JUN: LIB - PLZ 8:2

Junioři na závěr přípravy padli v Liberci

Plzeň - Mladí indiáni v prvním vzájemném měření sil vyzráli na Liberec v poměru 4:2, ten se však doma v odvetě dokázal dokonale pomstít.

Bílí Tygři Liberec - HC Plzeň 1929

8:2
4:0, 2:2, 2:0

Branky a nahrávky: 3. Ira (Jiruš, Had), 14. Šeliga (Jiruš, Charvát), 19. Dospěl (Šeliga), 20. Žůrek (Cikhart), 24. Najman (Had, Ira), 32. Žemba (Vomáčka, Šafařovský), 54. Strnad (Šafařovský, Žemba), 55. Hampl (Drápek) - 32. Hollar (Balín), 40. Malát. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2, 8:2.

vyloučení
5:5
Využití
3:0
V Oslabení
1:0

Bílí Tygři Liberec

Pařík (Novák) - Charvát (A), Had, Ira, Adamec, Hampl, Žůrek, Kovář - Dospěl, Strnad, Rychlovský, Šafařovský (A), Hájek (C), Žemba, Šeliga, Vomáčka, Jiruš, Drápek, Najman, Cikhart.

HC Plzeň 1929

K. Kolář (Čech) - Kremláček, Pánek, Novák, Malák, Šilhán (A), Kovařík - Adamec, Malát, Hasman, Balín, Kolda (A), Slanina, Princl (C), Procházka, F. Kolář, Hollar, Ženíšek, De Sousa.

Statistiky nejsou k dispozici.

komentář

Plzeňští junioři završili období přípravných utkání v Liberci, kde si střihli odvetu proti Tygrům. První utkání před týdnem na západě Čech ovládli indiáni 4:2, přestože po první část ztráceli dvě branky.

Dnes se však podobný obrat nekonal, modrobílí po úvodních dvaceti minutách hry ztráceli góly již čtyři a jediné dva zásahy Plzně znamenaly pouze snížení na 1:5 a 2:6. Na severu Čech domácí nakonec lépe zvládli i nájezdy.

Vloni bronzoví indiáni tak mají ještě týden na dopilování maličkostí, v pátek sedmého září již totiž naplno startuje extraliga. Junioři se představí v derby v Karlových Varech, s nimiž v přípravě padli 1:2. Hned o den později můžete plzeňské naděje přijít podpořit do Home Monitoring Arény, od šestnácti hodin totiž přivítají na svém ledě Litvínov.

Ohlasy trenérů

Petr Kořínek (HC Plzeň 1929): "Utkání se nám hodně nepovedlo. Ze začátku zápasu jsme měli pár šancí, ovšem poté inkasovali dva hloupé góly. K tomu se nám následně zranili někteří hráči a utkání jsme dohrávali na tři pětky. Ale jak říkám, bylo to špatné. Doufám, že se z toho poučíme a extraligu začneme úplně jinak."