SF3: KOM - PLZ 3:2 - Plzeň stojí nad propastí

Plzeň - Přetěžký úkol dnes stál před indiány. Poprvé se v semifinálové sérii představili na ledě svého protivníka, navíc hned museli odvracet možnost vzniku mečbolu pro Kometu.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň

3:2
1:0, 0:1, 2:1

Branky a nahrávky: 20. H. Zohorna (Nečas), 49. Vondráček (Mallet, Štencel), 60. M. Erat (Vincour, O. Němec) – 36. Moravčík, 50. Gulaš (Moravčík, Stach). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

HC Kometa Brno

Čiliak (Langhamer) – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Barinka – R. Zohorna, Hruška, M. Erat (A) – Zaťovič, P. Holík, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Haščák, L. Čermák (C), Vondráček.

M. Svoboda (Hylák) – Jones, Moravčík, Čerešňák, Vráblík, P. Kadlec (C), D. Sklenička, Pulpán – Gulaš (A), Mertl, Kantner – Indrák (A), Kratěna, Stach – Schleiss, Kracík, D. Kindl – T. Kubalík, Preisinger, Hollweg.

Roman Vráblík 0 0 0 -1 0

Úvod první třetiny byl z obou stran opatrný, osmělil se až od modré Hynek Zohorna, Svoboda s problémy situaci ustál. Za hosty odpověděl Kubalík, z levého kruhu si na Čiliaka nepřišel. Druhý z brněnských Zohornů poté nevyužil Eratovo přistrčení mezi kruhy. Následně v přečíslení po Schleissově příhře přestřelil Denis Kindl, vzápětí kličkou do bekhendu nepohnu skórem ani podruhé. Jihomorované poté přečkali oslabení a naopak těsně před sirénou sami udeřili. Nečas se trhl po pravé straně, objel klec soupeře a naservíroval rychle před ní na nekrytého Hynka Zohornu, který měl již na brankovišti velice snadnou úlohu.

Prostřední dějství načali od modré dva plzeňští beci – Vráblík a Jones – oba nechal vyniknout gólmana Brna. Na druhé straně z levého kruhu zkusil své štěstí Vondráček, i plzeňský mág změnu skóre nepřipustil. Dal o sobě vědět také nejlepší extraligový střelec základní části Mertl. Přebruslil Gulašiho a zkoušel na Čiliaka kličku do bekhendu, ta se neujala. Poté se ale již Západočeši dočkali. Michal Moravčík vymetl z levé strany vzdálenější horní růžek. Do minuty však mohli být domácí opět v trháku. Svoboda jen vyrazil střelu Bartejze zpoza pravého kruhu, dorážkou ale Vondráček těsně minul poloprázdnou svatyni Plzně. Před druhou přestávkou ještě dvakrát pálil od modré Krejčík, remízový stav již nezměnil.

Třetí dvacetiminutovku načal z mezikruží Hruška, Svoboda své barvy podržel. Ze stejného prostoru si nabruslil Holík na levý kruh, muž s maskou indiánů dokázal černý nesmysl nadzvednout nad břevno. Do třetice to již Kometě vyšlo. Tomáš Vondráček se z jízdy dostal do zakončení z pravého kruhu, které chirurgicky vyměřil ke vzdálenější tyči. Jenže uběhla sotva půlminutka hry, Moravčík vyslal střelecký pokus z pravého kruhu, jenž byl sice zblokovaný, ale touš si před Čiliakem našel Milan Gulaš a rychle jej zametl do sítě. Indiáni byli v závěru utkání aktivnější, v největší šanci se zjevil po dělovce Kadlece od modré Stach, dorážkou však těsně minul. V poslední minutě základní hrací doby přišlo rozuzlení. Martin Erat na obranné modré nabral rychlost, doslova proskočil mezi dvěma obránce soupeře a poté bekhendem nadzvedl kotouč nad vyrážečku Svobody. Plzni již nepomohla ani hra v šesti a má tak před sebou netěžký úkol – tři mečboly Komety.

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): Bylo to velice kvalitní utkání z obou stran, byl to těžký zápas, ale to je play-off. Byli jsme trpělivější a počkali jsme si na šanci. Charakter mužstva a vynikající diváci nás dohnali ke skvělému gólu Martina Erata a utkání jsme vyhráli.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Viděli jsme dramatické a hezké utkání. Myslím si, že celou dobu jsme byli aktivnějším týmem, nicméně Kometa vyhrála. Pro nás to nekončí, zítra je nový den a já jsem přesvědčen, že podáme stejný výkon, vyhrajeme a vrátíme sérii k nám.