PLZ - KOM 5:6sn

PLZ - KOM 5:6sn - Plzeň ve velké přestřelce vybojovala bod

Souboj modrobílých celků se zvrtl ve velkou přestřelku, jen v základní hrací době fanoušci viděli rovných deset gólů.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno

5:6sn
2:0, 2:3, 1:2 - 0:0

Branky a nahrávky: 17. Schleiss (Kodýtek, Graňák), 20. Mertl (Jiříček), 25. Schleiss (Jiříček, Kantner), 32. Jiříček (Schleiss), 60. M. Lang – 29. L. Horký (Krištof, Vincour), 36. M. Haščák (P. Holík, Roth), 36. Magee, 50. Vincour (Krištof), 51. Mueller (Zaťovič), rozh. náj. L. Horký. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:5, 5:5, 5:6.

2875

Pavlát (Mi. Svoboda) – L. Kaňák, Čerešňák, Graňák, Jiříček, Kvasnička, J. Kindl, Kremláček – Kantner, Kodýtek, Schleiss – Dzierkals, Mertl, Bulíř – Blomstrand, G. Thorell, M. Lang – Malát, Přikryl, Kuťák.

HC Kometa Brno

Tomek (25. Klimeš) – Ďaloga, Roth, Kučeřík, R. Holland, Gulaši, D. Mikyska, Bartejs – Zaťovič, P. Holík, Mueller – L. Horký, Krištof, Vincour – M. Haščák, Dočekal, R. Pavlík – Mallet, Rákos, Magee.

Gustaf Thorell 0 0 0 0 0

První šanci v zápase si vypracovala domácí Škodovka, kdy z vrcholu pravého kruhu pálil po nahrávce Kodýtka Jan Schleiss. Zanedlouho přišla první přesilová hra domácího celku. Z několika šancí vynikla především rána Petera Čerešňáka, která orazítkovala horní tyčku Tomkovy branky. Po klidnější části musela obrana Komety opět zpozornět po tečované ráně Davida Jiříčka. Na druhé straně hřiště se necelé čtyři minuty před koncem první třetiny ocitl tváří tvář Pavlátovi Mikyska, ale nedal. Heslo nedáš, dostaneš zafungovalo i tentokrát. O chvilku později se po rychlém protiútoku osvědčila spolupráce na adrese Petr Kodýtek – Jan Schleiss a druhý jmenovaný poslal indiány do vedení. V závěru úvodní periody dostalo Brno k dispozici přesilovku. Hosté se k žádné větší příležitosti nedostali a naopak inkasovali. Téměř identickou souhru jako u první branky usměrnil v přečíslení po pasu Jiříčka bekhendem za záda Tomka Tomáš Mertl.

Do druhé periody vstoupili lépe hosté. Jejich tlak však netrval dlouho a otěže zápasu se dostaly zpět do moci Plzeňských. Nejprve se po další neshodě v hostující obraně dostalo do přečíslení švédské duo Blomstrand a Thorell, ale Blomstrandovi v rozhodující chvíli přeskočil puk hokejku. V dalším minisouboji pomohla Mateji Tomkovi po střele Filipa Přikryla tyčka. Do třetice už to ale vyšlo. David Jiříček z osy hřiště našel při vlastní početní výhodě ještě lépe postaveného Jana Schleisse, jenž svou druhou dnešní brankou vyhnal Tomka z brány. Kometa přišla s odpovědí hned vzápětí. Luboš Horký dostal nabito na levý kruh a propálil vše, co mu stálo v cestě včetně Pavláta. To ale Západočechy nemuselo nikterak trápit. S rychlou odpovědí přispěchal David Jiříček. Na jeho nahození od modré neměl Klimeš nárok a Plzeňští využili vyloučení Krištofa na výbornou. Kometa nic nevzdávala a zásahem z hole Marcela Haščáka se dotáhla na rozdíl dvou gólů. Za dvaatřicet vteřin to už byl rozdíl jen jedné branky. Mageeho vybídnutí ke skórování zužitkoval šikovnou tečí Alexander Mallet a hosté byli zpátky ve hře. Více už se v prostředním dějství nestalo a oba týmy šly do třetí třetiny s jednobrankovým rozdílem.

Třetí část hry začala šancemi na obou stranách, žádná z nich se ale neujala. Moravský celek se dál hnal za vyrovnáním. Téměř jistý gól sebral Luboši Horkému výtečným zákrokem Dominik Pavlát. O chvíli později se hosté už dočkali. Nenápadná střela Tomáše Vincoura po vhazování propadla Pavlátovi až do sítě. Za necelé dvě minuty bylo ještě hůře. Zmatků na brankovišti indiánů dokázal využít Peter Mueller, který si našel puk a usměrnil ho za záda bezmocného Pavláta. Už už to vypadalo, že je pro Plzeň dnešní duel ztrácen, Brňané poctivě bránili a nepouštěli soupeře do zakončení. Dvě sekundy před koncem poslední třetiny se po nedohodě v defenzivě Komety k puku dostal Martin Lang a jeho pokus prošel až do Klimešovy svatyně.

A šlo se do prodloužení. V nastaveném čase si aktivněji šla pro rozhodující bod Plzeň. Ani pokus Kodýtka, ani sólo Martina Langa brankou neskončilo. Kometě se následně naskytla skvělá možnost k rozhodnutí. Zaváhání Dzierkalse na modré čáře znamenalo únik Ďalogy. Lotyšský útočník ještě stihl zatáhnout za záchrannou brzdu a Ďalogu zastavil, avšak za cenu faulu. Kometa ji využít nedokázala a zápas se musel rozhodnout až v samostatných nájezdech. V nich se našel jeden úspěšný střelec - Luboš Horký - Plzeň tak dnes doslova ztratila dva body.

Miloš Říha (HC Škoda Plzeň): „Jak jsem říkal po minulém zápase, že se nám nedaří v zápasech ve skóre odskočit, tak to se dnes povedlo, nicméně je to jen dílčí úspěch. Zlomový bod v utkání byla asi naše tyč při oslabení, mohli jsme odskočit na 5:1, místo toho jsme záhy dostali dva laciné góly, které absolutně změnily ráz utkání. Ve třetí třetině naší hře chyběla mezihra, nedostávali jsme kotouče do útočného pásma, hra byla rozhárána a výsledkem byly další dvě branky. 35 minut hry dnes bylo super, třetí třetina již byla špatná. Štěstí nás dostalo do prodloužení, za tu práci si kluci minimálně bod zasloužili. Je to škoda, dneska to jsou ztracené dva body.“

Jiří Horáček (HC Kometa Brno): „Já to dnes řeknu velice krátce. Po špatném vstupu do utkání jsme samozřejmě rádi, že jsme takto nepříznivý výsledek dokázali otočit na naší stranu. Chybělo pouze pár vteřin při domácí power play a mohli jsme mít tři body. Poté jsme si ale bonusový bod v prodloužení, potažmo v samostatných nájezdech vzali zpět a dnes jsme za dva body moc rádi.“