PLZ - CEB 5:3

PLZ - CEB 5:3 - Plzeň nasázela bůra Motoru a je ve čtvrtfinále Generali Česká Cupu!

Plzeň - Pořádnou přetahovanou svedli indiáni s Jihočechy v rámci posledního kola Generali Česká Cupu, ve kterém šlo o přímý souboj o postup ze skupiny.

HC Škoda Plzeň - Banes Motor České Budějovice

5:3
2:0, 2:2, 1:1

Branky a nahrávky: 12. Musil (Rob, Stach), 16. Rob (Jiříček), 30. Kodýtek, 39. Musil (Stach, Rob), 48. Suchý (Pour) – 24. Pýcha (Indrák, Beránek), 28. Plášil (Holec, Prokeš), 41. Plášil (Voženílek, R. Přikryl). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3.

Vyšší tresty: Doležal (CEB) 10 min.

Rozhodčí: Svoboda, Šindel – Brejcha, Pešek

vyloučení
4:3
Využití
0:1
střely na branku
38:28
Diváci
749

HC Škoda Plzeň

Frodl (Pavlát) – Budík, Čerešňák (A), Lang, Kaňák, Vráblík, Jiříček, Houdek – Malát, Mertl (A), Gulaš (A), Stach, Musil, Rob, Kantner, Kracík, Přikryl, Pour, Kodýtek, Suchý.

Banes Motor České Budějovice

Patera (Strmeň) – Pýcha (C), Plášil, Vydarený (A), Pavel, Suchánek, Lytvynov – Beránek, Prokeš, Karabáček, Voženílek, Přikryl, Doležal, Novák (A), Gilbert, Indrák, Christov, Venkrbec, Holec

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Frodl 60 28 3 25 89,29 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Vojtěch Budík 0 0 0 3 0
Milan Gulaš 0 0 0 0 0
Michal Houdek 0 0 0 -1 0
David Jiříček 0 1 1 3 4
Lukáš Kaňák 0 0 0 1 0
Matyáš Kantner 0 0 0 -1 2
Petr Kodýtek 1 0 1 2 0
Jaroslav Kracík 0 0 0 -1 2
Viktor Lang 0 0 0 1 0
Sebastián Malát 0 0 0 -1 0
Tomáš Mertl 0 0 0 -1 0
Pavel Musil 2 0 2 3 0
Jakub Pour 0 1 1 2 0
Filip Přikryl 0 0 0 -1 0
Luboš Rob 1 2 3 2 0
David Stach 0 2 2 3 0
Filip Suchý 1 0 1 2 0
Roman Vráblík 0 0 0 -1 0

komentář

Jako první zahrozili v utkání domácí, kteří si vytvořili soustavný tlak. Dvakrát v něm na brankovišti operoval Mertl, síť se mu rozvlnit nepodařilo. Motor o sobě dal vědět za nedlouho poté. Po Pýchově ráně od modré zůstal touš u levé tyče, dorážet se ho jal Voženílek, avšak proti byl vytrčený beton Frodla. Poté se již skóre měnilo. Luboš Rob ve středním pásmu prostrčil puk na pravou stranu rozjetému Pavlu Musilovi, který si najel až k Paterovi a trefil přesně mezi ruku a tělo gólmana k bližší tyči. Druhá radost Škody na sebe nenechala dlouho čekat. Luboš Rob tentokrát krásně protečoval nahození Jiříčka od pravého mantinelu a domácí byli v trháku. Podobně to ještě před první sirénou zkoušel Kracík po pobídce Houdka, mířil ovšem příliš nad.

Prostřední dějství začalo divoce. Pavel Pýcha se na modré zbavil protihráče a následně vymetl pavučinky v levém horním růžku. S rychlou odpovědí se jal přispěchat osamocený Gulaš na levém kruhu, Patera zakročil. A tak přišlo vyrovnání. Na konci početní výhody napřáhl na modré Karel Plášil a rázem se začínalo od nuly, tedy dvou. Jenže radost Českých Budějovic trvala pouze něco málo přes dvě minuty. Muž s maskou Jihočechů pouze vyrazil střelu Poura z levého kruhu a s dorážkou přispěchal Petr Kodýtek. Vzápětí se efektně i efektivně přes několik protihráčů až před svatyni soupeře protáhl Kantner, narazil však na beton jejího strážce. Z mezikruží to zase zkoušel dvakrát Kodýtek, poprvé mu ještě rána nesedla, podruhé již pořádně protáhl Pateru. Před druhou sirénou ale ještě ze stejného místa udeřil Pavel Musil. Ten dostal od obrany Motoru soustu času si touš z levého rohu od Stacha zpracovat a zamířit k levé tyči. 

I úvod třetí periody vyšel hostům. Karel Plášil si sjel od modré mezi kruhy na pobídku Voženílka a drama bylo na světě. Vzápětí mohl dokonce vyrovnat při závaru před Frodlem Vydarený, jenže minul zařízení. Lépe si vedl Filip Suchý. Pour zachytil rozehrávku Jihočechů, předal svému spoluhráči, který trefil náramně pod břevno. Po chvilce se tečí vložil do střely Kracíka Kantner, výsledkem byla rozezvučená levá tyč. Naopak snížení měl na holi Gilbert, který se proháčkoval až před branku Západočechů, jenže ji minul. Lépe mířil Pýcha, Frodl svůj tým podržel ramenem. Čtyři minuty před závěrečnou sirénou museli modrobílí do čtyř, České Budějovice navíc tlak zvýšily odvoláním gólmana. V největší šanci však Frodl bravurně betonem překonal radost Karabáčkovi při jeho dorážce. 

Základní část Generali Česká Cupu tak končí, Plzeň postupuje ze skupiny A!        

Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): "Přijel velmi mladý, agresivní tým. My jsme věděli, že to s nimi nebude jednoduché, kord když budeme dlouho držet kotouč v obranném pásmu. Chtěli jsme puky rychle vyhazovat nahoru hřiště, což se nám dařilo. Nechtěli jsme soupeře pouštět do žádných přečíslení. V první třetině se nám to dařilo, vykřesali jsme z toho dvě branky. Ve druhé třetině nás trošku položily branky Motoru, hosté byli v pasážích lepší, měli jsme problémy v obranném pásmu a soupeře to dostalo na koně. V poslední dvacetiminutovce jsme navázali na úvodní periodu, zaplať pánbůh za dva zásahy. Chtěl bych klukům poděkovat, nebyl to vůbec jednoduchý zápas, dnešní cíl byl postoupit, podařilo se a za to jsme moc šťastní."

Václav Prospal (HC ČEZ Motor České Budějovice): "My jsme si do Plzně přijeli pro nějaké body, nepřijeli jsme prohrát. Ráz utkání udala první třetina a já jsem velmi nespokojený, jak k tomu hráči přistoupili a proti tak silnému soupeři už jsme ztrátu nedokázali dohnat. Ve druhé třetině jsme se dokázali zvednout, vyrovnali jsme, nicméně pak jsme se nechali přečíslit a mužstvo jako je Plzeň nás dokáže potrestat. Ani hra, jakou jsme odehráli celých šedesát minut, neodpovídá kontrastu hry, kterým jsme se dnes chtěli prezentovat.”