Vsetínští poslali Keramiku domů s nadílkou

Na poslední zápas před reprezentační pauzou budou chtít plzeňští hokejisté asi rychle zapomenout. Keramika se totiž nedokázala vrátit ke hře, která ji přinášela v poslední době takový úspěch, a prohrála na vsetínském Lapači rozdílem pěti branek. Domácí byli po celý zápas o poznání pozornější před svojí brankou a také v útočném pásmu si počínali o mnoho důrazněji. Plzeňáci doplatili na svoji nedisciplinovanost a na chyby v obranném pásmu.

VHK ROBE Vsetín - HC Škoda Plzeň

7:2
3:0, 3:0, 1:2

11. Demel (Vlach), 17. Kotásek (Vlach), 19. Kuboš (Kucharczyk), 22. Veselý (Vaic, Demel), 39. Demel (Vlach), 40. Polák (Kucharczyk), 57. Vaic (Hriňa, Polák) - 48. Vostřák (Mazanec, Dobrovolný), 52. Vostřák (Andrašovský). Rozhodčí: Dvořák - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 10:13, navíc Barta a Duda (oba Plzeň) oba 10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2080.

VHK ROBE Vsetín

Pešat - Šafařík, Štrbák, Kuboš (41. Vašut), Hriňa, Polák, Spitzer - Kotásek, Vlach, Demel - Streit, Lang, Kucharzyk - Vaic, Veselý, Vampola.

Barta (40. Kůs) - Výborný, Řezníček, Mazanec, I. Vlček, Jiří Hanzlík, Veber, od 41. navíc Dobrovolný - Dvořák, J. Straka, Andrašovský - Vostřák, Krátoška, Brabenec - Z. Sedlák, M. Straka, Duda - Topol, Voskár, Volák.

Domácí vstoupili do utkání aktivněji, k čemuž jim napomohlo i vyloučení Krátošky hned v první minutě zápasu. Keramika se ke slovu přihlásila až v páté minutě, když se do dobré střelecké pozice po chybě Vaice dostal Andrašovský. Jeho střela však skončila na betonu pozorného Pešata. Stejně skončila i další šance Andrašovského na konci páté minuty. V polovině sedmé minuty byl za zdržování vyloučen Volák, ale Keramika dokázala přežít i druhé oslabení. Krátce po návratu Voláka na led se Josef Straka s Andrašovským řítili sami na jediného obránce Vsetína, ale střela agilního Dušana Andrašovského nenašla svůj cíl. Ke změně skóre tak došlo až o chvíli později, když se v rohu kluziště zmocnil puku Vlach, naservíroval jej před branku Demelovi a ten potěšil 2080 diváku na vsetínském Lapači. Velkou šanci na vyrovnání měl v patnácté minutě Mazanec, kterému namazal Kuboš, ale plzeňský obránce přestřelil branku Vsetína. V patnácté minutě byl vyloučen Kuboš a Plzeň měla možnost přesilové hry. Tu však nedokázala využít a navíc při ní ujel Rostislav Vlach, který našel Kotáska a ten do protipohybu překonal Bartu podruhé. O pouhou minutu později již domácí vedli o tři branky, když se do pásma Keramiky dostal Kucharczyk a našel na modré volného Kuboše, který bombou pod břevno nedal plzeňskému brankáři šanci.

Na začátku druhé třetiny nedokázala Keramika proměnit další přesilovou hru. Krátce poté se do rychlého brejku dostala opět dvojice Vlach-Kotásek, naštěstí pro Plzeň si však v rozhodujícím momentu nerozuměla. O poznání lépe si však o pár sekund později vedl Vaic s Veselým, který tak již zvyšoval na 4:0. Plzeňští následně přidali na důrazu, ale proti domácím se nemohli prosadit. Když už se pak do šance konečně dostali, nedokázali překonat výborného Pešata nebo jim chybělo štěstí jako v pětatřicáté minutě Vostřákovi, jehož střelu na brankové čáře ještě stačil zachytit obránce Hrňa. V době největšího plzeňského tlaku chyboval Vlček a v pohodě hrající Vlach si připsal třetí asistenci, když zakončoval Demel. O chvíli později domácí Polákem využili přesilovku, což už bylo dost i na Libora Bartu, který zlomil vzteky hokejku a odjel na střídačku. V brance ho nahradil Kůs.

Třetí třetina již mnoho hezkého hokeje nepřinesla. Do utkání se vlilo příliš nervozity, hráči si začali vyřizovat mezi sebou vzájemné účty, a tak rozhodčí Dvořák posílal na trestnou lavici jednoho hráče za druhým. Plzeňanům se v závěrečné třetině podařilo skóre alespoň částečně zkorigovat, když se dvakrát trefil Pavel Vostřák. Nejprve ve čtyřicáté osmé minutě využil přesilovku při vyloučení Šafaříka, aby o pět minut později střelou z ostrého úhlu překonal Pešata podruhé. Konečné slovo však měli tři minuty před koncem opět domácí, když Hrňovo šikovné nahození před branku tečoval Vaic a stanovil tak konečnou podobu výsledku.

Zdislav Tabara (Vsetín): "Začali jsme dobře, vycházel nám přechod středního pásma. Po našich dalších třech brankách ve druhé třetině bylo o utkání definitivně rozhodnuto."

Radek Kampf (Plzeň): "Do utkání jsme nastoupili lehkomyslně a nedokázali hrát svou hru. Nepodařilo se nám pokrýt střední pásmo a už první třetina rozhodla o vítězství Vsetína."