Plzeň vyhrála potřetí za sebou!

Keramika Plzeň dokázala překonat dvougólovou ztrátu z první třetiny a po devíti utkání bez vítězství již potřetí za sebou zvítězila. Znojmo brzy vedlo 2:0, ale Sedlák po Kořínkově přihrávce ještě v první třetině snížil a ve druhé třetině Volák, jehož na začátku všichni zatracovali, vyrovnal. Pak vzala otěže utkání do svých rukou elitní formace Josefa Straky, která dvěma góly rozhodla o výsledku. V plzeňském dresu chyběl jediný reprezentant - Pavel Vostřák...

Orli Znojmo - HC Škoda Plzeň

2:6
2:1, 0:3, 0:2

8. Buďa, 11. Plch (Haman) - 19. Z. Sedlák (Kořínek, Duda), 21. J. Straka (Jiří Hanzlík, Andrašovský), 27. Volák (Michal Straka, Dobrovolný), 34. Dvořák (J. Straka), 45. Andrašovský (J. Straka, Dvořák), 56. Z. Sedlák (Kořínek, Jiří Hanzlík). Rozhodčí: Dvořák - Pouzar, Badal. Vyloučení: 7:9, navíc Heš (Znojmo) 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 5200

Orli Znojmo

L. Kudrna (34. O. Svoboda) - Soudek, Havíř, Pavel Kumstát, Jakeš, Klimeš, Heš, od 19. navíc Kučírek - Plášek, Pucher, Vorel - Plch, Haman, Uram - Milan Procházka, Pazourek (38. Mikulík), Buďa (38. Petr Kumstát)

Barta - Mazanec, I. Vlček, Výborný, Jiří Hanzlík, Dobrovolný, Řezníček - Dvořák, J. Straka, Andrašovský - Duda, Kořínek, Z. Sedlák - Voskár, M. Straka, Volák

Plzeň nevstoupila do zápasu vůbec dobře. Znojmo povzbuzené vítězstvím na třineckém ledě si brzy získalo dvougólové vedení. Po brance obrovitého Milana Budi se v jedenácté minutě trefil po přihrávce Radka Hamana odchovanec Liptovského Mikuláše Ján Plch. Na trestné lavici v té době seděl znojemský obránce Pavel Kumstát, ale domácí přesto keramiky s přehledem přečíslili. S hosty to nevypadalo vůbec dobře. Klíčovým momentem zápasu byla branka do šatny, kterou vstřelil po akci Kořínkova útoku Sedlák.

Do druhé části nastoupila úplně jiná Plzeň. Skvělou formu hned v úvodu druhé části potvrdila nová elitní formace vedená Josefem Strakou, která hned v první minutě vyrovnala skóre. Plzeň převzala otěže zápasu do svých rukou a ve 27. minutě se podruhé v sezóně trefil Milan Volák. Podobně jako jeho vítkovický gól přišla jeho trefa v tu nejvhodnější dobu. Ve 34. minutě přidal důležitý čtvrtý gól Dvořák a Ladislava Kudrnu ve znojemské brance vystřídal Oldřich Svoboda. Znojmo si v závěru třetiny vytvořilo tlak, ale Plzeň srdnatě bojovala a podařilo se jí neinkasovat kontaktní gól.

Skvělé představení předváděla v závěrečné třetině v báječné formě hrající dvojice Josef Straka - Dušan Andrašovský. Nejprve Strakovu střelu skvěle chytil Svoboda, ale při vyloučení Plcha už Andrašovský mířil do černého. Případnou snahu o znojemský zázrak utnul vyloučením na 2+2 minuty Pavel Kumstát. Během přesilovky upravil svým druhým gólem Zdeněk Sedlák na konečných 2:6.

Milan Kastner (Znojmo): "Rozhodující chvílí celého utkání byla úvodní branka hostí, kterou jsme inkasovali ke konci první třetiny. My jsme mohli dát i třetí gól, ale nepovedlo se. Pak jsme udělali chybu a na začátku druhé třetiny dostali vyrovnávací branku na 2:2. I to by ale mělo zkušené mužstvo zvládnout, to naše však po třetí obdržené brance totálně zkolabovalo."
Jaroslav Liška (Plzeň): "Nevstoupili jsme do utkání dobře a dostali dva góly. Ctí mužstva ale je, že dokázalo ještě do konce první třetiny snížit. V té druhé jsme pak stav otočili díky nezměrné bojovnosti a velkému nasazení. Hráči tak odčinili některé svoje minulé výkony."