PLZ - KOM 6:3

PLZ - KOM 6:3 - Škodovka zakončila rok 2021 výhrou nad Kometou!

Modrobílí se rozloučili s rokem zápasem proti brněnské Kometě. Předchozí dva duely v této sezóně zvládlo lépe Brno, jenomže nyní přišel čas na odplatu a po výhře 6:3 zakončila kalendářní rok Škoda tříbodovou výhrou. Hrdinou večera byl bezesporu Martin Lang, který v utkání vstřelil tři branky.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno

6:3
2:0, 2:2, 2:1

Branky a nahrávky: 13. Schleiss (Čerešňák), 14. F. Suchý (Čerešňák), 31. M. Lang (Dzierkals, Mertl), 34. Blomstrand (M. Lang, V. Lang), 46. M. Lang (Mertl), 59. M. Lang (Čerešňák) – 30. P. Holík (P. Mueller, Bartejs), 31. Vincour (Rákos, R. Pavlík), 48. P. Mueller (P. Holík, Zaťovič).
Průběh utkání: 0:0, 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3, 6:3.

Rozhodčí: Ondráček, Šír – Brejcha, Votrubec.

1000

Svoboda (Pavlát) – Kaňák, Čerešňák (A), Graňák, Budík, V. Lang, Kindl (C), Kvasnička – Dzierkals, Mertl, M. Lang – Suchý, Bulíř, Thorell – Blomstrand, Kodýtek (A), Schleiss – Přikryl, Musil, Marcel.

HC Kometa Brno

Sedláček (Tomek) – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, Holland, Gulaši (A), Tansey, Forman – Zaťovič (C), Holík, Mueller (A) – Kratochvíl, Krištof, Horký – Pavlík, Rákos, Vincour – Šik, Dočekal, Šoustal.

Gustaf Thorell 0 0 0 0 0

Plzeň se do svého soupeře zakousla již od první minuty, po třiceti vteřinách servíroval puk před branku Martin Lang, jenomže nehlídaný Martins Dzierkals prostřelit Sedláčka nedokázal. Škoda byla nadále aktivní, v další šanci oslovil Čerešňák před brankou volného Tomáše Mertla, ten to zkoušel podobně jak v úterý v Českých Budějovicích, tentokrát ale potřebné štěstí neměl. Ve stejné minutě se pokoušel dorážet u pravé tyčky Dzierkals, Sedláček udržel beton u brankové konstrukce. Kometa nestíhala, dvakrát po sobě si pomohla nedovoleně, Škodovka měla k dispozici téměř minutovou početní výhodu o dva muže. Tři sekundy po návratu vyloučeného Kučeříka, domácí otevřeli skóre! Čerešňák posunul puk na levý kruh, odkud Jan Schleiss dělovkou z první propálil Sedláčka v brněnské brance. Následně si mohla zkrácenou přesilovou hru zahrát i Kometa, jenomže v té se hostující obrany nezalekl Filip Suchý. S kotoučem se prokličkoval až před gólmana, kterého prostřelil k pravé tyči. Plzeň vstřelila dvě branky během 68 vteřin. Vzápětí mohl na druhé straně zkorigovat skóre Holland, jeho rána ale skončila pouze na pravé tyči. A když domácího brankáře neprostřelil ani nedlouho poté Radovan Pavlík, odcházeli po dvaceti minutách šťastnější do šaten domácí hokejisté.

