SF2: PLZ - KOM 1:4

SF2: PLZ - KOM 1:4 - Škodovka doma prohrála s Brnem i podruhé

Plzeň - Na aprílovou neděli se opět otevřely brány Home Monitoring Arény, na programu bylo druhé semifinálové střetnutí mezi domácí Škodou a hostujícím týmem HC Kometa Brno.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno

1:4
0:0, 0:1, 1:3

Branky a nahrávky: 58. Gulaš (Čerešňák) – 32. Bartejs (H. Zohorna, Nečas), 50. R. Zohorna, 52. Nečas (H. Zohorna, Gulaši), 60. Gulaši (Hruška). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

7 500

M. Svoboda (Hylák) – Moravčík, P. Kadlec (C), J. Kindl, Čerešňák, D. Sklenička, Jones, Vráblík – Schleiss, Mertl, Gulaš (A) – Stach, Kratěna, Indrák (A) – D. Kindl, Kracík, Kantner – Kodýtek, Preisinger, Hollweg

HC Kometa Brno

Čiliak (Langhamer) – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, L. Vágner – R. Zohorna, Hruška, M. Erat (A) – Zaťovič, P. Holík, L. Horký – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Haščák, L. Čermák (C), Vondráček

Roman Vráblík 0 0 0 -1 0

První třetinu druhého semifinálového duelu začali indiáni pěkně zostra, na Kometu doslova vlétli, hostující obrana se musela na ledě pěkně ohánět, aby zabraňovala plzeňským kombinacím. Po půlminutě od úvodního vhazování se do útočného pásma vehnal Tomáš Mertl, kterému se ještě na levém kruhu nabízel Schleiss, ale Mertl nakonec pálil sám. Marek Čiliak si hned připsal první závažnější zákrok, puk poslal do rohu vyrážečkou. Brno se z této akce poučilo a nadále bránilo opravdu nesmírně poctivě. To platí i pro první přesilovku Plzně, kterou sice Západočeši prakticky celou strávili v útočném pásmu, leč bránící hráči hostí jim nedovolili příliš ohrožovat branku Komety.

Během sedmé a osmé minuty si další dvě příležitosti připsali aktivnější plzeňští hokejisté. Po akci celé pětice z první domácí formace pálil z otočky bek Michal Moravčík, jeho střela švihem skončila jen těsně mimo. Po něm to zkusil po individuální akci rovněž David Stach, ten zase střílel šikovně přes obránce, Čiliak předvedl skvělý rozštěp, ani tento pokus neskončil v bráně. Záhy se dopředu začala dostávat také Kometa, ale Miroslav Svoboda nemusel řešit žádnou jedovatou ránu, velice mu pomáhala domácí defenziva. V úplném závěru první dvacetiminutovky poslal puk do brankoviště Nečas, ale domácí brankář puk včas odrazil. Následně se v další skrumáži před plzeňskou svatyní nejvíce angažoval Petr Holík, jenž nespustil puk z dohledu, ale dříve, než ho stihl dorazit, tak ho pod Svobodův beton zametla obrana Škody. Po první části se šlo do kabin za stavu 0:0.

Na začátku prostřední třetiny šli indiáni do čtyř, následně dokonce i na pár sekund do tří, ale oslabení celkově zvládli s přehledem ubránit. A navíc měli sami Plzeňští paradoxně největší šanci. Matyáš Kantner uzmul puk na vlastní modré čáře a řítil se sám proti Čiliakovi. Kotouč mu sice malinko ujel, ale i tak mladý forvard rychle vystřelil na lapačku. Brněnský gólman se vyznamenal i v tomto momentu. Zbývající přesilovka Jihomoravanů byla jaksi matná, v početních výhodách Kometa nehrozila tolik, jak by sama chtěla a jak by se čekalo.

Indiáni sice byli aktivnějšími hokejisty, jenže si nepohlídali okénka v obraně. Po jednom takovém vyrazila dopředu hned trojice hostujících hráčů proti jedinému bekovi. Nečas přihrál na Hynka Zohornu, proti němu se skvěle postavil Svoboda, jenž puk dokázal zastavit. Jako první ale puk dojel obránce Tomáš Bartejs, který ho bez problémů poslal do sítě. Kometa se i v tomto duelu dostala do vedení a Miroslav Svoboda se na své kolegy z týmu pěkně zlobil. A oprávněně. Západočeši mohli po chvilce srovnat. David Stach našel napřaženého Kratěnu, jeho bombu Čiliak vyrazil nad sebe, puk následně dorážel ještě Stach, ale hostující gólman proti němu neuvěřitelně zasáhl betonem. A stejně zakročil i proti druhé dorážce z hole Miroslava Indráka. Po čtyřiceti minutách tedy vedlo Brno 1:0.

Hostující tým dohrával na začátku třetí třetiny přesilovou hru po vyloučení Gulaše. Martin Erat se ocitl ve skvělé pozici u pravé tyče domácí branky, střílel z voleje, ale Svoboda proti jeho ráně předvedl fantastický zákrok lapačkou. Jaroslav Kracík se poté přesunul ze třetího útoku Plzně do prvního. Hned při prvním střídání našel před brankovištěm úplně volného Mertla, jenž si zpracoval puk, ale opět nechal vyniknout gólmana Čiliaka. Radim Zohorna poté ujel během vlastního oslabení, Kometa se ocitla v prodloužení, ale útočník střílel sám, trefil se přesně ke vzdálenější tyči.

Martin Nečas přidal osm minut před třetí sirénou další gól Brna. Mladý forvard se vřítil do útočného pásma, obehrál Kadlece, načež se prosadil dotaženým bekhendovým blafákem. Tři minuty před koncem základní hrací doby domácí odvolali gólmana Svobodu na střídačku. Milan Gulaš při přesilové hře vyslal na branku Brna nechytatelný projektil, indiáni díky této trefě snížili na 1:3. V čase 59:59 se do prázdné brány Plzně trefil ještě Michal Gulaši, Kometa tedy získala i druhý bod v semifinálové sérii.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): “Oproti včerejšku si někteří hráči uvědomili, o co se hraje. První třetina byla z naší strany dobrá, byli jsme s ní spokojení. Pak Kometa srovnala krok a my opět nedokázali dát první gól, což je v této sérii důležité. Proti včerejšku byl výkon lepší a pevně věřím tomu, že sérii sem vrátíme.”

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): “Úvodních deset minut byla Plzeň lepší, rozjížděli jsme se dnes pomalu. Nesmírná bojovnost, veliké nasazení a výborný Čiliak nás však dovedly k tříbrankovému náskoku, zápas jsme zvládli a jsme rádi. Nyní se budeme koncentrovat na středeční zápas.”