JUN: PLZ - LIB 4:2

Junioři i podruhé v přípravě vyzráli na Liberec!

Plzeň - Mladí indiáni dnes předvedli proti Tygrům nejen skvělý obrat, ale i vítězství v prodloužení i nájezdech.

HC Plzeň 1929 - Bílí Tygři Liberec

4:2
0:2, 3:0, 1:0

Branky a nahrávky: 24. Kremláček (Slanina, Reitspies), 35. Reitspies (Lokajíček), 36. Malát, 41. Kolda – 9. Dospěl (Žůrek), 11. Hájek (Jiruš). Průběh utkání: 0:2, 4:2.

5:8
2:0
0:0

K. Kolář (Pilc) – Štěpánek (C), Šilhán, Pánek, Kovářík, Lokajíček, Kremláček, Malák – Adamec, Hasman, Kvasnička, Procházka, Slanina, Princl, Kolda (A), Reitstpies, F. Kolář, Hollar, Balín, Malát.

Novák (Čajan) – Charvát, Žůrek, Adamec, Had, Šuraň, Kovář, Rychlovský, Najman, Cikhart, Žemba, Šafařovský (C), Vomáčka, Dospěl, Liška, Hátek, Jiruš, Strnad, Šeliga.

V rámci přípravného utkání zavítal na led Home Monitoring Arény finalista minulého ročníku juniorů - Bílí Tygři Liberec. Zápas začal velmi zostra, hned v úvodu zkoušel střílet z mezikruží Adamec, nicméně brankář Novák byl pozorný. Hosté se dostávali pomalu do tempa, první šanci si vypracovali až v páté minutě, po přihrávce Hampla to zkoušel z předbrankového prostoru Rychlovský. Plzeň odpověděla rychlým protiútokem, kdy se do samostatného nájezdu dostal Hasman, ale bekhendovou kličkou na Nováka nevyzrál. Po vyrovnaném úvodu šelmy udeřily, před brankou se nejlépe zorientoval Luboš Dospěl a přesnou dorážkou pod lapačku prostřelil Koláře. Hned o dvě minuty později ujeli Liberečtí do přečíslení tří na dva, proti první střele dokázal muž s maskou indiánů ještě zasáhnout, na dorážku Matěje Hájka už byl opět krátký. O chvilku později dostali hosté možnost první přesilové hry, avšak nepropracovali se k jediné přímé střele na bránu. Liberec byl nadále po zbytku první třetiny aktivnějším mužstvem, do kabin si však odnesl “pouze” dvoubrankové vedení.

Prostřední část započala početní výhodou Plzně a ta udeřila. K puku se v rychlém přečíslení dostal Vladimír Kremláček a zdramatizoval utkání. Odpověď měl na holi vzápětí ihned po buly z pravého kruhu Rychlovský, mířil však příliš přesně, do bližší tyče. Za domácí zase unikl všem na ledě Adamec, zkusil kličku, ale následně nepřehodil nastavený beton Nováka. V polovině utkání zase vypálil z pravého kruhu Slanina, našel jen připravenou lapačku gólmana hostí. Z opačné strany zase pálil Malát, ani on skórem nepohnul. To se povedlo až Vítu Reitspiesovi, který z mezikruží v přesilové hře srovnal s Tygry krok. Dokonalý obrat v utkání dokonal Sebastián Malát, jenž vybojoval touš v útočné třetině a svižnou střelou rozvlnil síť. Šeliga mohl vzápětí zkrotit domácí euforii, protože se dostal za plzeňské beky, ovšem tísněný nezakončil přesně. Když pak pár kroků za modrou zamířil přímo do středu branky Kovář, odcházel jeho tým do kabin s jednobrankovou ztrátou. Přitom přicházel s dvougólovým náskokem.

Než se v poslední dvacetiminutovce diváci stačili usadit na svá místa, již z nich mohli vyskočit. Po šestadvaceti vteřinách hry totiž výpad svých barev zakončil Matěj Kolda, Novák se proti jeho pokusu nestihl přemístit. Fanoušky vytouženého bůra málem přidal po chvilce Slanina, z vrcholu pravého kruhu mířil těsně nad. Poté však indiánům nastaly krušné časy. Dvakrát se provinili v rychlém sledu podražením a museli tak na dlouho do tří. Liberec tlačil, střílel, kombinoval, ale zdramatizovat duel se mu nepodařilo. Již v pěti na obou stranách vypálil z pravého kruhu z jízdy Strnad a orazítkoval vzdálenější tyč. Za Západočechy odpověděl dělovkou od modré Lokajíček, až se zaprášilo z betonů Nováka. Kolář zase zasahoval lapačkou. A to hned nadvakrát proti Najmanovi. Závěr utkání si již modrobílí, i díky faulu soupeře, pohlídali a i podruhé v přípravě s Tygry zapisují vítězství.

Po normální hrací době se týmy domluvily na vyzkoušení pětiminutového prodloužení tři na tři, které ukončil střelou mezi betony Nováka Jan Štěpánek. V následujících nájezdech zvítězili také domácí, když jediný nájezd proměnil Josef Hasman.

Petr Kořínek (HC Plzeň 1929): “První třetina byla z naší strany špatná. Kluci začali vlažně a hráli málo do těla, což nám chybí, máme málo pohybu. To se od druhé části zlepšilo, otočili jsme stav agresivnější hrou, začali jsme se srážet a to soupeři vadilo. Tím jsme si vypracovali i šance.”

Milan Plodek (Bílí Tygři Liberec): “Do utkání jsme vstoupili dobře, o přestávce jsem kluky v kabině pochválil. Bohužel nevím, co se pak stalo. Od druhé periody jsme nastoupili jako profesoři hokeje, domácí přitvrdili, začali více bojovat a od té doby byl na ledě pouze jeden tým. Klukům jsem řekl, že mě zklamali. Prohráli jsme i prodloužení a nájezdy, což až tak nevadí, ale ten výkon byl dnes trapný.”