Prostřední dějství začalo zcela opačně. Velkou šanci hned v úvodu mělo Brno, Luboš Horký si najel na hezkou přihrávku od mantinelu, z ideální pozice nicméně Svobodu nepřekonal. Na druhé straně se k odraženému kotouči na brankovišti dostal Petr Kodýtek, leč branku přestřelil. Následně se hra opět vrátila před domácí klec, Mueller z úhlu plzeňského brankáře nepřekvapil, kotouč se ale ideálně odrazil k Hollandovi, avšak ani on první branku Moravanů nevsítil. Až v polovině zápasu se začali dít věci. Nejprve v početní výhodě vystřelil z pravého kruhu Petr Holík a jeho přesná rána rozvlnila síť v brance. Radost hostů ovšem trvala jen minutu a půl. Po pravém křídle si nabruslil do pásma Dzierkals a jeho nahození před branku dorazil za Sedláčka Martin Lang. Za dalších 25 vteřin už to ovšem bylo zase jen o gól. Rákos oslovil u pravé tyčky Tomáše Vincoura, který nadvakrát dokázal dostat puk do branky. Plzeňská střídačka na to ještě reagovala trenérskou výzvou, branka ovšem platila. Následovala přesilová hra Komety, kterou ale nevyužila. Naopak po návratu z trestné lavice se Martin Lang hned zapojil do hry, v rychlém přečíslení pocukrovanou přihrávkou našel na ose hřiště Ludwiga Blomstranda, který si s takovou šancí věděl rady. O minutu později mohl stejný hráč přidat další gól, tentokrát brejk indiánů vzal hned na sebe, ranou zápěstím avšak Sedláčka nepřekonal. I po druhé třetině tak domácí měli dvoubrankový náskok.

Začátek poslední dvacetiminutovky se nesl v ostřejším duchu, převážně na hráčích Komety bylo vidět, že se zápasem ještě chtějí něco udělat. Velkou šanci ale měla Plzeň. Nabito na modré čáře dostal Vojtěch Budík, jeho ostrá rána ovšem skončila v rukavici Sedláčka. Po další šanci už ale mohly letěl ruce plzeňských fanoušků vzhůru. Tomáš Mertl na modré čáře přiťukl puk do jízdy Martinu Langovi, jenž rychlým švihem překonal Sedláčka. Za necelé dvě minuty se opět měnilo skóre a drama pokračovalo. Holík od zadního mantinelu poslal kotouč před Svobodu, tam se k puku dostal agilní Peter Mueller, který ho procpal skrz beton do sítě. Vzápětí mohla z rychlého brejku skórovat opět Škodovka, Thorell milimetrovou přihrávkou našel před Sedláčkem Vojtěcha Budíka, leč domácí obránce nezakončil přesně. Kometa to v závěru zkusila v šesti hráčích, z velkého tlaku ale nevytěžila nic. Naopak Peter Čerešňák našel hrdinu večera Martina Langa, který trefil opuštěnou klec a na svůj účet si plzeňský hráč připisuje premiérový hattrick v Tipsport extralize. Plzeň porazila brněnskou Kometu 6:3 a kalendářní rok zakončila tříbodovou výhrou.

Miloš Říha (HC Škoda Plzeň): „Výborná první třetina, která zápas rozhodla. Měli jsme více ze hry i šancí. Prvotní tlak jsme nevyužili, ovšem důležité byly první dva góly. Poté jsme se uklidnili a hra byla v naší režii. Ve druhé třetině soupeř přitáhl forčeking a nám to dělalo problémy. Z toho pramenily naše chyby i soupeřovo góly. Naštěstí jsme si pořád drželi dvoubrankový odstup, což nám vyhovovalo. Škoda laciného gólu na 3:5, který zápas zdramatizoval. My jsme pak už chtěli dobře bránit a nikde nepropadat. Za kabinu přeji fanouškům Plzně vše nejlepší do nového roku.“

Jiří Horáček (HC Kometa Brno): „Z našeho pohledu nepovedené utkání, výsledek hovoří za vše. Soupeře jsme přestříleli, výsledek 3:6 tomu ale neodpovídá. Škoda ve druhé třetině, když jsme dali kontaktní gól, navíc jsme dostali ještě přesilovou hru. Tu jsme ovšem nevyužili a poté jsme již tahali za kratší konec, nedá se nic dělat.“