Střelecké trápení pokračuje

Keramika Plzeň, s novou posilou Kamilem Brabencem v sestavě, nedokázala ve druhém zápase v řadě překonat soupeřova brankáře a odvezla si ze Zlína porážku 0:3. Výsledek se jeví vzhledem k předvedené hře jako krutý, ale plzeňské družstvo doplatilo na nedisciplinovanost ve formě mnoha vyloučených. Nabídnuté přesilové hry dokázalo mužstvo Beranů využít a během pěti minut ve druhé třetině rozhodnout o zápase.

PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň

3:0
0:0, 3:0, 0:0

26. Leška (Hučko), 35. Marušák (Leška, Čajánek), 35. Hučko (Marušák, Leška). Rozhodčí: Turčan - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 15:13, navíc Posmyk - Duda oba 5 min. + do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 5568.

PSG Berani Zlín

Hudáček - Hamrlík, Mojžíš, Marušák, Blaťák, Posmyk, Hučko, od 47. navíc Homer - Okál, Čajánek, Somík - Balaštík, Leška, Pivko - Rachůnek, Ministr (32. Ambruz), Jenáček.

Barta - Výborný, Řezníček, Mazanec, I. Vlček, Jiří Hanzlík, Veber - Vostřák, M. Straka, Brabenec - Dvořák, J. Straka, Andrašovský - Duda, Koreis, Z. Sedlák - Švík, Voskár, Volák.

Keramici, kteří odjeli do Zlína z cílem přerušit sérii nepříznivých výsledků z domácího ledu, začali utkání aktivně, dobře bruslili a dostávali se často do pásma Zlína, kde však dopláceli na slabou koncovku, která je v posledních zápasech provází. Po sérii neproměněných šancí Keramiky, to mohl být naopak Zlín, který mohl jít do vedení, když se v 6. minutě objevil před brankářem Bártou Pivko. Puk z jeho hole se však zastavil na brankové čáře, kde ho nikdo ze zlínských již nedokázal dopravit do sítě. Po této šanci hra upadla do průměru a ubylo šancí na obou stranách, takže se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu.

Na začátku druhé třetiny byl vyloučen Mazanec. Zlínští se usadili v pásmu Keramiky, ale ani Somík ani Čajánek nedokázali své šance využít. Plzeň v této fázi hrála velice nedisciplinovaně a dopouštěla se zbytečných chyb v obraně. Nedisciplinovanost se jim stala osudnou ve 26. minutě. Na trestné lavici seděl Sedlák a Zlín dokázal početní výhodu využít, když se po zmatku v pásmu Plzně prosadil nejproduktivnější hráč extraligy Petr Leška, který hraje v poslední době ve výborné formě. O pět minut později to již bylo o tři branky, když Zlín dokázal využít další dvě přesilovky. Nejprve se při přesilovce pěti proti třem, když na trestné lavici seděli plzeňští Veber s Vlčkem, trefil po přihrávce Lešky Jiří Marušák, aby jej o pár sekund později napodobil bombou Patrik Hučko.

Na začátku třetí třetiny dohrávali Plzeňáci přesilovou hru, ale nedokázali se vůbec prosadit. Navíc mohli i inkasovat, kdyby Čajánek proměnil svoji šanci, když se řítil sám na Bártu. Poté se přestal hrát na zlínském stadionu hokej a přibilo rohovnických zápasů. Výsledkem všeho bylo několik vyloučených na dvě minuty. Plzeňský Duda a zlínský Posmyk dostali od rozhodčího Turčana trest 5 minut plus do konce utkání. straně do konce zápasu. Když se vše uklidnilo, měla Plzeň ještě možnost na zkorigování výsledku, ale nedokázala využít více než tříminutovou přesilovku pěti proti třem.

Stanislav Přikryl (Zlín): "Věděli jsme, že zápas s Plzní bude velmi těžký. V první třetině bylo utkání vyrovnané. Po přestávce rozhodla naše velmi dobrá hra v přesilovkách. Brankář Hudáček navíc nedovolil hostům ani jednou skórovat." František Černý (Plzeň): "Vyrovnali jsme se domácím v bruslení i agresivitě. Ve druhé třetině jsme dostali v oslabení tři rychlé góly za sebou. Škoda, že není možné vyjádřit se k výkonu rozhodčích. Velký den měl domácí gólman Hudáček, kterého jsme nedokázali ani jednou překonat."