PLZ - CHM 5:4sn

PLZ - CHM 5:4sn - Škodovka dokonala parádní obrat proti Pirátům v nájezdech!

Plzeň - Indiáni nastoupili během nedělního odpoledne ke svému předposlednímu utkání v Home Monitoring Aréně v základní části, jejich soupeřem byl celek Piráti Chomutov. Hostující Severočeši se dokázali v prvních dvou třetinách prosadit pokaždé dvakrát, Západočeši celkově jen jednou. V posledním dějství však Plzeňští dokázali vstřelit tři góly, duel tedy došel až do prodloužení. V něm však devátý gól duelu nepadl, proto přišly na řadu nájezdy. Ty rozhodl Milan Gulaš.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov

5:4sn
0:2, 1:2, 3:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 34. Kantner (Indrák, Kodýtek), 41. Mertl (Indrák), 50. Kracík (Gulaš, Indrák), 56. Jones (Kracík, D. Kindl), rozh. náj. Gulaš – 3. Huml (Hlava, Poletín), 20. Smejkal (Vondrka), 32. Flemming (Vondrka), 39. Huml (Poletín). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 5:4.

7 199

Hylák (Sochůrek) – J. Kindl, Jones, Moravčík, L. Kaňák, Kvasnička, D. Sklenička – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – D. Kindl, Kratěna, Indrák (A) – Schleiss, Kracík, M. Chalupa – Pour, Kodýtek, Hollweg

Piráti Chomutov

Š. Lukeš (Pavlát) – Grman, Valach, Dietz, Flemming, Mrázek, Tomáš Dvořák, Knot – Skokan, Vantuch, Koblasa – Smejkal (C), Vondrka, Sklenář (A) – V. Růžička, Poletín, Huml (A) – Lauko, Šťovíček, Hlava

David Sklenička 0 0 0 0 0

Před začátkem duelu mezi Plzní a Chomutovem proběhl krátký ceremoniál, během kterého obdržel domácí bek David Sklenička zelenou helmu, kterou bude nosit během únorových zápasů, za nejlepší čísla v Radegast Indexu. Úplný úvod utkání byl dosti vyrovnaný, přesně ve třetí minutě přišla zničehonic první trefa, o kterou se postarali Piráti. Západočeši nebyli důrazní v rohu obranného pásma, přišli o kotouč, který se záhy dostal na modrou čáru, odkud bez přípravy vypálil Ivan Huml. Před Alexandrem Hylákem se v tu dobu pohybovalo několik hráčů, takže plzeňský gólman neměl na dobře umístěnou ránu Humla nárok. Potom si domácí hokejisté zahráli přesilovou hru, během které si vytvořili dvě zajímavé šance.

Nejprve střílel Milan Gulaš, jeho ránu Štěpán Lukeš skvěle zastavil, před brankovištěm byli ještě dosti aktivní Denis Kindl s Indrákem, ale ani jeden nedokázal touš doklepnout do sítě. O chvilku později dorážel také Matyáš Kantner, který se překvapivě bleskově dokázal zorientovat, svým pokusem nakonec jen vyprášil Lukešův beton. Čtveřici šancí zakončili Sklenička, jenž z mezikruží pálil pod břevno, leč neuspěl, a Mertl, kterého také vychytal Lukeš, v tomto případě to bylo vyrážečkou. A tak po sérii neproměněných příležitostí Škody udeřilo na druhé straně. I přesto je však nutno dodat, že indiáni nebyli lepším týmem, duel byl vyrovnaný. Ale Severočeši proměňovali tutovky. Po další chybě v domácí obraně přihrál Vondrka na úplně volného Jiřího Smejkala, který si zpracoval puk a poslal ho neomylně do pravého horního rohu nad lapačku Hyláka. Po dvou třetinách vedli hosté 2:0.

