LIT - PLZ 1:4

LIT - PLZ 1:4 - Jaký konec, takový start! Plzeň po pauze opět loupila mimo své prérie!

Plzeň - Jako kdyby měsíční pauza ani nebyla. Modrobílí opět ve velkém stylu uloupili body na ledě svého soupeře, po Brně nyní plenili v Litvínově.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň

1:4
0:1, 0:2, 1:1

Branky a nahrávky: 59. Cibulskis (Gerhát) – 19. Mertl, 27. Kodýtek (Eberle), 32. Mertl (Gulaš), 46. P. Musil (Lang). Průběh utkání: 0:0, 0:4, 1:4.

Rozhodčí: Kika, Micka – Hlavatý, Lederer

vyloučení
2:5
Využití
0:0
V Oslabení
0:0
střely na branku
33:23
Zblokované střely
18:13
Hity
9:10
Vhazování
33:25
Diváci
hráno bez

HC Verva Litvínov

Honzík (Godla) – Irving, Ščotka, Balinskis, Cibulskis, Kudla, Demel, Štich (A) – Mahbod, M. Hanzl (A), Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – Látal, Gerhát, P. Zdráhal – Zygmunt, Helt, M. Havelka.

HC Škoda Plzeň

Frodl (Pavlát) – Lang, Stříteský, Budík, Čerešňák, Kvasnička, Vráblík, L. Kaňák – Pour, Mertl (A), Gulaš (C) – Stach, P. Musil, Rob – Kantner, Kracík, Suchý – Straka (A), Kodýtek, Eberle.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Frodl 60 33 1 32 96,97 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Vojtěch Budík 0 0 0 0 0
Peter Čerešňák 0 0 0 -1 2
Jan Eberle 0 1 1 1 0
Milan Gulaš 0 1 1 2 4
Matyáš Kantner 0 0 0 0 2
Petr Kodýtek 1 0 1 1 2
Jaroslav Kracík 0 0 0 0 0
David Kvasnička 0 0 0 0 0
Viktor Lang 0 1 1 3 0
Tomáš Mertl 2 0 2 2 0
Pavel Musil 1 0 1 0 0
Jakub Pour 0 0 0 2 0
Luboš Rob 0 0 0 0 0
David Stach 0 0 0 -1 0
Petr Straka 0 0 0 2 0
Matěj Stříteský 0 0 0 3 0
Filip Suchý 0 0 0 0 0
Roman Vráblík 0 0 0 1 0

komentář

Oba soupeři se do dlouhé koronavirové pauzy odebrali ve zcela opačném rozpoložení. Indiáni se vyhřívali na čele průběžné tabulky s bilancí šesti utkání, pěti výher a i prohrou s alespoň jedním získaným bodem. Naopak Verva ve třech kolech vyšla zcela naprázdno. 

A také se od začátku dnešního střetnutí pokoušela vše zlomit. Nejprve nebezpečně dorážel před Frodlem Kudla, plzeňský gólman si však poradil. Stejně jako po chvilce, když předvedl bleskurychlý přesun proti Zygmuntovi, jenž již z levé strany pálil do poloodkryté svatyně. Plzeň odpověděla v přesilové hře svým kapitánem Gulašem, z kruhu ale jeho dělovku z první k pravé tyči lapil Honzík. Také černožlutí početní výhodou pohrdli a když už se tak zdálo, že úvodní perioda zůstane bezbranková, udeřili Západočeši. Tomáš Mertl uzmul touš ve středním pásmu, protáhl po levé straně až na kruhu a zavěsil přesně pod břevno.     

Prostřední periodu odšpuntoval Jarůšek, jenže zblízka minul hostující klec. A tak platilo otřepané: "Nedáš - dostaneš." Jan Eberle od vlastní obranné modré čáry táhl přečíslení dva na jednoho s Petrem Kodýtkem, kotouč si několikrát vyměnili a jako z učebnice dopravili do sítě. Jenže Litvínov se nepoučil a třetí zářez Škody byl jako přes kopírák. Jen s tím rozdílem, že nyní byli hlavními aktéry Milan Gulaš a zakončující Tomáš Mertl. Domácí málem vrátila do hry přesilovka. Nejprve nebezpečně a tvrdě pálil Pospíšil, muž s maskou indiánů sklapl betony včas. Počíhal si i na Patrika Zdráhala, který dorážel na brankovišti předchozí zakončení Hübla. Těsně před sirénou ještě nenašel mezírku mezi nohama Honzíka Suchý, mrzet ho to však příliš nemuselo, jeho barvy třímaly v rukách pohodlné vedení.  

Zkraje závěrečné periody opět Škoda ustála hru ve čtyřech, následně navíc sama udeřila. Pavel Musil nejprve sklepl již na polovině hřiště nahození hostů, předal Langovi, který se protáhl podél levého mantinelu až téměř do rohu. Odtud ovšem krásně oslovil právě letní posilu indiánů na brankovišti, které prakticky pouze stačilo nastavit hůl. V další početní výhodě zakombinovali Hanzl s Jarůškem  a zakončujícím Mahbodem, Frodl ale byl dnes k nepřekonání. Poté si společnou akci z úvodu této časti zopakovala plzeňská dvojice, tentokrát však Musil mířil mimo. V závěru utkání se černožlutí nakonec dočkali čestného úspěchu, když nulu muži s maskou Západočechů překazil dělovkou z pravého kruhu Oskars Cibulskis. Plzeň tak nadále drží povedou sérii, v pondělí ji navíc může na svém kluzišti prodloužit s dosud tápajícími Pardubicemi.      

VÍTĚZSTVÍ! 🔥 První utkání po restartu se vydařilo! Z Litvínova vezeme 3 body! 💪 Děkujeme všem, kteří nám na dálku drželi palce. 💙

Zveřejnil(a) HC Škoda Plzeň dne Sobota 7. listopadu 2020

Ohlasy trenérů

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): „Po dlouhé pauze jsme rádi za tři body. Výsledek mluví jednoznačně, ale tak jednoznačný průběh zápas neměl. V první třetině byl Litvínov střelecky aktivnější, ale my jsme byli efektivnější. Svoje příležitosti jsme na rozdíl od Litvínova proměnili. Stačilo nám to na vyhraný zápas.“

Vladimír Országh (HC Verva Litvínov): „Pro nás to byl těžký zápas. První třetina byla z naší strany dobrá, měli jsme šance. Zlom přišel ve druhé třetině, kdy jsme soupeře pustili do brejkových situací, ze kterých jsme dostali první tři góly. Věděli jsme, že je v tom Plzeň silná, ale stejně jsme ji do nich pustili. Dá se říct, že náskok 3:0 už si pohlídali až do konce. My musíme v první řadě začít dávat góly, aby nám stouplo sebevědomí.“