PLZ - VIT 4:2

PLZ - VIT 4:2 - Indiáni po velkém boji porazili Vítkovice!

Plzeň - Po dvanácti dnech, dvou výhrách na Spartě a reprezentační přestávce se indiáni znovu představili na domácím ledě, kde v rámci 43. kola přivítali tým HC Vítkovice Ridera. V plzeňské obraně se objevil Petr Hořava z Kladna, jenž má na západě Čech vyřízené střídavé starty. Premiéru v TELH si pak odbyl mladý forvard Matěj Kolda, pro beka Lukáše Pulpána se pro změnu jednalo o zápas číslo 400! Pulpán k výhře Plzně přispěl jedním přesným zásahem

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera

4:2
1:1, 1:0, 2:1

Branky a nahrávky: 8. Pulpán (Straka, Kodýtek), 26. Indrák (Jan Kovář, Gulaš), 58. Jan Kovář (Moravčík, Pour), 60. Gulaš (Moravčík) – 9. P. Zdráhal (Kucsera, Š. Stránský), 42. D. Květoň (D. Krenželok, Hrabal). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

5 901

Frodl (Miltchakov) – Pulpán, Vráblík, Moravčík, L. Kaňák, P. Hořava, Allen – Pour, Jan Kovář (A), Gulaš (C) – Straka, Kodýtek, Eberle – V. Němec, Preisinger, D. Kindl – Kantner, Nedorost, Indrák (A) – Kolda

HC Vítkovice Ridera

Dolejš (Piták) – Výtisk (A), Trška, Šidlík, Gregorc, D. Krenželok, Hrabal, Mrázek – Olesz (C), Lev, Dej – Schleiss, O. Roman, Tybor – D. Květoň, Poletín, Szturc (A) – Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal

Roman Vráblík 0 0 0 2 2

Zápas mezi Plzní a Vítkovicemi začal pěkně zostra a ve vysokém tempu, jak je ostatně na západě Čech zvykem. Již po 55 sekundách se do šance hnala domácí dvojice Jan Eberle a Petr Straka, druhého jmenovaného nakonec vychytal vítkovický gólman Daniel Dolejš. Ve čtvrté minutě si první tutovku připsali rovněž Ostravané, Tybor se snažil před domácí brankou procpat puk za čáru, ale brankář Frodl se překonat nenechal. Poprvé udeřilo až v čase 7:31. Aktivní Straka vyrazil bleskově do brejku, v přečíslení se mu nabízel věrný parťák Eberle, ale také bek Lukáš Pulpán, na něhož šla přesná přihrávka. Jubilant poslal přesnou střelou pod břevnu indiány do vedení, jednalo se o jeho premiérový gól v probíhající sezóně.

Jenž vedení Plzně trvalo nakonec jen půlminutku. Reprezentant Patrik Zdráhal dostal při rychlé akci Ridery přihrávku před branku od spoluhráče Kucsery, zblízka klepl do kotouče a trefil se za přesunujícího se Frodla, bylo to 1:1. Nejužitečnější hráč české národního týmu na uplynulém švédském turnaji Jan Kovář poté geniální pasem poslal do šance svého jmenovce Eberleho, který se procpal až před Dolejše, leč jeho beton nepropálil. Vítkovice se záhy dostaly do přečíslení, odražený puk se snažil do sítě napálit Šimon Stránský, ale proti němu se parádně přesunul gólman Frodl. Po dvaceti minutách tak stále platil nerozhodný stav.

Také druhá třetina začala zajímavě, oba týmy pokračovaly v aktivní hře. Indiáni si zahráli druhou přesilovou hru v duelu, během které si vytvořili několik slibných šancí. Gulaš klasicky zásoboval své kolegy přesnými pasy, ale Dolejš se v brance Ridery překonával. Neuspěl proti němu po střele z první Pour, vedle pálil z voleje Němec. Do kombinace se poté zapojil i Miroslav Indrák, jenž už se dokázal prosadit. Přebral si puk na levém kruhu, naznačil přihrávku na pravou stranu, ale poté po rychlém manébru bleskově vypálil. Kotouč propadl do sítě a Plzeň vedla 2:1. Vítkovice mále znovu přispěchaly s bleskovou odpovědí.

Ostravané totiž také hráli v početní výhodě, když dostali puk za brankovou čáru. Jenže neregulérně, takže gól neplati. Patrik Zdráhal po pěkné akci nejprve střílel z levého kruhu do tyče, potom do odraženého puku kopl hostující Kucsera, který se ani neradoval, zřejmě věděl, že tento zásah se nebude moci připsat. Také hlavní sudí ihned rozpažil, rozhodnutí mu záhy potvrdil i kolega u videa. Následně si až na výjimky připisovala šance jen Plzeň. Gulaš znovu přihrával, ale Kovář jeho prudkou nabídku netrefil, Nedorosta poté vychytal lapačkou Dolejš. Aktivní Zdráhal si připsal ještě jednu šanci, ale Frodl ho ke skórování nepustil. V posledních dvou minutách prostřední části si modrobílí vytvořili obrovský tlak, který gólem neskončil. Zajímavě pálil Pour, Gulaš a Vráblík, ale Dolejš držel pro svůj celek přijatelný výsledek.

Vítkovice na začátku třetí části zničehonic vyrovnaly na 2:2. David Květoň dostal do domácích velké množství prostoru v útočném pásmu, z pravého kruhu si sjel až před branku a rychlou střelou zápěstím prostřelil Frodla, který byl této chvíli bez šance zasáhnout. O dvě minuty později ihned po vhazování střílel aktivní Pulpán, jeden z jeho spoluhráčů z druhé útočné formace kotouč tečoval, ale Dolejše nakonec zachránila tyčka. Szturc poté pláchl v oslabení všem a řítil se sám na Frodla. Ten se v bráně skvěle roztáhl a zastavil blafák hostujícího útočníka betonem, poradil si i s následnou dorážkou.

V následující přesilové hře si Plzeňané připravili několik dalších slibných příležitostí, po milimetrovém pasu Kováře střílel Pour, ale střelou z voleje netrefil zařízení. Další šance, které si vytvořili například Moravčík či Indrák, pochytal gólman Dolejš. Dvě a půl minuty před třetí sirénou šla Plzeň potřetí v duelu do vedení. Dolejš nejprve vystřihl úžasný zákrok lapačkou proti střele Jakuba Poura. Poté se však k puku dostal na levém kruhu Jan Kovář a naprosto přesnou střelou švihem se trefil do protějšího horního rohu. Indiáni vedli 3:2 díky přesilovkové brance. Vítkovice to v závěru zkusily v šesti, Frodl se musel vytáhnout proti dorážce Lva. Naopak Milan Gulaš upravil v čase 59:59 na 4:2.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): Náš výkon byl trochu rozpačitý, v první třetině i lehkovážný. Celých šedesát minut jsme se do toho úplně nedostali, měli jsme tam lepší i horší pasáže. Cenné tři body, jelikož jsme skutečně nehráli ideálně a úplně nepotvrdili formu, přesto jsme duel dovedli do vítězného konce.

Jakub Petr (HC Vítkovice Ridera): Plzeň využila nabídnutou přesilovku po naší zbytečné technické chybě, my jsme početní výhody nevyužili. To rozhodlo. Gratulace soupeři ke třem bodům. Pochválit ale musím Daniela Dolejše, který zachytal parádně a jsme rádi, že u nás prodloužil smlouvu.