ČF1: PLZ - CHM 3:2 pp

ČF1: Starší dorost dohnal dvougólovou ztrátu a přetlačil Chomutov!

Napínavé drama přineslo první střetnutí čtvrtfinálové série staršího dorostu indiánů. Aktivnější Chomutov si dokázal v Plzni vypracovat dvoubrankové vedení, ale domácí se dokázali opřít o gólmana Koláře, na nějž šlo přes padesát střel, a dobré přesilovky, v nichž se dvakrát prosadili. Plzeňanům proto chybí v sérii hrané na dva vítězné zápasy už je jen jeden zářez potřebný k postupu!

HC Plzeň 1929 - Piráti Chomutov

3:2p
0:1, 0:1, 2:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 50. Hajšman (J. Procházka, Hasman), 55. Pour (Staněk), 65. Matiášek (Přikryl) – 7. Svoboda (Köver, Koblížek), 22. Koblížek (Köver, Svoboda). Rozhodčí: Battěk – Krátký, Šmika. Vyloučení: 6:8, navíc Čada (PLZ) 10 min. za zásah do oblasti hlavy a krku, Chlán (CHM) 5 + do konce utkání za bodnutí špičkou hole a Studený (CHM) 10 min. za nesportovní chování. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Střely na branku: 29:51. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 3:2.

Kolář (R. Červenka) – Houdek, Kaňák, Štěpánek, Staněk, Lokajíček, Čada, Šilhán, Beneš – Reitspies, J. Procházka, Přikryl, Matiášek, Hajžman, Pour, J. Roubal, Straka, Hajšman, Eret, Hasman, Kovařík.

Piráti Chomutov

Běhula (Skokan) – Štochl, Seemann, Zeman, R. Procházka, Buchtela, Kleiner, Studený, Jarý – Köver, Veselý, Bajer, Lauko, Chlán, Baier, Navrátil, Hradecký, Svoboda, Koblížek, Brandner, Ouřada

Adam Šilhán 0 0 0 0 0

Vstup do zápasu vyšel lépe hokejistům Chomutova, kteří nejprve čistě zastavili v první minutě zápasu Matiáškův nájezd a poté sami udeřili. Jan Svoboda si narazil v útočném pásmu kotouč s Köverem a poté chladnokrevně příklepem propálil gólmana Koláře. Piráti byli v úvodu lepším týmem na ledě a domácím chvíli trvalo, než zapnuli. Činit se proto musel i gólman Běhula, jenž doteď sám neví, jak zneškodnil střelu Ereta, která mířila prakticky do poloprázdné branky. Proti stejnému střelci mu navíc pomohla při další akci i branková konstrukce. Tyčku lízl rovněž Hasmanův pokus.

Strážce chomutovské branky ovšem odolal a mohl jít spokojeně do kabin. Severočechům navíc výborně sedl vstup do další části duelu. Tomáš Koblížek si našel volné místo na levém kruhu, odkud z voleje poslal kotouč nekompromisně pod horní tyčku. Indiáni se jen těžko dostávali na dostřel gólmana soupeře, jedním z důvodu bylo i větší množství vyloučených ve druhé periodě. Více příležitostí proto měli spíše hosté, kteří ovšem naráželi na dobře chytajícího Koláře, jenž působil ve své brance jistým dojmem.

Plzeňský gólman v klíčových momentech podržel domácí tým a indiáni navíc mohli na začátku třetí periody srovnat. Petr Eret byl faulován při svém úniku, nařízené trestné střílení ovšem plzeňský forward neproměnil. Do hry dostala Západočechy až dlouhá pětiminutová přesilovka, když Petr Chlán bodl soupeře špičkou hole. V početní výhodě Plzeň tlačila Piráty, kteří nicméně mohli sami udeřit, indiány ale znovu podržel jejich gólman. Brankový půst protrhl nakonec Kamil Hajšman, kterému se povedlo z blízkosti dorazit kotouč za záda Běhuly.

Rázem proto bylo postaráno o drama. Nervózní závěr zápasu přikořenila vyrovnávací branka Plzeňanů pět minut před koncem třetí části. Jakub Pour stál na správném místě a dorazil do branky kotouč po odrazu od chomutovského gólmana. V závěru šedesátiminutovky se ještě mohla miska vah přemístit na stranu hostů, Kolář nicméně se štěstím udržel kotouč ve své výstroji.

Prodloužení začalo velkou aktivitou Chomutova, který měl většinu zápasu větší chuť a rval se za vítězstvím i v nastaveném čase. Vítr z plachet vzala Pirátům znovu nedisciplinovanost, z níž vznikla další dlouhá přesilovka, tentokrát dvojnásobná po dobu dvou minut. Domácí tým si vyžádal oddechový čas a nakonec i přes počáteční potíže využil nabídnutou šanci. Přikryl počkal na správný moment a předložil puk zpoza branky najíždějícímu Janu Matyáškovi, jehož volej zapadl za bezmocného Běhulu. Štěstěna se proto přiklonila na stranu Plzně, jíž chybí aktuálně jedno k vítězství k postupu do semifinále.

Bořek Hanzlík (HC Plzeň 1929): Z naší strany to byl nejhorší odehraný zápas v play off. Zůstalo v nás asi ještě uspokojení z posledního utkání proti Vítkovicím, které jsme udolali až v pátém zápase. Hráli jsme jsme hned po dvou dnech a byla znát už na tréninku určitá nekoncentrovanost, nešli jsme vyhrát, ale pouze zápas odehrát. Soupeř byl ve všem lepším a dobře se na nás připravil. My jsme měli velké štěstí a snad se u nás udrží, když jsme ho předtím neměli. Základním stavebním kamenem vítězství byl gólman Kolář, který nás držel celé utkání.

Miroslav Buchal (HC Piráti Chomutov): Vyhrocené utkání, které jsme měli povětšinou pod kontrolou. Při hře pět na pět jsme Plzeň k ničemu nepouštěli. Vedli jsme 2:0, ale poté jsme nedali v přesilovce čtyři na tři gól. My jsme naopak potom nabídli Plzni dlouhou přesilovku, v níž skórovala, a navíc ještě srovnala po šťastné brance. V prodloužení jsme poté opět faulovali a byli jsme znovu potrestáni. Musíme se zbytečných vyloučeních vyvarovat a být více disciplinovaní. Nyní se ale série stěhuje k nám, kde musíme svojí kvalitou ukázat, že jsme dnes měli vyhrát.