HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

4:1
0:1, 3:0, 1:0

Pátý rozhodující zápas přilákal do ochozů rekordní návštěvu, více jak jedenáct tisíc diváků vidělo parádní hokej. V prvních minutách dostal osobní trest sparťanský Kasner, jehož místo zaujal Kverka. Krátce před polovinou první třetiny se hosté dostali do vedení, nahození Gefferta na zadní mantinel nejlépe vyhodnotil právě Kverka, který z předbrankového prostoru se štěstím překonal Pejchara. Ve třetí minutě druhé periody mohla poprvé vybuchnout nadšením plzeňská aréna. Od pravého mantinelu si do útočného pásma nabruslil Živný, mezi čtyřmi hráči Sparty se proháčkoval až před brankáře Čapka, kterého rychlou střelou překonal mezi betony. O tři minuty později Petr Kořinek přiťukl puk na osu hřišti obránci Jonákovi, který milimetrovou ranou zajistil vedení. Skvělou osmiminutovou pasáž dovršil Ivan Vlček, ten na modré získal odražený kotouč, s ním si nabruslil na levý kruh, odkud přesně zamířil do černého. V závěrečné dvacetiminutovce Plzeň bránila získaný náskok, Sparta se vůbec nedostala ke kontaktní brance. Ba navíc čtyři minuty před koncem Milan Volák nabruslil do pásma a překvapivou ranou od mantinelu překonal Čapka počtvrté. Škodovka ve fantastické atmosféře vyhrála 4:1 a mohla začít slavit postup do semifinále, kde se střetla s Vítkovicemi.