Becherovka Keramice opravdu chutná

Plzeňští hokejisté dokázali vyhrát i po šesté v řadě, když si podruhé v tomto týdnu přivážejí tři body z karlovarského ledu. Stejně jako v úterý, i dnes se hrál výborný hokej nadprůměrné extraligové úrovně. Největší podíl na výhře Plzně měl brankář Libor Barta, který si připsal několik výborných zákroků a místy přiváděl domácí borce k úplnému šílenství. Výhrou si Plzeň upevnila sedmé místo v tabulce.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň

1:4
0:1, 0:1, 1:2

54. Pavliš (Zíb) - 17. M. Dvořák, 34. Duda (Jiří Hanzlík), 45. Vostřák (Krátoška), 49. Krátoška (Mazanec, I. Vlček). Rozhodčí: Venglář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:7, navíc Řezníček (Plzeň) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 4200.

HC Energie Karlovy Vary

Franěk (34. M. Kučera) - Hlavačka, Zíb, P. Punčochář (50. Grof), Mádl, Rodin, Dobroň - Balázs, Alinč, Bednařík - J. Kopecký, Pavliš, Němčický - J. Štefanka, Kverka, Košťál - Tvrdek, Domin, Kraus.

Barta - Výborný, Řezníček, Mazanec, I. Vlček, Jiří Hanzlík, Veber - M. Dvořák, J. Straka, Andrašovský - Vostřák, Krátoška, Brabenec - Duda, M. Straka, Z. Sedlák - Topol, Voskár, Volák.

Zápas v Karlových Varech měl od počátku vysokou úroveň, ke které přispěla obě mužstva stejným dílem. V 5. minutě se v dobré pozici ocitl domácí Alinč, ale jeho bekhendová střela skončila na pozorném Bartovi. O tři minuty později Fraňka v brance domácích ohrožoval Vostřák, ale ani on úspěšný nebyl. Velkou šanci ke skórování promarnil v polovině první třetiny také Andrašovský. Změnu na ukazateli skóre přinesla až 17. minuta, když se elegantně přes tři domácí hráče dostal Michal Dvořák a blafákem nedal Fraňkovi šanci. Šanci domácích na vyrovnání měl v poslední minutě prvního dějství Košťál, ale Barta jeho střelu příklepem dokázal zlikvidovat.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji opět plzeňští borci, když Michal Straka orazítkoval boční konstrukci branky Becherovky. Následně se domácím naskytla možnost přesilové hry 5 proti 3. Z té však stihli vyprodukovat pouze bombu Zíba, protože se zbytečně nechal vyloučit Němčický. Ve 33. minutě putoval na katr za hákování Kverka a Plzeň se usadila v pásmu Becherovky. V obrovské šanci se ocitl Brabenec, ale výtečným zákrokem se prezentoval Franěk. Ke smůle karlovarských hráčů se však při tomto zákroku zranil a musel své místo přepustit Marcelu Kučerovi. Jeho nerozchytanosti dokázala Keramika hned po chvíli využít, když se přesně po přihrávce Hanzlíka trefil Duda. Na konci druhé třetiny mohl ještě vedení Plzně zvýšit Veber, ale pohrdl stoprocentní šancí.

Začátek třetí třetiny se nesl v režii domácích hráčů, ale ti opět několikrát dokázali, že střelba není jejich silnou stránkou. Lekci z produktivity jim dala dvojice Krátoška-Vostřák, když první skvěle nahrával a druhý neméně dobře mířil. Poté se domácím naskytla možnost přesilové hry, kterou ovšem zmařil klukovský faul. Na druhé straně se Plzni nabídla krátká přesilovka 5 proti 3, kterou dokázala využít, když ránu Mazance od modré přesně tečoval Krátoška. Domácí se nevzdávali a stále bojovali, ale na víc než na zkorigování výsledku Pavlišem v 54. minutě, který se štěstím překonal Bartu, to nestačilo.