PLZ - MHK 2:3

PLZ - MHK 2:3 - Vyrovnaná bitva pro Hradec

Po dvou dnech vyjeli plzeňští indiáni opět k extraligovému zápasu. Za doprovodu televizních kamer byl jejich protivníkem druhý celek tabulky, hradecký Mountfield.

HC Škoda Plzeň - Mountfield HK

2:3
1:1, 1:2, 0:0

Branky a nahrávky: 9. Schleiss (P. Musil, Kodýtek), 28. Mertl – 20. Orsava (Gaspar), 26. Kevin Klíma (Lamper), 38. Jergl (Lev).
Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Axman, Kajínek.

1000

Svoboda (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák (A), Graňák, Budík, V. Lang, J. Kindl (C), Kvasnička – Dzierkals, Mertl, M. Lang – F. Suchý, Bulíř, J. Dufek – P. Musil, Kodýtek (A), Schleiss – M. Marcel, G. Thorell, Malát.

Mountfield HK

Lukeš (Kiviaho) – Nedomlel, Blain, Kalina, F. Pavlík (A), Gaspar, McCormack, Šalda – Smoleňák (C), Lalancette, Lev (A) – Oksanen, Kevin Klíma, Jergl – R. Pilař, Koukal, Orsava – Lamper, Miškář, Kelly Klíma.

Gustaf Thorell 0 0 0 -1 0

Utkání začalo opatrně, přesto již ve třetí minutě měla Škodovka první velkou příležitost ke skórování. Marcel Marcel si našel odražený kotouč u pravé tyčky, jenomže bekhendem plzeňský junior netrefil poodkrytou část klece. Hosté odpověděli akcí Jakuba Lva, který pálil z levého kruhu, Svoboda si našel puk ve své rukavici. V deváté minutě se poprvé měnil stav zápasu a k velké radosti fanoušků se radovala Škodovka. Petr Kodýtek po rychlém brejku servíroval puk před bránu, tam se ho chopil Jan Schleiss, který s pomocí tyče dostal puk do sítě. Zdvojnásobit vedení mohl v početní výhodě Michal Bulíř, ten z pravého kruhu ovšem trefil jen bližší tyč. Lépe si nevedl ani jeho spoluhráč z druhé strany. V posledních zápasech dobře hrající Martin Lang také trefil brankovou konstrukci. A tak krátce před odchodem do šaten přišel trest. Domácí nepřesně rozehráli před svou brankou, po několika přihrávkách si našel kotouč Jakub Orsava, který propálil ležícího Svobodu. Po dvaceti minutách tak platil vyrovnaný stav.

Na začátku druhé třetiny hrála Plzeň svou druhou přesilovou hru v utkání, leč ani tentokrát se neradovala. Už při rovnovážném stavu na ledě na druhé straně si několikrát vyměnil puk Kevin Klíma s Patrikem Lamperem a nakonec první jmenovaný dostal puk za Svobodu. I Hradec vzápětí dostal výhodu v podobně jednoho muže na ledě navíc, jenomže Plzeň odolala. Nedlouho poté co se vyloučený Mertl vrátil zpět na led, bylo opět srovnáno. Petr Kodýtek poslal do úniku právě Tomáše Mertla a plzeňský hráč svůj blafák zvládl bravurně. V polovině utkání Mountfield podnikl rychlý výpad do útočné třetiny přečíslení na sebe vzal Jakub Orsava, svůj druhý gól v zápase nicméně nevstřelil. To samé se dá říci o Mertlovi, který zůstal nepokrytý sám mezi kruhy. A když už Gustaf Thorell puk do branky dotlačil, branka nemohla být kvůli předchozí hře rukou uznána. Když už to vypadalo, že i druhá třetina skončí nerozhodně, udělal chybu za vlastní brankou David Kvasnička. Jakub Lev ho obral o kotouč, ten záhy předložil před branku Aleši Jerglovi a ten zkušeně vrátil hostům vedení. Třetí třetina tak slibovala dramatický hokej.

V poslední dvacetiminutovce měl nejprve velkou šanci na srovnání Tomáš Mertl, který si v početní výhodě našel svůj prostor na ose hřiště, branku soupeře ovšem minul. Před brankou Svobody zase šikovně tečoval nahození Oksanen, ani domácí brankář ale zasahovat nemusel. Vyrovnat se nepovedlo ani Pavlu Musilovi, kterého skvěle našel Jan Schleiss, Lukeš v hostující bráně předvedl zákrok večera. Stejný hráč pálil i následně od pravého mantinelu, opět byl maskovaný muž v bráně Hradce v pozoru. V závěrečných minutách to Plzeň zkusila i v šesti, vyrovnání se však nedočkala. Mountfield zvládl tuhou bitvu na západě Čech, vyhrál 3:2.

Václav Baďouček (HC Škoda Plzeň): „Bylo to rychlé, bojovné utkání. V první třetině jsme šli do vedení, bohužel fatální chybou v závěru jsme se o náskok připravili. I chyba před třetí brankou se tak často nevidí. Přesilové hry jsme hráli dobře, vytvářeli jsme si šance, ale dnes nám to tam nespadlo a to je také důvod, proč si hosté odvážejí všechny tři body.“

Ladislav Čihák (Mountfield HK): „Já si myslím, že jsme viděli rychlé utkání od obou týmů. Plzeň je momentálně čtvrtá v tabulce, utkání bylo vyrovnané. Já bych chtěl vyzdvihnout hráče, kteří dneska odbránili nebezpečné přesilové hry Plzně, to nás udrželo ve hře. V závěru nás podržel brankář Lukeš, který chytil jasnou gólovou příležitost. Týmovým výkonem jsme to ubojovali. Jsme rádi, že jsme vyhráli, protože v Plzni se těžko vyhrává.“