JUN: PLZ- KLA 3:5

Junioři nezvládli první třetinu a podlehli v přípravě Kladnu

Plzeňská juniorka inkasovala v první třetině hned tři branky a ve zbytku duelu už nezvládla dohnat ztrátu. Středočeši si svůj náskok v klidu pohlídali.

HC Plzeň 1929 - Rytíři Kladno

3:5
0:3, 2:2, 1:0

Branky a nahrávky: 22. Hasman, 36. Princl (Kvasnička), 55. Hasman – 2. Flachs, 7. Bernát, 20. Strombach (Ton), 27. Kraus (Staněk, Flachs), 28. Šmatlák. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 3:5.

Rozhodčí: Valenta - Sýkora, Kotyza

4:1
1:1
0:0

Pícl (Pilc) – Štěpánek, Šilhán, Pánek, Kovářík, De Sousa, O. Staněk, Kaňák, Adamec, Hasman, Kvasnička, Procházka, Slanina, Princl, Kolda, Rohla, Kolář, Hollar, Kuchárik.

Novotný (Burda) – Flachs, Staněk, Robovský, Dlouhý, Šmatlák, Zíka – Ton, Husárik, Bernát, Čermák, Kuzďas, Šimek, Sachr, Kraus, Jurda, Strombach, Darsa.

Kladno začalo hodně zostra a Bernát hned v první minutě minul prakticky poloprázdnou plzeňskou branku. Mrzet to ale jeho tým dlouho nemuselo, když se prosadil vzápětí z blízkosti Flachs. Indiáni poté přidali a zatlačili svého soupeře, ovšem i ve vyložených šancích nezvládli najít správnou mušku. Hosté naopak pálili ostrými a Bernát z pravé strany trefil přesně šibenici plzeňské klece. Strombach navíc zakončil zdařilou kombinaci prakticky se závěrečnou sirénou, jeho tým proto vedl o tři branky.

Ve druhé části bylo k vidění hodně nepřesností na obou stranách a Kladno si v poklidu drželo svůj pohodlný náskok. Plzeňané sice odčarovali už kouzlo gólmana Novotného, ale gólový rozdíl se jim snížit nepodařilo. Z blízkosti se prosadil z dorážky Josef Hasman, následně ovšem pálil kladenský Kraus přesně do růžku branky.

Své individuální schopnosti poté ukázal Šmatlák, jenž obelstil plzeňského beka a potom zasunul přesně mezi betony brankáře Pícla.. Na plzeňské straně ještě našel brzy odpověď Marek Princl.

Třetí část nenabídla už žádné brankové hody. Po hezké akci se prosadil pouze Josef Hasman, víckrát aktivní indiáni na brankáře soupeře už nevyzráli.

V prodloužení, které se bude od nové sezony hrát za jakéhokoliv stavu, se prosadil plzeňský Jan Slanina, jenž našel skulinu mezi betony gólmana.

František Černý (HC Plzeň 1929): První třetina nebyla z naší strany vůbec dobrá, tam chybělo vše. Poté jsme se sice zlepšili, ale stále to bylo daleko od toho, co bychom chtěli předvádět. Hráči musí začít plnit naše pokyny, jinak se těžko posuneme dále.