JUN: CEB - PLZ 4:6

Junioři i v odvetě zadřeli Motor!

Mladí indiáni se dnes po týdnu opět utkali s Motorem. A nezalekli se pro tentokrát ani ledu soupeře, znovu navíc nasázeli půltucet branek!

Banes Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň

4:6
2:5, 0:1, 2:0

Branky a nahrávky: 4. Pouzar (Petrásek), 16. Remnta, 41. Chlubna (Masopust), 55. Remeš (Haas) - 1. Adamec, 12. Adamec (Ženíšek, Kopic), 15. Eremiáš (D. Soukup), 16. Dáňa (M. Soukup, Dvořák), 18. Slanina (D. Soukup, Malák), 28. Eremiáš (Slanina, D. Soukup). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:6, 4:6.

3:2
0:2
0:0
21:42

Banes Motor České Budějovice

Ludvík (Maleček) - Remnta, Svach (C), Vaněk (A), Fousek, Dvořák, Pavlát, Placek, Chlubna, Janoch, Remeš, Turek, Haas, Hrakholski, Petrásek, Pouzar (A), Kašpar, Masopust.

Korytar (Vondraš) - Kvasnička, Malák, Vajner, Pánek, Moravec, Jánský - Adamec, Ženíšek, Kopic, Eremiáš, D. Soukup, Slanina, Dvořák, M. Soukup, Dáňa, Kuchárik, Kaiser, Korčák.

Plzeňští junioři dnes sehráli své již šesté přípravné utkání a popáté slaví cenné vítězství. Podruhé v řadě se navíc popasovali s jihočeským Motorem, po domácí výhře 6:2 nastříleli půltucet i dnes. Již v první minutě totiž k vítězství tým nasměroval Václav Adamec. Brzy sice přispěchal s odpovědí Jaroslav Pouzar, avšak plzeňský hráč udeřil i podruhé. Do trháku poslal vzápětí navíc hosty Adam Eremiáš. V šestnácté minutě si oba celky vyměnily po gólu, autoři byli Josef Dáňa a Jiří Remnta. Definitivní podobu úvodní periodě udal Jan Slanina, který nedávno vsítil premiérový gól i za A tým.

Prostřední část se oproti své předchůdkyni značně uklidnila. Přinesla pouze jedno vyloučení, které Plzeň ustála, a jeden gól. Půltucet, stejně jako v prvním vzájemném zápase, zkompletoval opět Adam Eremiáš.

Poslední periodu odšpuntovali hosté snížením, do černého zamířil Tomáš Chlubna. Definitivní podobu výsledku dal Alexandr Remeš, jenž ještě zdramatizoval závěr duelu. Více branek již ale nepadlo, modrobílí tak v přípravě slaví páté vítězství ze šesti pokusů, počtvrté přitom nastříleli alespoň šest branek.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Měli jsme výborný vstup do utkání i celou první třetinu. Postupně jsme se zaslouženě dostali až do vedení 6:2 a měli přidat další góly a zápas dohrát v klidu. Šance jsme si vypracovali po celé utkání po hezkých kombinacích, ale už ve druhé třetině jsme ty situace začali zbytečně přehrávat, predržovat puky a vracet hru k nám do třetiny. Šance jsme ale neproměnili. Bohužel poslední třetinu jsme hrubě podcenili a nesehráli vůbec dobře, hned v prvním střídání dostali gól, soupeř potom v závěru ještě snížil. Z toho se musíme poučit.“