KLA - PLZ 3:4pp - Cenná výhra, indiáni lepší Rytířů!

Západočeši se vydali k souboji modrobílých celků do Chomutova, kde se jim postavili Rytíři, kteří doslova bojují o přežití.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň

3:4p
1:1, 1:2, 1:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 4. Melka (M. Indrák), 37. Zikmund (Melka), 57. M. Beran (Dotchin, Filip) – 11. Bulíř (F. Přikryl), 29. Dzierkals (Mertl), 39. Mertl (L. Kaňák, J. Kindl), 61. Čerešňák (Kodýtek). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

1000

Bow (Stahl) – Dotchin (A), Kehar, Ticháček, K. Wood, J. Suchánek (A), Babka, Baránek – A. Kubík, Plekanec (C), Hlava – Melka, Zikmund, Pytlík – M. Beran, Kuťák, Kristo – Jágr, Filip, M. Indrák.

Svoboda (Pavlát) – Budík, Čerešňák (A), Graňák, J. Holý, L. Kaňák, J. Kindl (C), Kremláček – Dzierkals, Mertl, J. Dufek – Blomstrand, Bulíř, F. Přikryl – F. Suchý, Kodýtek (A), Schleiss – M. Marcel, G. Thorell, Malát.

Gustaf Thorell 0 0 0 0 0

Utkání načaly menší tresty na každé straně, více prostoru na ledě využili k otevření skóre Rytíři. Antonín Melka se protáhl až před Svobodu z levé strany, kterého překonal po blafáku do bekhendu mezi betony. Vzápětí po křižné příhře pálil z první Wood, muž s maskou Škody bravurním přesunem podržel svůj tým. Západočeši odpověděli přečíslením tři na dva, které po přistrčení od Dufka zakončoval z pravého kruhu Dzierkals, Bow byl připraven. Nedosáhl ale na pumelici Michala Bulíře z levého kruhu do vzdálenějšího horního růžku po přistrčení z osy hřiště od Přikryla. Tento gól byl navíc pro nejproduktivnějšího hráče indiánů jubilejním v Tipsport extralize s číslovkou 150. Západočeši mohli následně utkání otočit v početní výhodě, Blomstrandovu střelu z podobné pozice ale zastavila vzdálenější tyč.

Prostřední část načal v úniku proti "svým" Indrák, svůj blafák do bekhendu ale nedotáhl. Udeřilo tak na druhé straně. Dotchina při rozehrávce dobře napadal Mertl s Martinsem Dzierkalsem a druhý jmenovaný po zisku kotouče zamířil z mezikruží náramně k pravé tyči. Další zásah indiánů mohl přidat Suchý, když se protáhl až k Bowovi, ten zakročil lapačkou. Individuálně se tak prosadil až Ladislav Zikmund, který se vymotal z pravého rohu až před Svobodu a zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Když už se zdálo, že i o druhé přestávce bude stav vyrovnaný, vysunul Kaňák mezi obránce Tomáše Mertla, který si pohlídal proti dvěma protihráčům puk a zakončil po kličce do forhendu.

Poslední dvaceminutovku odšpuntoval z levé strany Schleiss, gólman Kladna si ránu k bližší tyčce pohlídal. Z podobného místa to na druhé straně z první zkoušel také Dotchin, svou chybu z předešlé třetiny ale neodmázl. Pojistit vedení se snažil zase Bulíř na brankovišti, ještě dorážel Přikryl, Bow odolal. Na listinu střelců se zapsal až Matěj Beran, který obdržel příhru k levé tyči, přehodil si touš na forhend a začínalo se tak opět od nuly, přesněji tří. Základní hrací doba nakonec nerozhodla, prodloužení již ano. Plzni k tomu stačilo pouhých jedenáct vteřin, během kterých se Schleiss protáhl k Bowovi, který sice bekhendové zakončení vyrazil, na dorážku Petera Čerešňáka ale již nedosáhl. Škoda tak v novém roce 2022 konečně okusila chuť vítězství!

David Čermák (Rytíři Kladno): „Za stavu 1:0 jsme měli dost šancí odskočit na 2:0, na místo toho jsme udělali hloupou chybu a bylo to 1:1. Poté jsme šli dvakrát do čtyř a ztratili jsme rytmus. Od druhé periody to byl vyrovnaný zápas, šance na obou stranách a Plzeň využila o jednu víc.“

Miloš Říha (HC Škoda Plzeň): „Pro nás to byl těžký zápas především po psychické stránce, protože jsme poslední duely prohráli. Přestože úvod z naší strany nebyl špatný, měli jsme pohyb, který jsme chtěli, tak jsme po chybě prohrávali 0:1. Následně měl soupeř další šance a bylo pro nás štěstí, že jsme neinkasovali na 0:2. Pak jsme se z těch problémů vhrabali, vedli jsme po dvou třetinách. V poslední části jsme chtěli hrát aktivně, být na kotouči, ale zase jsme začali dvěma vyloučeními a opět nás to dostalo do pasivity. Tím pádem domácí asi zaslouženě vyrovnali a já jsem hrozně rád, že jsme rozhodli v prodloužení. Věřím, že nám to po psychické stránce nyní pomůže.“