CHL: ZUG - PLZ 5:2

CHL: ZUG - PLZ 5:2 - Velký obrat domácích přisoudil indiánům první prohru v Lize mistrů

Plzeň - Duely Tipsport extraligy rozčísli indiáni zápasem Ligy mistrů, naposledy se v základní skupině představili na ledě soupeře - v Zugu.

EV Zug - HC Škoda Plzeň

5:2
0:1, 4:1, 1:0

Branky a nahrávky: 30. Thorelli (Lindberg, Schlumpf), 32. Simion (Martschini), 39. Martschini (Hofmann, Diaz), 40. Martschini (Thorell, Lindberg), 48. Langenegger (Leuenberger) – 14. Straka (Budík, Kodýtek), 30. Čerešňák (Kaňák, Indrák).
Průběh utkání: 0:2, 5:2.

Rozhodčí: Vikman, Stricker – Progin, Ambrosetti

vyloučení
2:5
Využití
2:1
V Oslabení
0:0
střely na branku
36:18
Zblokované střely
6:8
Vhazování
39:25
Diváci
4515

EV Zug

Hollenstein (Genoni) – Stadler, Diaz, Alatalo, Schlumpf, Zryd, Thiry, Wütrich – Hofmann, Kovář, Klingberg – Thorell, Lindberg, Martschini – Bachofner, McIntyre, Simion – Zehnder, Albrecht, Leuenberger – Langenegger.

HC Škoda Plzeň

Kolář (Micka) – Moravčík, Kaňák, Budík, Čerešňák, Pulpán, Vráblík, Houdek – Straka, Kodýtek, Eberle – Němec, Vlach, Indrák – Pour, Heřman, Rob – Kolda, Přikryl, Kantner.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Kristián Kolář 60 36 5 31 86,11 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Vojtěch Budík 0 1 1 0 0
Peter Čerešňák 1 0 1 0 0
Jan Eberle 0 0 0 0 0
Martin Heřman 0 0 0 -1 2
Michal Houdek 0 0 0 0 0
Miroslav Indrák 0 1 1 -1 0
Lukáš Kaňák 0 1 1 -2 0
Matyáš Kantner 0 0 0 -1 0
Petr Kodýtek 0 1 1 -1 0
Matěj Kolda 0 0 0 0 0
Michal Moravčík 0 0 0 -1 0
Vojtěch Němec 0 0 0 0 4
Jakub Pour 0 0 0 -2 0
Filip Přikryl 0 0 0 0 0
Lukáš Pulpán 0 0 0 0 0
Luboš Rob 0 0 0 0 0
Petr Straka 1 0 1 0 0
Roman Vlach 0 0 0 0 0
Roman Vráblík 0 0 0 -1 4

komentář

Zápas odšpuntoval Albrecht, na brankovišti ale tečoval těsně vedle levé tyče. Za indiány odpověděl dělovkou od modré Čerešňák v přesilové hře, Hollenstein puk lapil i přes clonu Kodýtka. Právě on za nedlouho poté našel z rohu na levém kruhu Budíka, jehož střelu protečoval do sítě Petr Straka. Po chvilce mohl vyrovnat dorážkou Bachofnerovy střely McIntyre, sudí ovšem přerušil hru. Vzápětí se Kolář vytáhl proti dělovce Diaze z pravého kruhu ke vzdálenější tyči. Strážce plzeňské svatyně, který v úvodní části kryl všech sedmnáct střel souepře, vytáhl ještě jeden parádní zákrok, když Hofmann mířil mezi ruku a tělo z vrcholu brankoviště po příhře Koinberga od zadního mantinelu.

Prostřední periodu načal Kovář, který se proháčkoval do přečíslení, které sám zakončoval, jenže ztroskotal na vyrážečce Koláře. Na druhé straně využil chyby McIntyreho Němec, sám před Hollensteinem zvolil kličku do bekhendu, ale nepřehodil nastavený beton. Poté stačilo Západočechům jedenáct vteřin přesilové hry, aby navýšili vedení. Mnoho prostoru se na levém kruhu otevřelo Peteru Čerešňákovi, jenž zamířil náramně do vzdálenějšího růžku. Jenže po sedmnácti sekundách rychle objel branku Linberg a zakončil pouze do betonů, dorážkou pak jeho dílo dokonal Erik Thorell. Navíc po chvilce i Zug bleskově využil početní výhodu. Martschini oslovil od levého mantinelu mezi kruhy Daria Simiona, jenž šikovně protečoval k pravé tyči. Vrátit vedení svým barvám mohl Němec dorážející na brankovišti po velké šanci Indráka, jenže poloprázdnou svatyni domácích minul. Nevyšlo zakončení ani Kantnerovi, jehož hůl našel před Hollensteinem Kolda, puk mířil nad. A tak přišel pro český tým trest. Hofmann se mezi obránci protáhl k levé tyči, u pravé viděl Lina Martschinia a obrat byl dokonán. Povedenou třetinu navíc domácí dokonali zásluhou stejného hráče, který vypálil z první po příhře Thorella z kruhu na kruh.

Aby toho nebylo málo, opět Martschini jako první zaúřadoval v poslední dvacetiminutovce, když se protáhl kolem dvou indiánů, z vrcholu pravého kruhu si ale nyní na Koláře nepřišel. Toho nepřekonal vzápětí ani Mcintyre, který dorážel ránu Schlumpfa. Dali o sobě vědět také Plzeňští. Kolda potáhl kotouč a předložil sjíždějícímu Pulpánovi. Šikovný obránce zkusil kličku do bekhendu, tu Hollenstein pokryl. A tak udeřilo opět na straně Zugu. Leuenberger našel z pravého rohu mezi kruhy sjíždějícího z druhé vlny Livia Langeneggera, který z první po ledě k levé tyči udal definitivní podobu výsledku. Němcovi totiž po chvilce tváří v tvář domácímu strážci svatyně při kličce do forhendu utekl touš, ve stejné pozici Moravčík neuspěl ranou mezi rameno a břevno. Když poté v závěru nevyšla ani povedená kombinace po ose Indrák - Pour a zakončující Kodýtek, odvážejí si Západočeši z Zugu domů první letošní porážku v Lize mistrů.  

Foto: Philipp Hegglin

Ohlasy trenérů

Dan Tangnes (EVZ Zug): "V utkání bylo hodně věcí, které se nám líbily, ovšem velmi pomalu jsme se nastartovali. Museli jsme otáčet stav 0:2, ale myslím si, že ve druhé polovině střetnutí jsme prokázali svoji sílu. Pomohli nám fanoušci, ukázali se i mladí hráči."

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): "Zug byl rychlejší, byl jasně lepší a zasloužené vyhrál. Možná se na nás podepsalo cestování, že máme nyní náročnější program."