PLZ - CHM 3:2

PLZ - CHM 3:2 - Indiáni zdolali Chomutov díky šťastné trefě 11 sekund před koncem!

Plzeň - Po reprezentační pauze indiáni přivítali na domácím ledě tým Piráti Chomutov. Duel to byl nesmírně vyrovnaný, hosté dvakrát vedli, Západočeši dokázali pokaždé srovnat, ale 11 sekund před koncem si obrana Pirátů srazila kotouč po dobrém nahození Plzně do vlastní sítě.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov

3:2
0:1, 1:1, 2:0

Branky a nahrávky: 25. Gulaš (Mertl, Kratěna), 45. Mertl (Kvasnička, Gulaš), 60. Kubalík – 14. Mrázek (Chlouba), 36. Huml (Flemming, J. Havel). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

5 665

M. Svoboda (Hylák) – J. Kindl, Jones, Moravčík, L. Kaňák, Kvasnička, Čerešňák, D. Sklenička – Stach, Mertl, Gulaš (C) – D. Kubalík (A), Kracík, Indrák (A) – Straka, Kodýtek, Kratěna – Schleiss, Preisinger, Hollweg

Piráti Chomutov

Š. Lukeš (J. Laco) – Mrázek, Valach, Dlapa, Flemming, L. Chalupa, Slovák, Grman – Tomica (A), Skokan, Vondrka (C) – Sklenář, V. Růžička, V. Tomeček – Poletín, Huml (A), J. Havel – Koblasa, Chlouba, Lauko

Petr Straka 0 0 0 -1 0

Do sestavy Plzně se vrátil po delší pauze Ondřej Kratěna, trenéři navíc opět dali dohromady útočnou lajnu ve složení Kubalík, Kracík, Indrák. V samém úvodu byli aktivnější indiáni, kteří si v šesté minutě připsali obrovskou šanci na otevření skóre. Čtvrtá útočné formace domácích se šikovně udržela v útočném pásmu, Kvasnička vypálil od modré čáry, Schleiss dorážel, ale Štěpán Lukeš v brance Pirátů proti němu skvěle zasáhl betonem. Hosté to také poctivě zkoušeli, většinou ihned po přejetí modré čáry, Miroslav Svoboda v brance Plzně si se všemi střelami dokázal poradit.

Poté přišly přesilovky na obou stranách. Indiáni tu svou nevyužili, také kvůli tomu, že šli sami do čtyř. Chomutovští zkrácenou početní výhodu nevyužili, ale tu další, která byla plnohodnotná, už ano. Jaroslav Mrázek se dostal po vyhraném buly na modré čáře k puku, nic nevymýšlel a rovnou vystřelil švihem směrem na domácí klec. Piráti před plzeňským brankovištěm výborně clonili, takže puk zapadl přesně pod břevno. Hosté se dostali do vedení a neprůstřelnost Svobody skončila po 195 minutách a 31 sekundách. Modrobílí se v závěru třetiny usadili v útočném pásmu, ale pozornou obranu Pirátů v čele s Lukešem překonat nedokázali, takže do kabin odcházeli s jednogólovým vedením Severočeši.

V prostřední třetině se do první velké šance dostali domácí hráči, když Petr Straka ujel všem, dostal se až před Lukeše, ale jeho beton nedokázal přehodit. Následně hráli indiáni přesilovou hru, během které svírali Piráty v jejich obranném pásmu, ale dlouho se nemohli dostat ke střele. Faulován byl Kracík a Západočeši měli během přesilovky navíc ještě ponechanou výhodu. Tu využil přesnou ranou Milan Gulaš, jenž se svou bombou trefil přesně ke vzdálenější tyči hostující branky. Domácí byli aktivnějším týmem i nadále, ale Kubalík po pasu Kracíka do černého nezamířil.

Hostující celek se dokázal šikovně ubránit a následně Piráti podruhé udeřili. Chomutovští se usadili v útočném pásmu, kde pěkně roztočili domácí defenzivu i útočníky. Nakonec se úplně sám na pravém kruhu objevil bek Flemming, který to zkoušel pod ruku Svobody. Ten puk zbrzdil, ale ne úplně, takže ho bez problémů do prázdné brány mohl dorazit forvard Ivan Huml. Piráti se dostali do vedení a poté si zahráli ještě přesilovou hru, tu však nevyužili, do kabin opět tedy odcházeli s vedením o jednu trefu.

Ve čtyřicáté páté minutě už bylo opět vyrovnáno, domácí se prosadili po parádně sehraném ťukesu. Milan Gulaš poslal puk na Davida Kvasničku, ten ho rychle přihrál mezi kruhy, kde byl najetý Tomáš Mertl, jenž se trefil bleskovou střelou z první. Za domácí se prosadil další reprezentant a bylo to 2:2. Následovala urputnou hra, kdy oba týmy vyprodukovaly několik zajímavých střel, ale žádná se neujala, hlavně Koblasa pálil v dobré šanci nepřesně. Dvě obrovské příležitosti měli Plzeňští, nejprve Indrák trefil tyčku, poté Kratěna střílel těsně vedle. Indiáni působili s blížícím se závěrem utkání živějším dojmem, ale pozorného Lukeše nemohli překonat potřetí. 2:45 – to byl zbývající čas, když se domácím naskytla početní výhoda, neboť Piráti hráli v šesti. Úžasný zákrok v oslabení předvedl Lukeš, který skokem lapil střelu Moravčíka do lapačky. 11 sekund před koncem se domácí dočkali obrovského štěstí, když hostující obrana sama srazila pas Dominika Kubalíka do vlastní klece! Indiáni si připsali tři body, po krutém konci se Piráti vrací domů s prázdnou.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): V utkání jsme byli dle mého názoru aktivnějším týmem. Zvládli jsme to ve třetí třetině, i když se pro nás zápas dlouho nevyvíjel dobře. Udrželi jsme si aktivitu, měli jsme mraky šancí, ten poslední gól byl samozřejmě trochu šťastný pár vteřin před koncem, ale myslím si, že to byla odměna za aktivitu, a je třeba hráče pochválit.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): Co k tomu říct? Samozřejmě nás dnes celý zápas držel fantastickým výkonem v bráně Štěpán Lukeš, pochytal několik šancí, jasných gólů. My jsme z minima vytěžili maximum, dali jsme dvě branky, dostali jsme se do vedení, ale bohužel ve třetí třetině jsme dělali individuální chyby a to nás vlastně stálo zápas. Možná bod, možná dva. Je to škoda, rozhodl šťastný gól, ale předcházela tomu naše chyba, a to se nesmí stávat.