JUN: PLZ - CEB 6:2

Junioři rozbili českobudějovický Motor šesti góly

Plzeň - Junioři slaví v přípravě další vítězství. Proti Českým Budějovicím si zastříleli. Po výsledkově vyrovnané první třetině ve zbytku utkání dominovali a nakonec vyhráli jednoznačně 6:2.

HC Škoda Plzeň - Banes Motor České Budějovice

6:2
1:1, 3:1, 2:0

Branky a nahrávky: 18. Dvořák, 25. Dvořák (Pánek, Eremiáš), 31. Eremiáš (Adamec, Malák), 38. D. Soukup, 54. Ženíšek (Adamec), 57. D. Soukup (Kuchárik) – 17. Hrakholski (Remeš), 30. Remeš (Hrakholski). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 6:2.

3:4
1:0

Lokajíček (30. Korytar) – Houdek, Malák, Hodinář, Pánek, Dolhý, Vajner, Kvasnička, Jánský, Eremiáš, Kopic, Korčák, Ženíšek, Kuchárik, Dvořák, M. Soukup, Dáňa, Slanina, D. Soukup, Marcel

Banes Motor České Budějovice

Maleček (Ludvík) – Hail, Placek, Vaněk, Svach, Dvořák, Pavlát, Kumpfmüller, Anderle, Schwartz, Kříž, Janoch, Petrásek Kašpar, Remeš, Turek, Hrakholski, Kalčík

Do první třetiny vstoupila lépe Plzeň, Kuchárik prověřil Malečka, ten si jeho zakončení pohlídal. V přesilovce zahrozili Západočeši po individuální akci Adamce, který se ale sám proti Malečkovi neprosadil. Následně se do šancí dostali i hosté. Janoch dostal přes obranu a zasáhl Lokajíčkovo rameno. Poté se Remeš prodral před branku a posunul puk na Yahora Hrakholského, který Lokajíčka prostřelil. Hned vzápětí Plzeň dokázala srovnat, když od modré čáry vystřelil nad rameno Malečka Adam Dvořák.

I v začátku druhé části zápasu si vedli lépe domácí, kteří se usadili v útočném pásmu. Ovšem z rychlého protiútoku zahrozily České Budějovice. Do úniku ujel Petrásek, jenž na Lokajíčka zkusil rychlý bekhendový blafák, ale neuspěl. Za další dvě minuty se prosadili domácí. Adam Dvořák využil přesilovku, když se dostal k odraženému kotouči mezi kruhy a prostřelil Malečka mezi betony. Motor ovšem brzy srovnal. Alexandr Remeš po Hrakholského sražené střele dorazil puk za záda Lokajíčka. Ten následně střídal za Korytara a oba plzeňští brankáři si tak zachytali půlku zápasu. Hned po minutě vrátil indiánům vedení Adam Eremiáš, který dostal skvělou přihrávku od Adamce. Ani to nebylo vše, po nepřehledné situaci v brankovišti dostal kotouč do brány Dominik Soukup, Škoda tak před třetí třetinou vedla 4:2.

Poslední část začali Indiáni v oslabení, soupeř toho však nevyužil. Následovala přesilovka Plzně, kde měl blízko k hattricku Dvořák, ale zblízka branku netrefil. Poté se Slanina dostal za obranou k odraženému puku, jenže jeho střelu zastavila tyčka. Vzápětí předvedli domácí pěknou souhru, kdy Adamec přihrál Adamu Ženíškovi, ten svou šanci proměnil. O poslední branku se postaral Dominik Soukup, který dorážel do poloprázdné brány Kuchárikovu střelu. Plzeň tak zvítězila 6:2.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): "Měli jsme dnes silnou sestavu i s hráči, kteří trénovali s A týmem. Zatím ve všech zápasech máme silné i slabé chvíle. Máme na čem pracovat, hlavně v defenzivě. I když máme převahu, jsme hodně zranitelní."

Josef Turek (Motor České Budějovice): "Nebyli jsme v plné sestavě, několik hráčů si vzal A tým, a tak jsme dali šanci dalším mladíkům. Do utkání jsme i tak dobře vstoupili a s Plzní jsme drželi krok. Dali jsme dva pěkné góly. Ale síla soupeře byla velká. Škoda dvou slepených gólů v závěrů. Do té doby to byl přijatelný výsledek."