KOM - PLZ 4:3sn

KOM - PLZ 4:3sn - Škoda potřetí v sezóně padla s Brnem na nájezdy

Předposlední venkovní utkání základní části Tipsport extraligy zaválo Škodu na led Brna. Po bezbrankové úvodní části přineslo prostřední dějství čtyři góly, avšak stav zůstával nerozhodný.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň

4:3sn
0:0, 2:2, 1:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 36. R. Holland (Vincour), 37. Šik, 44. P. Holík (P. Mueller, Tansey), rozh. náj. Krištof – 29. Kremláček (Dzierkals), 36. Schleiss (Kodýtek, Kaňák), 48. Malát (Dzierkals, M. Lang). Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3.

HC Kometa Brno

Tomek (Čiliak) – Ďaloga, R. Holland, Kučeřík, Tansey, Gulaši (A), Fajmon, L. Doudera – Vincour, Krištof, P. Mueller (A) – Zaťovič (C), P. Holík, L. Horký – Kollár, A. Zbořil, T. Šoustal – Dočekal, Rákos, Šik.

Pavlát (Svoboda) – Kaňák, Čerešňák (A), Graňák, Kremláček, Budík, J. Kindl (C), Kvasnička – Suchý, Kodýtek (A), Schleiss – Blomstrand, G. Thorell, F. Přikryl – M. Lang, Malát, Dzierkals – Adamec, D. Soukup, Dvořák.

Gustaf Thorell 0 0 0 0 0

Duel odstartovala dělovka Tanseyho, kterou ještě doráželi Holík se Zaťovičem, Pavlát celou situaci ustál. V první přesilovce utkání zahrozil Krištof, kterého na brankovišti našel Kollár, mezírka mezi betony nebyla. Za nedlouho poté pláchl všem na ledě Šik a byl faulován. Rozhodčí neváhali nařídit trestné střílení, které se snažil proměnit Mueller svižnou ranou mezi betony, muž s maskou Škody odolal. Vzápětí vzal na sebe přečíslení dvou na jednoho Holík, ani on skórem nepohnul. Potrestat domácí šance mohl Přikryl, kterého mezi kruhy oslovil Schleiss, činil se ovšem i Tomek.

Prostřední periodu odšpuntoval Ďaloga, který předal před Pavláta Holíkovi, ten si ovšem opět vylámal zuby na bravurně chytajícím gólmanovi Plzně. A tak platilo otřepané: Nedáš - dostaneš. Dzirkelas skvěle zabojoval za brankou Komety, předal černý nesmysl mezi kruhy, odkud svůj první extraligový zápis trefil Vladimír Kremláček. Navýšit náskok svých barev se málem povedlo Janu Schleissovi, který dokonce ujel všem při vlastním oslabení, avšak klička do bekhendu na Tomka neplatila. Jenže stejný hráč se dokázal prosadit po chvilce, když se trefil náramně o tyč. Ovšem Jihomoravané se nevzdali a do přestávky dokázali vyrovnat. Již po patnácti vteřinách hry totiž nejprve propálil vše, co mu stálo v cestě, od modré Rhett Holland. A brzy se na to po souvislém tlaku dostal až před svatyni Západočechů Otakar Šik a jejího strážce překonal po rychlé kličce.

Poslední periodu odstartovala souhra dvou plzeňských mladíků, avšak Dvořák po příhře Adamce mířil těsně mimo. To na druhé straně udeřilo, když dokonalý obrat dokonal dělovkou z levé strany ke vzdálenější tyči Petr Holík. Škoda odpověděla parádní akcí na jeden dotek, ve které Lang předal za bránou Dzierkalsovi, ten ihned nabil mezi kruhy najíždějícímu Sebastiánovi Malátovi, jenž zamířil pod břevno. Podobně to zkoušela švédská dvojice Thorell se zakončujícím Blomstrandem, Tomek ale duel poslal do prodloužení.

Avšak v něm gól napadl a na řadu musely samostatné nájezdy. V nich již letos Škoda Brnu dvakrát podlehla a nedařilo se jí ani tentokrát. Prosadil se pouze indián Soukup, naopak z domácích řad Zbořil, Kollár a Michal Krištof.

Jiří Kalous (HC Kometa Brno): „Já jsem samozřejmě rád za vítězství, byť jsme si hodně přáli, aby bylo tříbodové. V první třetině jsme měli několik opravdu vyložených šancí, kdy jsme mohli odskočit do vedení. Paradoxně opak se stal pravdou, protože jsme se dostali do dvoubrankové ztráty po našich chybách. Strašně důležité bylo pro psychiku týmu, že po druhé brance jsme hned další střídání vstřelili kontaktní gól. Myslím, že dnes musel každý komeťák vidět, jak ti kluci dřou, jak za tím jdou. Dokonce jsme se z 0:2 dostali do vedení 3:2, bohužel jsme pak udělali chybu v defenzivě, kdy jsme soupeři dovolili vyrovnat. V závěru byl možná takový trošku vabank. Důležité bylo ubráněné oslabení na konci třetí části a na začátku prodloužení, byla tam nesmírná obětavost a nasazení všech hráčů. Vše bylo podřízené tomu, aby se vyhrálo. Nakonec to týmu přineslo odměnu a bereme alespoň dva body.“

Václav Baďouček (HC Škoda Plzeň): „My jsme čekali od Komety velký tlak, protože jsme věděli, že bude chtít zlomit nevydařenou sérii. Podařilo se nám ho v první třetině eliminovat, druhá část ale také začala náporem Brna. Ustáli jsme i oslabení a paradoxně v tu chvíli se zápas začal otáčet. V oslabení jsme měli dva samostatné nájezdy, bohužel jsme je neproměnili, pak jsme ovšem odskočili na 2:0. Hrozně mě mrzí, že zase přišla naše tradiční dvouminutovka, kdy jsme soupeři dovolili vyrovnat. Nakonec musím klukům poděkovat a pochválit je za to, že byť jsme začali prohrávat, tak se s tím poprali a vyrovnali jsme. Bohužel v prodloužení jsme měli šance, které nedopadly dobře a nájezdy už nemá cenu z naší strany komentovat.