Řezníčkův přesilovkový mozek rozhodl

Plzeň vyhrála popáté v řadě. Rozhodla o nádherná přihrávka Josefa Řezníčka Aleši Krátoškovi v přesilové hře na konci druhé části. Krátoška již poté prakticky mířil do opuštěné klece. Znojmo podalo v Plzni velice slušný výkon a k bodům nemělo daleko. Závěrečný nápor Orlů hodně oslabilo časté vylučování v závěrečných deseti minutách.

HC Škoda Plzeň - Orli Znojmo

2:0
0:0, 1:0, 1:0

39. Krátoška (Řezníček, Vostřák), 60. Andrašovský (Dvořák, Výborný). Rozhodčí: Nečas - Bláha, Šátava. Vyloučení: 6:10 plus Dvořák, Vlček a Soudek všichni k dvouminutovému trestu ještě 10 minut za vražení na hrazení. Využití: 2:0. Diváci: 6388

Barta - Výborný, Řezníček - Mazanec, Vlček, Hanzlík, Veber - Dvořák, Straka Josef, Andrašovský - Vostřák, Krátoška, Brabenec - Duda, Straka Michal, Sedlák Zdeněk- Topol, Voskár, Volák - Koreis

Orli Znojmo

Svoboda - Soudek, Klimeš, Havíř, Holík, Kumstát Pavel, Jakeš - Uram, Pucher, Plch - Král Václav, Haman, Plášek - Vorel, Procházka Milan, Pazourek - Kumstát Petr, Barus, Pazourek

Keramika čtyři zápasy za sebou neprohrála a bojovala o překonání letošního rekordu v sérii vítězných zápasů. Začala aktivně, již v 5. minutě po Řezníčkově střele gólman Svoboda vůbec netušil, co se děje, ale puk se odrazil od jednoho z obránců mimo. Ve druhém útoku hostů nastoupil Václav Král. Již při svém druhém střídání byl vyloučen a hned chvíli poté ho na trestnou lavici následoval Tomáš Jakeš za krosček. 21 vteřin trvající dvojnásobnou početní výhodu však Plzeň nevyužila. Mozek plzeňských přesilovek sice hýřil nápady, ale spoluhráči zatím jeho myšlenky nerealizovali. Ve 12. minutě uzavřela Pucherova řada Plzeňany v útočném pásmu, ale branka z obléhání Bartovy klece nebyla. "Náš hráč tam byl chvilku sám před gólmanem, ale obránci mu zabránili pořádně vystřelit," popisoval situaci po zápase Marek Uram. Nebezpečný zákrok předvedl ve 12. minutě úvodní části Michal Dvořák, který dostal za naražení na hrazení 2 + 10 minut. Dvořák v posledních zápasech sedává na trestné lavici opravdu často... Dvě velké šance měli ještě v závěru třetiny hosté. Nejprve se puk nečekaným způsobem odrazil od zadního mantinelu, ale Pucherovi obránci včas zabránili seřídit mířidla, a poté neuvěřitelně promáchl obránce Vlček a Miroslav Barus jel sám na Libora Bartu, který svůj tým podržel.

Ve 24. minutě předvedl Dušan Andrašovský hokejovou poezii. Svými pohyby dokonale zmátl znojemské zadáky, stáhl je na sebe a přihrávkou, která lahodila duši každého hokejového fanouška, našel zcela volného Jsefa Straku. Ten však trefil pouze břevno. Vzápětí měl velkou šanci na druhé straně Karel Plášek, který ujížděl sám na Bartu, ale Jiří Hanzlík mu skvělým skluzem sebral puk a potvrdil, že se mu postupně konečně vrací forma. Při vyloučení Ivana Vlčka na 2 + 10 minut za vražení na hrazení měli velkou šanci ke skórování hosté. Barta vyrazil puk přímo na Jakešovu hůl, ten však mířil vedle. Skvělou akci sehráli v úžasné pohodě hrající Josef Straka s Dušanem Andrašovským, na přihrávku druhého jmenovaného si najel Výborný, ale přestřelil. Ve 34. minutě se sám před Bartou po přihrávce zpoza branky zjevil Milan Procházka, ale plzeňský gólman jeho nebezpečnou střelu k pravé tyči kryl. Ve 36. minutě jel sám na branku Michal Dvořák, ale čárový rozhodčí Šátava mylně odpískal postavení mimo hru. Kompenzace přišla za několik sekund, když byl Pavel Kumstát sporně vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí. A protože protestoval, odnesl si další dvě minuty jako přídavek. Pro Znojmo bylo Kumstátovo vyloučení osudné. Josef Řezníček našel během třetí minuty přesilovky úplně volného Aleše Krátošku a ten z pravé strany střílel téměř do prázdné branky. Oldřich Svoboda se už nestačil přemístit.

Ve 3. třetině se Znojmo snažilo vyrovnat, ale od 50. minuty to byl spíše zoufalý boj. Do té doby zahodili šance Václav Král a Marek Uram. Klimešovu střelu vyhlavičkoval efektně do ochranné sítě brankář Barta. Závěr zápasu strávilo Znojmo prakticky permanentně v oslabení. Dílem za to mohla nedisciplinovanost Orlů a dílem rozhodčí, na něhož si keramici určitě nemohli stěžovat. Poslední ránou pro Znojmo bylo vyloučení Soudka na 2 + 10 minut za vražení na hrazení. Rezignované obraně v čele s Oldřichem Svobodou zasadil druhý úder Dušan Andrašovský.

Václav Pazourek: "Bylo to bojovné utkání hrané ve svižném tempu. O lepší výsledek nás připravilo časté vylučování. Často jsme hráli oslabení a nedostali se pořádně do hry."
Milan Razým:"Měli jsme ze zápasu určité obavy, už jsme čtyři zápasy neprohráli a jednou porážka určitě přijít musí. Znojmo má silné kompaktní mužstvo a hrálo velmi dobrý hokej. Kdyby se soupeř dostal do vedení, měli bychom to hodně těžké."