PLZ - LIT 4:3pp

PLZ - LIT 4:3pp - Duel plný obratů urvala Škoda!

Indiáni dnes na svém ledě přivítali Litvínov a začali skvěle, již po necelých dvou minutách otevřel skóre Filip Suchý.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

4:3p
2:1, 0:0, 1:2 - 1:0

Branky a nahrávky: 2. F. Suchý (J. Kindl, Malát), 15. Blomstrand (Bulíř, L. Kaňák), 59. Schleiss (L. Kaňák, Bulíř), 65. L. Kaňák (Mertl) – 14. P. Zdráhal (Hrbas, Irving), 42. Estephan (Strejček), 43. Fronk (Kudrna). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3.

1000

Pavlát (Svoboda) – L. Kaňák, Kvasnička, Graňák, Kremláček, Budík, J. Kindl (C), Hamšík – Blomstrand, Kodýtek (A), Schleiss – F. Suchý, Bulíř, F. Přikryl – Malát, Mertl (A), M. Lang – M. Marcel, G. Thorell, J. Dufek.

Neužil (Godla) – D. Kolář, Irving, Demel, Stříteský, Hrbas, Strejček, D. Zeman – Sukeľ, Estephan, P. Zdráhal (A) – P. Straka (A), Gerhát, Jarůšek – Kudrna, Fronk, M. Chalupa – Zygmunt, V. Hübl (C), M. Havelka.

Gustaf Thorell 0 0 0 -1 0

Duel načal gólově již po necelých dvou minutách hry Filip Suchý, který si našel Neužilem vyraženou střelu Kindla od modré a zasunul do poloodkryté klece. Podobně to po chvilce zkoušeli Kaňák s Mertlem, muž s maskou Vervy odolal. Za hosty zahrozil Kudrna, jenž se prokličkoval, z levé strany až před Pavláta, ovšem přestřelil. Plzeňský gólman se tak dostal do akce až v početní výhodě po chvilce, když parádním přesunem betonem zastavil dorážku Fronka. V tom samém oslabení ale černožlutí zapomněli na zadní vrátka, do úniku dvou na jednoho se dostal Kodýtek a zvolil střelu, Neužil zakročil. Skóre tak změnili až dva explzeňští hráči, když bravurně mezi kruhy protečoval pobídku Hrbase od modré Patrik Zdráhal. Jenže Škoda si vzala brzy vedení zpět, Ludwig Blomstrand dostal na levé straně mnoho prostoru a svou typickou nechytatelnou bombou otřenou o brankovou konstrukci div neprotrhl síť.

První vážnější šanci prostřední periody si přichystal Kudrna, bekhendovou dorážkou si ale na strážce plzeňské svatyně nepřišel. Na druhé straně se až před Neužila protáhl v oslabení Budík, nepřehodil ovšem po kličce jeho nastavený beton. Následně se hezky na modré zbavil svého strážce Zeman, popojel a vypálil z levého kruhu, avšak špatně seřídil mušku. Lépe pálil k levé tyči Schleiss z mezikruží, Neužil předvedl bleskurychlou vyrážečku. Potom se stejný hráč mohl proměnit v asistenta, když oslovil z pravého kruhu na brankovišti Kodýtka, ten ovšem protečoval jen do náruče litvínovského muže s maskou.

V úvodu poslední části si Litvínov pro domácí připravil dvojité KO. Nejprve se po chybě v rozehrávce dostal ke střele z mezikruží Giorgio Estephan a zamířil do pravého horního růžku. Po pětadvaceti vteřinách hry navíc rychlý výpad Vervy zakončil mezi betony Pavláta z pravého kruhu Jiří Fronk. O vyrovnání se ihned po buly pokusil Blomstrand, jeho rána z levého kruhu jen těsně minula bližší tyč. Po hříchu to ovšem byla na dlouhou dobu jediná šance Plzně na vyrovnání. Více jak dvě minuty před koncem základní hrací doby Západočeši odvolali gólmana a 63 vteřin před sirénou se bravurně opřel do puku na vrcholu levého kruhu Jan Schleiss a trefil ideálně - vzdálenější horní růžek. Tři vteřiny před sirénou předal Bulíř Blomstrandovi na brankoviště, Neužil sklapl betony včas a poslal duel do prodloužení.

V něm rozhodl Lukáš Kaňák, který si sjel z vrcholu pravého kruhu na střed a zamířil přesně do protipohybu gólmana. Škoda tak zapisuje čtvrtou výhru z únorových odehraných pěti zápasů!

Václav Baďouček (HC Škoda Plzeň): „Věděli jsme, že přijede tým, který bojuje o to, aby unikl z nepříjemných pater tabulky. Věděli jsme, že budou hrát nepříjemný, agresivní hokej a to se také potvrdilo. Šli jsme do utkání s tím, že chceme tři body, ale jsme hrozně rádi alespoň za dva body. Od druhé třetiny se nám hra nedařila, Litvínov hrál výborně. Situaci jsme si zkomplikovali dvěmi fatálními chybami na začátku třetí třetiny, kdy jsme soupeři góly darovali. Musím tým pochválit, že jsme se s tím takhle poprali a ve finále jsme za dva body hrozně rádi.“

Vladimír Růžička (HC Verva Litvínov): „My jsme měli špatný vstup do zápasu, dostali jsme navíc velmi rychlý gól. Poté jsme se ale do zápasu dostávali, ve druhé třetině jsme měli poměrně dost šancí a dostali jsme se i do tlaku. Plzeň je samozřejmě výborné mužstvo, věděli jsme, že má dobré protiútoky. Nám se povedlo ve třetí třetině během chvilky otočiT na 3:2, bohužel v závěru jsme udělali chybu a dostali gól. Prodloužení jsme opět chybovali a zase jsme inkasovali.“