Prostřední dějství začali domácí faulem, Piráti měli k dispozici druhou přesilovou hru v utkání. Prakticky po celou dobu se Chomutovští drželi v útočném pásmu, poté se však dostali do přečíslení dva na jednoho Jan Schleiss a Nick Jones, americký obránce ve službách Plzně pálil těsně vedle. O minutku později střílel z podobné pozice také kapitán Milan Gulaš, ale ani on se mezi tři tyče netrefil. Poté v útočném pásmu získal touš Michal Vondrka, vystřelil na vzdálenější tyč, Hylák musel vytáhnout bleskový zákrok betonem. K odraženému puku se však jako první dostal obránce Brett Flemming, jenž neměl problém poslat kotouč do prázdné branky Plzně. Už na 4:0 pro hosty mohl zvýšit Skokan, ale ve skvělé pozici klec domácích netrefil.

Ve třicáté čtvrté minutě bylo sníženo. Indrák s Kodýtkem výborně napadali rozehrávku Pirátů, kotouč se nakonec prokutálel až na Matyáše Kantnera. Útočník indiánů se dostal do samostatného úniku, jenž řešil střelou. Gólman Lukeš si na kotouč sáhl, ale ten mu nakonec mezi lapačkou a nohou propadl za brankovou čáru. Místo domácího nádechu a tlaku přišla další trefa na druhé straně. Ivan Huml obral v útočném pásmu o puk rozehrávajícího Kvasničku, na levé straně mohutně napřáhl, jeho tvrdý projektil zapadl přesně do horního rohu branky. Hylák inkasoval již počtvrté, ani s jednou trefou Pirátů nemohl moc udělat. V závěru druhé třetiny si domácí zahráli ještě dvakrát v početní výhodě, ale dalšího snížení se nedočkali.

Vstup do třetí třetiny měli domácí skvělý. Ještě dohrávali zbytek přesilové hry, když se vrhli ve třech lidech před branku Lukeše, což přineslo ovoce. Gulaš přihrál na Kracíka, toho ještě hostující brankář vychytal, ale puk se ještě jednou odrazil mezi kruhy na volného Tomáše Mertla, jenž se díky bleskové dorážce prosadil ranou mezi betony. V padesáté minutě už to bylo pouze o gól. Milan Gulaš při další přesilovce poslal puk do skrumáže před branku, kde se touš od Jaroslava Kracíka odrazil do chomutovské sítě. O minutu později mohl srovnat Tomáš Mertl, ten však netrefil naprosto prázdnou branku hostí.

Čtyři minuty před koncem základní hrací doby už se indiáni dočkali. Po celou třetí třetinu měli Plzeňští obrovský tlak, který vyústil v trefu na 4:4. Nick Jones vystřelil od pravého mantinelu, před brankovištěm Lukeše trefil kotouč jednoho z hostujících hráčů, od něj se si našel cestu za brankovou čáru. V poslední minutě mohl dokonat velký obrat Milan Gulaš, leč Štěpán Lukeš zastavil jeho pokus betonem. Parádní duel nakonec došel až do prodloužení. V něm se proti střele vyznamenal Alexandr Hylák, když puk chytil do lapačky. Na druhé straně se zase Lukeš vytáhl proti střelám Kantnera. Sveřepý boj nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Kapitán Plzně Milan Gulaš proměnil všechny tři své pokusy a vystřelil Škodě bonusový bod!

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): První dvě třetiny byly opravdu špatné. Opět přijel tým, který bojuje o desítku a přestože jsme to věděli, nedokázali jsme se na to připravit. Chyběla nám rozehrávka, kombinace, nebylo tam vůbec nic. Jen díky tomu, že Saša Hylák pochytal nějaké šance, to bylo „pouze“ 1:4. Před třetí částí jsme klukům v šatně domluvili a poslední dvacetiminutovka byla z naší strany výjimečná, výborná, jako když jsme sbírali jednu výhru za druhou. Kluci si dokázali, že umí pořádně zabrat. Jsem hodně rád, že jsme to otočili a mohli si v kabině zařvat.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): Odehráli jsme skvělé dvě třetiny, pomohly nám úvodní branky. Měli jsme tam dobré pasáže, ale mohli jsme proměnit ještě další šance. Třetí třetina už byla katastrofální. Dostali jsme gól a pak už jsme jen koukali, co se bude dít. Domácí na nás vletěli a dokázal to využít, nakonec jsme museli být rádi za bod. Ale je to rozhodně ztráta.