SLA - PLZ 2:4

SLA - PLZ 2:4 - Generálka na výbornou, výhru podepsal gólman Pavlát!

Poslední přípravný duel se indiánům vydařil, utkání na Slavii rozhodli modrobílí v poslední části, vítězství navíc korunoval přes celé kluziště brankář Dominik Pavlát.

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň

2:4
1:1, 1:1, 0:2

Branky a nahrávky: 2. Žejdl (Vlček, Kern), 37. Vlček (Krejčí) – 16. Přikryl (Kodýtek, Čerešňák), 37. Mertl (Marcel), 42. Kuťák (Kodýtek), 56. Pavlát. Průběh utkání: 0:1, 1:2, 2:2, 2:4.

Rozhodčí: Bejček, Jaroš – Flégl, Komárek

vyloučení
5:8
Využití
0:1
V Oslabení
0:0

HC Slavia Praha

Michajlov (Málek) – Krejčí, Havel, Barák, Hovorka, Veber, Zelingr, Duda – Kafka, Knotek, Kružík – Vlček, Žejdl, Kern – Doležal, Poletín, Ondráček – Pšenička, Šteiner, Brož

HC Škoda Plzeň

Furch (32. Pavlát) – Čerešňák, Kindl, Graňák, Jiříček, Lang, Kaňák, Kvasnička – Bulíř, Mertl, Kuťák – Blomstrand, Kodýtek, Schleiss – Kantner, Přikryl, Malát – Marcel, Soukup, Slanina.

Statistiky nejsou k dispozici.

komentář

Škoda se chtěla po dvou porážkách naladit vítězně na extraligu, avšak nezačala vůbec dobře. Již ve druhé minutě střetnutí se trhl do úniku Lukáš Žejdl a zamířil přesně mezi betony Furcha. Navíc po chvilce museli modrobílí do čtyř, situaci ovšem zvládli. Navíc mohl vyrovnat Kodýtek, který se dostal za obranu sešívaných, Michajlov zakročil vyrážečkou. Nevedlo se ani Marcelovi, jenž dostal mnoho prostoru na brankovišti. Udeřil tak až Filip Přikryl, který náramně zamířil pod břevno z levého kruhu.

Prostřední dějství odšpuntoval Bulíř, jenž se natlačil až na brankoviště Pražanů, jenže následně přestřelil. Proti "svým" neuspěl ani Kuták, dorážku mířící do poloodkryté svatyně domácích stihl vyrazit její strážce. Skóre se tak měnilo až při hře ve čtyřech. Marcel oslovil zpoza branky před ní Tomáše Mertla, který i bekhendem našel mezírku mezi betony gólmana. Jenže hned za půlminutku byla Krejčího střela z pravého kruhu sražena až k levé tyči, kde měl již jednoduchou práci Filip Vlček.

Závěrečné dějství načal ihned po buly z levého kruhu přesně mířenou ranou přes obránce Filip Kuťák. Poté na modré napřáhl Kindl a dorážel Kodýtek, Michajlov odolal. Naopak srovnání měl na holi z mezikruží Brož, Pavlát, který v polovině utkání naskočil mezi tři tyče, bravurně zakročil ramenem. Téměř pět minut před závěrečnou sirénou sáhli domácí ke hře bez brankáře a byli potrestáni. Kern totiž pouze nahodil směr plzeňská svatyně, její strážce Dominik Pavlát touš uzmul pro sebe, zamířil a přesně mezi hráči Slavie vstřelil poslední gól zápasu. Plzeň tak zvládla generálku na extraligu, kterou v pátek desátého září odstartuje na ledě Pardubic.

Ohlasy trenérů

Jiří Veber (HC Slavia Praha): „Zápas nám ukázal ještě nějaké nedostatky, na kterých musíme před začátkem soutěže zapracovat. Samozřejmě je hezké, že jsme dokázali držet krok s extraligovým soupeřem, ale to nám nemůže stačit. Proti každému musíme myslet na vítězství, což se nám ale tentokrát nepovedlo. Pro nás to byla náročná prověrka, která nám mnohé odhalila.“

Václav Baďouček (HC Škoda Plzeň): „Jsem rád, že generálka dopadla vítězně. První třetina byla poznamenána vyloučenými, tam se snad nehrálo pět na pět. Bohužel jsme opět brzy prohrávali. Povedlo se nám ale srovnat a jít i do vedení, pak jsme ale soupeři umožnili vyrovnání. Třetí část již vyzněla z naší strany dobře, vytvořili jsme si hodně šancí, bohužel se nám stále nedaří je proměňovat. Pevně však věřím, že to tam padat začne. Já již vzhlížím k pondělku, kdy snad naše marodka bude téměř prázdná a sejdeme se před extraligou tak, jak bychom si představovali.“