MHK - PLZ 6:1

MHK - PLZ 6:1 - Indiáni na ledě lídra neuspěli

Modrobílým dnes na ledě Mountfieldu, který bojuje o pozici lídra s Třincem, nevyšla úvodní část, která ovlivnila zbytek duelu.

Mountfield HK - HC Škoda Plzeň

6:1
3:0, 1:0, 2:1

Branky a nahrávky: 13. Smoleňák (Oksanen, F. Pavlík), 13. Jank (Jergl), 18. Kevin Klíma (Blain), 40. Kevin Klíma (Nedomlel, Orsava), 41. Kevin Klíma (Ščerbak, Lalancette), 56. Kelly Klíma (R. Pilař) – 42. Blomstrand (Graňák, Kremláček). Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.

Vyšší tresty: Cingel - Schleiss oba 5+DKU, Kindl os. trest do koce utkání

Rozhodčí: Mrkva, Ondráček – Ganger, Klouček

vyloučení
9:8
Využití
2:0
V Oslabení
0:0
střely na branku
39:23
Zblokované střely
10:8
Hity
2:0
Vhazování
39:19
Diváci
2 460

Mountfield HK

F. Novotný (Kiviaho) – Nedomlel, Blain, R. Pilař, F. Pavlík (A), Jank, McCormack, Šalda – Smoleňák (C), Lev (A), Oksanen – Perret, Kevin Klíma, Jergl – Ščerbak, Lalancette, Kelly Klíma – Pajer, Cingel, Orsava.

HC Škoda Plzeň

Svoboda (Pavlát) – Kaňák, Kvasnička, Graňák, Kremláček, Budík, J. Kindl (C), Hamšík – Blomstrand, Kodýtek (A), Schleiss – Suchý, Bulíř, F. Přikryl – Malát, Mertl (A), Dzierkals – M. Lang, G. Thorell, J. Dufek.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Miroslav Svoboda 60 37 6 31 83,78 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Ludwig Blomstrand 1 0 1 -1 0
Vojtěch Budík 0 0 0 -1 0
Michal Bulíř 0 0 0 -1 4
Jan Dufek 0 0 0 1 0
Martins Dzierkals 0 0 0 -1 2
Dominik Graňák 0 1 1 -1 4
Jakub Hamšík 0 0 0 0 0
Lukáš Kaňák 0 0 0 -1 0
Jakub Kindl 0 0 0 -1 20
Petr Kodýtek 0 0 0 -1 2
Vladimír Kremláček 0 1 1 -1 0
David Kvasnička 0 0 0 -1 0
Martin Lang 0 0 0 0 0
Sebastián Malát 0 0 0 -1 0
Tomáš Mertl 0 0 0 -1 2
Filip Přikryl 0 0 0 -1 2
Jan Schleiss 0 0 0 -2 5
Filip Suchý 0 0 0 -1 0
Gustaf Thorell 0 0 0 0 0

komentář

Hned po devatenácti vteřinách hry zahrozil nejproduktivnější hráč domácích Oksanen, který dostal nabito mezi kruhy, Svoboda zakročil betonem. Později před ním zůstal osamocený Lalancette, zvolil kličku, ale ani ta na něj neplatila. Odpovědět mohl Mertl, jenž táhl přečíslení dvou na jednoho a zvolil střelu, avšak těsně minul zařízení. Skóre se tak měnilo až po ráně Pavlíka od modré, které tečoval Oksanen a dílo zkázy pro hosty dokonal na brankovišti Radek Smoleňák. Za pouhých čtrnáct vteřin navíc netypicky pro obránce dostal příhru až před Svobodu Bohumil Jank a Východočeši byli rázem v trháku. Nepovedenou třetinu nakonec indiánům dokreslil Kevin Klíma, který z pravé strany při přesilové hře dokonale vymetl vzdálenější horní růžek.

Prostřední dějství odstartoval špatnou rozehrávkou Novotný, kterou zachytil Dufek, ovšem opuštěnou klec Mountfieldu v krkolomné pozici minul. Po chvilce v početní výhodě modrobílí vykombinovali pozici pro Mertla na brankovišti, strážce domácí svatyně odolal i s přispěním svých obránců na brankové čáře. Na druhé straně mohutně napřáhl Blain a ještě dorážel Kelly Klíma, Svoboda odolal. Nedosáhl ale na dorážku Kevina Klímy předcházející bomby Nedomlela od modré.

Stejný hráč na začátku poslední dvacetiminutovky dokonal hattrick, když jej oslovil z kruhu na kruh Ščerbak. Brzy na to korigoval za modrobílé Ludwig Blosmtrand, který táhl přečíslení dvou na jednoho a trefil ideálně z pravé strany ke vzdálenější tyči. Další gól Plzně měl na čepeli Bulíř, avšak zakončení z mezikruží skončilo na betonu Novotného. Ten se činil i za nedlouho poté, když na něj svižnou střelu z podobného místa zkoušel z úniku Suchý. Poslední slovo si tak v utkání vzali opět domácí, když Kelly Klíma zakončil z levého kruhu. Škoda tak odjíždí podruhé v tomto týdnu z ledu soupeře s prázdnou.

Foto: Stanislav Souček

Ohlasy trenérů

Tomáš Martinec (Mountfield HK): „Jsem rád, že jsme navázali na výkon z Pardubic. Myslím, že o vítězství rozhodla první třetina, kterou jsme sice neodehráli úplně skvěle, ale dali jsme tři důležité góly. Zbytek zápasu byl podle mě vyrovnaný. Plzeň měla šance a byla nebezpečná, ale my jsme vždycky v pravou chvíli dali gól a tím jsme tu její aktivitu utlumili. Výhra nás těší, ale musíme s pokorou pracovat dál.“

Václav Baďouček (HC Škoda Plzeň): „Základ naší prohře jsme dali v první třetině, ve které jsme hráli hrozně ustrašeně a během pěti minut jsme prakticky zápas prohráli. Protože proti takto silnému soupeři mít tříbrankové manko je smrtící. Byť jsme měli pár šancí na zdramatizování, tak jsme je bohužel nevyužili.“