Valašští mladíci si odvážejí z plzeňského ledu bod

Valaši, kteří přijeli do Plzně v notně prořídlé sestavě, si po zásluze odvážejí z Plzně bod za remízu 2:2. Vsetín se v utkání prezentoval velice dobrou a tvrdou obranou, na kterou nedokázali domácí hráči najít po celé utkání recept. Navíc Plzeňané dokázali v utkání pohrdnout i těmi nejvyloženějšími šancemi, které si vytvořili.

HC Škoda Plzeň - VHK ROBE Vsetín

2:2p
1:1, 0:1, 1:0 - 0:0

6. Jiří Hanzlík (I. Vlček, Krátoška), 43. Výborný (Volák) - 10. Burger (Kucharczyk), 28. Sochor. Rozhodčí: Havlík - Padevět, Čížek. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 6122.

: Barta - Výborný, Řezníček, Mazanec, I. Vlček, Jiří Hanzlík, Veber - Vostřák, M. Straka, Z. Sedlák - Dvořák, J. Straka, Andrašovský - Duda, Krátoška, Brabenec - od 38. navíc Voskár, Švík, Volák.

VHK ROBE Vsetín

Pešat - Kuboš, Hriňa, Štrbák, Šafařík, Vašut, Spitzer - Vampola, Lang, Demel - Veselý, Burger, P. Beránek - Valko (21. Sochor), Hudler, Kucharczyk.

Ačkoliv hosté přijeli do Plzně se čtyřmi juniory v sestavě, byli o mnoho zkušenějším domácím hokejistům v první třetině více než vyrovnaným soupeřem. Hned v první minutě vyrobil hrubku na vlastní modré Řezníček, Valaši však naštěstí pro Plzeň nedokázali nabídnutou šanci využít. Ve třetí minutě si domácí stadión oddechl, když Kubošova bomba jen těsně minula plzeňskou svatyni. Na začátku páté minuty nebezpečně vystřelil Burger, ale ani jeho pokus úspěšný nebyl. Následně byl vyloučen Andrašovský za podražení a hostům se naskytla možnost přesilové hry. Tu však hráli Valaši pouhých dvacet sekund, když výborně forčekujícího Josefa Straku fauloval Kuboš. Za dalších šestnáct sekund jej následoval na trestnou lavici Veselý a Keramika dokázala přesilovku čtyři na tři využít. Krátoška vyhrál vhazování, puk se dostal k Vlčkovi, který jej přiťukl k Hanzlíkovi a ten bombou pod víko nedal Pešatovi šanci. Keramiku vstřelený gól evidentně povzbudil a najednou jí bylo plné hřiště, ale tlak žádnou branku nepřinesl. Naopak uhodilo na druhé straně. V deváté minutě putoval za katr Krátoška a Vsetín srovnal, když se trefil střelou z kruhu Burger. Vsetín mohl jít ve dvanácté minutě i do vedení, ale Demelova střela skončila na horní síťce. Plzeň kontrovala akcí dvojice Brabenec-Krátoška, ale posledně jmenovaný nedokázal prostřelit chumel vsetínských hráčů. Pět minut před první sirénou pořádně zamotal hlavu plzeňským obráncům Vampola, ale již neměl sílu na zakončení. Vampola se ve velké šanci ocitl i v minutě osmnácté, ale Barta zachránil.

Ze druhé třetiny bylo odehráno padesát vteřin, když nebezpečně pálil Beránek a Barta se měl co ohánět, aby si s jeho střelou poradil. Z následného protiútoku jen těsně minul Josef Straka. Plzeňané poté pohrdli nabídnutou přesilovkou, když na trestné lavici seděl Beránek. Keramika se snažila, ale hráči Vsetína hráli velice obětavě, výborně bránili a vyráželi k rychlým brejkům. Právě po jednom z nich došlo ke změně skóre. Běžela dvacátá sedmá minuta utkání, když se puku ve vlastním obranném pásmu zmocnil Sochor, projel celým kluzištěm a zasunul jej za Bartu. Nutno dodat, že v tomto případě neměla plzeňská opora čisté svědomí. Šance srovnat se objevila v minutě třicáté, ale Brabenec nedokázal trefit skákající kotouč před vsetínskou brankou. O tři minuty později to byl opět Brabenec, kterému puk po přihrávce Krátošky přeskočil ve vyložené šanci hokejku. Obě mužstva tedy odcházela do šaten za stavu 1:2.

Hosté dohrávali na začátku třetí třetiny přesilovou hru, která však ke gólu nevedla. Domácí trenér Liška přeházel do třetí třetiny složení jednotlivých formací a změna přinesla své ovoce hned po dvou minutách. Voskár výborně potáhl puk za brankou Vsetína a naservíroval jej obránci Výbornému, který si sjel před branku a přesnou střelou srovnal skóre. Ve čtyřicáté sedmé minutě už všechno mohlo být zase jinak, ale Valko netrefil z metru poloodkrytou branku Plzně. V polovině třetí třetiny přežila Keramika přesilovou hru Vsetína, aby o čtyři minuty později měla sama možnost hrát v početní výhodě, když na trestnou lavici putoval za úmyslné posunutí branky Hriňa. Plzeňané však nabídnutou šancí pohrdli a celou třetí třetinu již dohráli v silné křeči. Na řadu tedy přišlo prodloužení.

V něm měla Keramika hned na začátku možnost početní výhody, ale stejně jako v ostatních případech se nedokázala prosadit. Za zmínku stojí jen břevno Voskára. Naopak to mohli být hosté, kdo mohli skórovat, když jeli v oslabení dva na jednoho, ale junior Němec pohrdl gólovou nahrávkou Burgera. Nakonec mohla být Plzeň ráda za bod, když hosté při své přesilové hře vytvořili v obranném pásmu domácích obrovský kolotoč, který však naštěstí pro Keramiku nedokázali Valaši přeměnit v branky.

Zdeněk Haber (ředitel klubu Plzně): "Musím se stydět za to, co mužstvo v posledních zápasech předvádí. Soupeř přijel z poloviny s juniorským výběrem a my jsme neuspěli. Z tohoto důvodu jsem okamžitě odvolal trenérskou dvojici. Prozatím povede do konce týdne mužstvo dvojice Milan Razým a Radek Kampf a o nové trenérské dvojici se rozhodne příští týden."

Zdislav Tabara (Vsetín): "Jsme maximálně spokojeni. Zlepšili jsme hru ve středním pásmu, vázla nám však sehranost útoku, přesto jsme však splnili svoje předsevzetí přivézt z Plzně bod."