JUN: KLA - PLZ 4:2

Junioři na úvod přípravy padli na Kladně

Plzeň - Mladí indiáni se na úvod přípravných zápasů vydali na led Rytířů, kde se skóre přelévalo z jedné strany na druhou, nakonec uspěli domácí.

Rytíři Kladno - HC Plzeň 1929

4:2
2:1, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 9. Darsa (Zíka), 17. Bernat (Funk), 27. Hašek (Kraus), 49. Ton - 1. Slanina (Procházka), 37. Slanina. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

2:0
0:0
0:0

Novotný (Burda) - Dlouhý, Staněk, Flachs, Kvapil, Šmatlák, Zíka, Funk, Rudovský - Rendla, Husarik (C), Bernat, Hašek, Čermák, Kraus, urda, Darsa, Šimek, Ton, Neiss, Strombach.

Pilc (Pícl) - Pánek, Kovařík, Novák, Staněk, De Sousa, Kaňák (A), Houdek - Balín, Procházka (C), Slanina, Kuchárik, Ženíšek, Hollar, Kvasnička, Vaner, Kolář (A).

Mladí indiáni poslední srpnový den vyjeli k prvnímu přípravnému duelu před novou sezónou. Na jaře vybojovali extraligový bronz, Kladenští naopak svou pouť play-off skončili již ve čtvrtfinále, kde podlehli Tygrům. Shodou okolnosti ti poté vyzráli v semifinále i na Západočechy. V loňských vzájemných duelech vždy uspěl domácí celek, Kladno 5:2, Plzeň 4:1.

Samotný Zápas začal pěkně zostra, když se již po půlminutě hry stal prvním letošním střelcem Plzně Jan Slanina. Domácí se ovšem zastrašit nenechali a po gólech Marka Darsy a Tomáše Bernata dokázali vývoj utkání do přestávky otočit.

Prostřední část zůstala nerozhodná. Za Středočechy navýšil náskok Petr Hašek, indiány naopak vrátil do hry opět Jan Slanina. Rozřešení tak měla přinést závěrečná dvacetiminutovka a tak se také stalo. V devětačtyřicáté minutě dodal výsledku definitivní podobu Petr Ton.

Západočeši tak na úvod přípravy podlehli 2:4. Chuť si mohou spravit již ve čtvrtek, kdy hrají v Chomutově.

František Černý (HC Plzeň 1929): “Bylo vidět, že se jednalo o naše první utkání. Vzali jsme mladé hráče, abychom je viděli v akci. I tak jsme neodehráli špatný zápas, vytvořili si šance a kdybychom je i proměnili, výsledek by byl jistě vyrovnanější.