KLA - PLZ 1:8

KLA - PLZ 1:8 - Čtvrtá výhra v řadě, Škodovka nasázela Rytířům osm gólů!

O další body vyjely bojovat plzeňští indiáni, tentokrát se v Chomutově postavili Rytířům z Kladna. Škodovce se vydařily začátky všech tří třetin a po zásluze slaví čtvrtou výhru v řadě.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň

1:8
1:1, 0:3, 0:4

Branky a nahrávky: 16. Kristo (Plekanec, Baránek) – 6. Čerešňák (Blomstrand, G. Thorell), 25. G. Thorell (Blomstrand, Dzierkals), 29. Čerešňák (G. Thorell, L. Kaňák), 30. Kodýtek (Schleiss, Kantner), 41. Dzierkals (Blomstrand, Čerešňák), 42. Bulíř (G. Thorell, Čerešňák), 53. Bulíř (Čerešňák, Mertl), 57. Kodýtek (Jiříček, Bulíř).
Průběh utkání: 0:0, 0:1, 1:1, 1:8.

Rozhodčí: Pražák, Jiří Ondráček I. – Jiří Ondráček II., Špůr.

2107

Bow (41. Stahl) – Kehar, Dotchin (A), Baránek, K. Wood, J. Suchánek (A), Donaghey, Nilsen – Hlava, Plekanec (C), Jágr – J. Strnad, A. Kubík, Dvořáček – Račuk, Filip, Melka – Kristo, Pitule, M. Beran.

Svoboda (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák (A), Graňák, Jiříček, Kvasnička, J. Kindl (C), Kremláček – Kantner, Kodýtek (A), Schleiss – Dzierkals, Mertl, M. Lang – Blomstrand, G. Thorell, Bulíř – Malát, F. Přikryl, F. Suchý.

Gustaf Thorell 1 3 4 2 0

Začátek utkání vyšel lépe hostům, Škodovka také měla první možnost otevřít skóre. Ke střele se dostal poslední zápasy produktivní Martins Dzierkals, nicméně na Bowa si nepřišel. Lépe si nevedli ani dorážející Mertl s Martinem Langem. Vzápětí dostala Plzeň k dispozici první přesilovou hru a v ní už se Západočeši prosadit dokázali. Ludwig Blomstrand od levého mantinelu našel přesně před brankou Petera Čerešňáka, který si zpracoval kotouč na bekhend a následně se mu povedlo překonat gólmana Rytířů. Druhou branku mohl přidat vzápětí Petr Kodýtek, který ovšem z dorážky pouze nechal vyniknout Bowa. Stejný hráč měl i další slibnou šanci, to když se hosté dostali do přečíslení dva na jednoho, Schleiss přenechal puk Kodýtkovi, který ale na brankáře Kladna ani tentokrát nevyzrál. Plzeň to mohlo mrzet dvojnásob, jelikož domácí Kladno dokázalo záhy srovnat. Denny Kristo dostal v početní výhodě skvělý pas přes celou šíři pásma a poté Svobodu prostřelil na bližší tyč. Poslední šanci úvodního dějství mělo opět Kladno, Melka ale brankáře Svobodu nepřekonal.

Do druhé periody už nenastoupil za domácí Jaromír Jágr, který po úvodní části sundal výstroj a zbytek utkání sledoval pouze v týmové mikině na střídačce. A i začátek prostředního dějství vyšel lépe indiánům. A znovu to bylo v přesilové hře, když se hosté dokázali prosadit. Dziekals našel na modré čáře Blomstranda, jehož ránu z osy hřiště dorazil rovněž bekhendem Gustaf Thorell. Uběhly pouhé čtyři minuty a Škoda svůj náskok dokázala zdvojnásobit. Nabito na modré čáře dostal Peter Čerešňák, který ostrou ranou prostřelil vše co mu stálo v cestě a zapsal tak již svou druhou branku v zápase. Povedenou pasáž hry podtrhl Petr Kodýtek, který se nejlépe dokázal zorientovat na brankovišti a pohotovou dorážkou zvýšil náskok Plzně už na rozdíl tří branek. Domácí chtěli odpovědět po hezké kombinaci. Filip našel před brankou volného Melku, který ale střelou z první nepřekonal Svobodu. Následovala ještě dělovka Nilsena z dálky, ale plzeňský brankář si znovu se vším poradil. V závěru neudržel nervy na pochodu Tomáš Plekanec a jedna z legend českého hokeje dostala dvojku za nesportovní chování.

A i třetí výhodu o jednoho muže v zápase dokázala Plzeň na začátku třetí dvacetiminutovky zužitkovat. Po patnácti vteřinách dostal puk na levé straně Martins Dzierkals a přesnou ranou nad rameno vyhnal Bowa z branky. Jenomže náhradní brankář David Stahl inkasoval hned z první střely na branku. Thorell udržel útočné pásmo a přihrál před branku osamocenému Michalu Bulířovi, který vymíchal kladenského gólmana a zasunul puk forhendem do prázdné branky. Kladno mohlo lehce zkorigovat skóre rovněž z přesilové hry. Melka zůstal volný na levé straně, Svobodu se snažil rozhýbat, nicméně bekhendem za něj puk zasunout nedokázal. Záhy mohl vstřelit svůj premiérový gól v extralize Vladimír Kremláček, kterému kotouč přesně předal Kodýtek, plzeňský obránce ale jen orazítkoval beton Stahla. Rytíři dnes pykali za svou nedisciplinovanost. Plzeň dostala k dispozici rovnou dvouminutovou přesilovou hru pět na tři, která nakonec nakonec trvala pouhých čtrnáct vteřin. Čerešňák nabil na pravý kruh Michalu Bulířovi, který se prezentoval krásnou ranou do vzdálenějšího rohu branky. Definitivu skóre dal tři minuty před koncem Petr Kodýtek a jak jinak, než z přesilové hry. David Jiříček naznačil střelu, pak předal puk na levý kruh, odkud pálil plzeňský malý šikula přesně do levého horního rohu. Škoda Plzeň zvítězila v Chomutově nad Kladnem vysoko 8:1 a do tabulky si připisuje již počtvrté za sebou tři body.

Jiří Burger (Rytíři Kladno): „Víceméně jsme hráli jenom posledních pět minut první třetiny a zbytek času jsme na ledě neexistovali. Plzeň byla ve všem lepší a předčila nás ve všech situacích. Je to zklamání. Jen bych se chtěl omluvit fanouškům a poděkovat jim, že i za takového stavu při nás stáli a podporovali nás. Jaromír Jágr odstoupil kvůli zranění, ale jestli to je vážné, to se musíte zeptat jeho.“

Miloš Říha (HC Škoda Plzeň): „Měli jsme výborný vstup do utkání a prvních deset až dvanáct minut jsme dominovali, ale nesmyslně jsme od toho ustoupili, začali jsme couvat a změnili jsme hru. Najednou soupeř samozřejmě ožil, vynutil si přesilovku a hned v ní dal gól. Poslední čtyři minuty první třetiny pro nás byly dost nebezpečné a nepůsobili jsme tam příliš dobrým dojmem. Bylo štěstí, že jsme podruhé neinkasovali. Od druhé třetinu už se naše hra zase zlepšila, takže jsme soupeři odskočili. Zlomový moment byl rychlý gól na 5:1 na začátku třetí třetiny, protože jsme jím eliminovali možný tlak soupeře, který by se chtěl vrátit do zápasu. Hráčům musíme za výkon poděkovat, bylo dobré, že jsme využívali přesilové hry.“