PLZ - KLA 4:1

PLZ - KLA 4:1 - Osmá domácí výhra proti Kladnu v řadě!

Indiáni poosmé v řadě neztratili před svými fanoušky s Kladnem, popáté soupeři dovolili pouze jeden čestných úspěch.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

4:1
1:0, 2:0, 1:1

Branky a nahrávky: 13. Bulíř (G. Thorell, Čerešňák), 30. Bulíř (Čerešňák, Mertl), 38. Kantner (Čerešňák, L. Kaňák), 58. Mertl (M. Lang, Dzierkals) – 41. K. Wood (Jágr, Filip). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

1000 (vyprodáno)

Svoboda (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák (C), Kremláček, Jiříček, Kvasnička, Budík, Graňák – Dzierkals, Mertl (A), M. Lang – Blomstrand, G. Thorell, Bulíř – F. Suchý, Kodýtek (A), Schleiss – Kantner, F. Přikryl, M. Marcel.

Bow (Stahl) – Kehar, Dotchin (A), K. Wood, Ticháček, J. Suchánek (A), Baránek, Donaghey – Zikmund, Plekanec (C), Jágr – A. Kubík, M. Beran, Kristo – Račuk, Melka, Machala – Filip, M. Indrák.

Gustaf Thorell 0 1 1 1 0

Domácí začali zostra. Z rohu kluziště oslovil Mertl Dzierkalse na brankovišti, Bow byl připraven. Na druhé straně zkoušel své štěstí Filip z pravého kruhu, Svoboda kontroloval dráhu střely vyrážečkou. Radoval se tak až Michal Bulíř, který vlétl do útočné třetiny a z pravého kruhu vymetl bližší horní růžek. Za vyrovnáním se hnal svou schovanou dělovkou mezi obránci Suchánek, muž s maskou Západočechů dokázal vyrazit.

Prostřední dějství odšpuntoval pokusem z první z levého kruhu Blomstrand, avšak těsně minul. Poté servíroval Jágr v akci dva na jednoho Zikmundovi, skvěle zakročil Kvasnička. Zprava zase pálil Mertl, Bow udržel kotouč před dotírajícími protihráči. Srovnání měl na holi Kristo, který zůstal mezi kruhy osamocený, z první si na Svobodu nepřišel. Radoval se až opět Michal Bulíř, který po šesti vteřinách přesilové hry potrestal dělovkou od modré faul Plekance. Třetí zářez málem přidal v přečíslení dva na jednoho Kodýtek, jenž vypálil z pravého kruhu a orazítkoval vzdálenější tyč. Lépe si vedl po chvilce po krásné kombinaci indiánů Matyáš Kantner, který na ose hřiště dostal mnoho prostoru.

Poslední část odstartoval Kyle Wood, který obdržel hezkou příhru na modrou, najel si až mezi kruhy a zamířil přesně k pravé tyči. Poté ovšem tlak hostů uťal zbytečným atakem Indrák, který svůj tým poslal na pět minut do čtyř. Ihned po buly pálil tváří v tvář Bowovi Thorell, ale stejně jako po chvilce Bulíř si na kladenského muže s maskou nepřišel. Podobně dopadl i dnešní debutant Marcel, který dorážel z mezikruží předchozí ránu Přikryla z levé strany. Více jak tři minuty před závěrečným hvizdem Středočeši odvolali gólmana, avšak Plzeň brzy trestala, konkrétně Tomáš Mertl. Škoda tak poosmé v řadě před svými fanoušky s Kladnem neztratila!

Václav Baďouček (HC Škoda Plzeň): „Měli jsem dobrý vstup do zápasu, slušný pohyb a navíc jsme se tlačili do zakončení. Následně nás ale zbrzdila dvě zbytečná vyloučení, přesto jsme tu třetinu vyhráli 1:0. Ve druhé části jsme vypadli ze soustředěnosti, ztráceli jsme kotouče, ale vše jsme ustáli. Navíc jsme si pomohli přesilovou hrou na 2:0 a hodně důležitý byl ten gól v závěru na rozdíl tří branek. Kladno to mohlo poté trošku zdramatizovat, jenomže ta pětiminutová přesilová hra hosty přibrzdila. Zbytek třetí třetiny už jsme odehráli dobře. Já jsem hrozně rád, že po nepovedeném zápase v Liberci, se kluci vrátili na vlnu, kterou chceme. Dneska to hráči odpracovali, patří jim mé poděkování.“

David Čermák (Rytíři Kladno): „My jsme zklamaný jak z výsledku, tak z našeho výkonu. Poslední dobou jsme neměli moc zápasů, byli jsme čerství, nicméně výkon se nám nelíbil. Chyběl nám pohyb a důraz v místech, odkud padají góly. Když jsme dokázali snížit na 1:3 a mohli jsme se vrátit do zápasu, tak jsme udělali zbytečný faul, který rozhodl o osudu zbytku zápasu.“