JUN: CEB - PLZ 0:14

Nejvyšší výhra juniorů za posledních dvacet let! Plzeň zničila Motor 14:0!

K odloženému druhému kolu odjeli dnes plzeňští junioři na jih Čech, kde se střetli s Českými Budějovicemi. Škodovka si nakonec v Budvar Aréně otevřela střelnici a po drtivém vítězství 14:0 je Plzeň nadále jediným neporaženým celkem v soutěži.

Banes Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň

0:14
0:6, 0:5, 0:3

Branky a nahrávky: 3. Soukup D. (Kremláček), 5. Slanina (Kopic), 8. Slanina (Kopic, Soukup D.), 16. Dáňa (Soukup M., Pánek), 20. Kvasnička (Kremláček, Pešek), 20. Marcel (Dvořák, Soukup D.), 23. Adamec (Malát, Pánek), 25. Pánek (Dvořák, Dáňa), 30. Dáňa (Malát, Malák), 34. Malát (Dvořák, Soukup M.), 40. Kopic (Kremláček, Slanina), 46. Soukup M. (Pešek, Kremláček), 49. Soukup D. (Slanina, Kopic), 59. Dvořák (Soukup M., Marcel).

Banes Motor České Budějovice

Ludvík (21. Karbulka) – Remta (C), Fousek, Pavlát, Vaněk, Březina, Placek, Kumpfmüller – Kříž, Kašpar (A), Cháb, Schwartz, Petrásek, Pouzar, Anderle, Masoupust (A), Janoch, Vavřík.

Němeček (21. Vondraš) – Dolhý, Hamšík, Pánek, Kremláček, Malák (C) – Kvasnička, Kopic (A), Adamec, Korčák, Malát, Dvořák, Slanina (A), Marcel, Soukup M., Soukup D., Ženíšek, Pešek, Dáňa

Adam Ženíšek 0 0 0 3 0

Indiáni do utkání vstoupili dobře, již ve třetí minutě napřáhl na modré čáře Kremláček a jeho ránu usměrnil za záda brankáře Dominik Soukup. Již za necelé dvě minuty to bylo 2:0, tentokrát napřáhl plzeňský Jan Slanina a gólman Ludvík se opět jen smutně ohlédl. Motor se vůbec nemohl dostat do zápasu, zatímco Škodovka trestala každou domácí chybu. V osmé minutě jeli hosté dokonce ve třech proti jedinému obránci, Kopic přesným pasem oslovil Jana Slaninu, který to měl již snadné. V polovině úvodního dějství si dokázali vypracovat slibnou šanci i domácí, ránu Masopusta ale zastavila lapačka brankáře Plzně. Na druhé straně dopadla situace zcela odlišně. Až ke stropu haly napřáhl na modré čáře Tomáš Pánek a jeho ostrou ránu zastavila až síť brance. Budějovičtí hráči už se viděli v kabině, indiáni jim ale na cestu v poslední minutě dali ještě dva kousky. Nejprve po přihrávce Kremláčka prostřelil bezmocného gólmana Ludvíka Vlastimil Kvasnička a sedm vteřin před sirénou vyslal milimetrovou střelu z mezikruží Marcel Marcel. Škoda vyhrála první třetinu na jihu Čech vysoko 6:0

Krátce po návratu ze šaten už jich měli domácí jak Sněhurka trpaslíků. Defenzíva Motoru si nedokázala poradit s dvojicí Sebastián Malát – Václav Adamec a druhý jmenovaný naložil s pasem od svého kolegy nejlépe, jak mohl. Jihočeši mohli zmírnit skóre z početní výhody, nestalo se. Naopak modrobílí dokázali skórovat i ve vlastním oslabení. Střelu Dvořáka náhradní gólman Karbulka vyrazil pouze k volnému Tomáši Pánkovi, který se z dorážky nemýlil. Krátce před polovinou zápasu Malát adresoval přesný mas na Josefa Dáňu a plzeňský hráč nabídnutou pozicí nepohrdl. Plzeň se po oslabení vzápětí dokázala prosadit i v přesilové hře a ve 34. minutě už to bylo 10:0! Sebastián Malát si udělal prostor na brankovišti a muž s maskou Motoru jeho ránu zkrotit nedokázal. Krátce před koncem prostředního dějství nejprve prázdnou bránu netrefil Dominik Soukup, jeho zaváhání ale posléze napravil Marek Kopic, který využil přesné Kremláčkovy přihrávky. Po čtyřiceti minutách vedla Plzeň již o jedenáct branek!

Navíc ani ve třetí třetině nepřišlo z hostující strany polevení. Uběhlo pět minut a Motor měl v bráně již tucet gólů. Ondřej Pešek, který po delší pauze hrál utkání opět za plzeňskou juniorku, narýsoval přihrávku na Marka Soukupa, který zamířil do černého. Domácím se vůbec nedařilo, zatímco Plzeň proměnila téměř vše. Třetím dvougólovým střelcem se stal agilní Dominik Soukup. Utkání pomalu směřovalo ke svému konci, čtyři minuty před koncem pláchl plzeňské obraně Kašpar, ten ale neunesl tíhu okamžiku a puk poslal jen do břicha maskovaného plzeňského muže. Poslední slovo si tak vzali opět Plzeňané. Dvě minuty před koncem si po závaru před brankou našel volný puk Adam Dvořák a ten neomylně následně poslal touš na místo určení. Více už toho utkání nenabídlo a po drtivém vítězství 14:0 si modrobílí odvezli z jihu Čech tři body.

Josef Turek (Motor české Budějovice): „Soupeř byl o dost lepší a přehrál nás ve všech směrech. Hráči nehráli tak, jak by měli, hlavně jsme dostali v první třetině laciné góly. Měli jsme dvě šance dát gól, ale bohužel jsme je neproměnili. Plzeň vede soutěž a mají tam mnoho šikovných reprezentantů a to se nám potvrdilo. Dneska hráli jen hráči, kteří si to zasloužili a proto jsme to na poslední třetinu dohrávali na dvě lajny a ostatní už do zápasu nenastoupili.“

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Dnes jsme hráli poprvé po reprezentační pauze, chtěli jsme ale navázat na výkony i výsledky před přestávkou a myslím, že se nám to podařilo (úsměv). Kluci odehráli zápas velmi slušně, udrželi jsme koncept hry i přes vysoké vedení, což není vždy úplně snadné. Dneska si to kluci užijí a zítra už je zase nový den, v pátek a v sobotu nás čekají další dva zápasy.“