JUN: SLA - PLZ 3:8

Junioři na Slavii ovládli všechny třetiny!

Plzeňští mladíci po dvojutkání s Kladnem vyrazili do našeho hlavního města a na led sešívaných dorazili i s osmigólovým dárečkem.

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň

3:8
1:3, 0:2, 2:3

Branky a nahrávky: 16. Labuzík (Strnad), 41. Jokl (Labuzík), 41. Tichý (Vlasák) – 3. Kopic (Kvasnička, Adamec), 6. Moravec (Eremiáš, Kopic), 8. Dvořák (Kaiser, Dáňa), 23. Korčák, 26. Dvořák (Dáňa), 49. Kopic (Beránek), 51. Vajner (Krasanovský), 60. Adamec. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 3:5, 3:8.

vyloučení
5:7
Využití
1:2
V Oslabení
0:1
střely na branku
33:25

HC Slavia Praha

Pittr (34. Volevecký) – Stejskal, Cichoň, Odehnal, Němeček, Klatt, Kluch, Čapka, Dráb – Jokl, Strnad, Labuzík (C), Novák, Kvasnička, Vlasák, Hofmann, Štrombach, Tichý, Borodenko, Brotánek, Malínek.

HC Škoda Plzeň

Korytar (40. Lokajíček) – Jánský, Dolhý, Hodinář, Moravec, Vajner, Houdek, Kvasnička – Adamec, Eremiáš, Kopic, Dvořák, Kaiser, Dáňa, Korčák, Benýšek, Kuchařík, Kreuzman, Krasanovský, Beránek.

Statistiky nejsou k dispozici.

komentář

Indiáni do duelu doslova vlétli. Již po pár minutách hry se zjevili sami před domácí svatyní Kvasnička s Markem Kopicem, který puk uklízel do prakticky prázdné klece. Strážce sešívané svatyně se musel být na pozoru i vzápětí, když betonem likvidoval tečovanou střelu. Jenže v úvodní početní výhodě střetnutí kapituloval znovu, to když po rychlém ťukesu udeřil Michal Moravec. Podobná situace se zásluhou přesilovkové dorážky Adama Dvořáka opakovala i po chvilce, Plzeň tak brzy nastřádala třígólový náskok. Navýšení měla za úkol tečovaná rána Vajnera, nakonec zamířila těsně mimo. Naopak snížit se podařilo Tomáši Labuzíkovi, který cílil milimetrově přesně. Obraz první části dokládá i poměr střely čtyři ku šestnácti.

Druhá perioda začala podobně jako její předchůdkyně. Škoda opět odskočila o další trefu, když v oslabení pláchl přes celé hřiště Matěj Korčák. Pověstného bůra za nedlouho poté uklidil do sítě po příhře od tyče k tyči od Dáni Adam Dvořák. O odpověď se pokoušel Labuzík, který se prokličkoval před Korytara, na lepší zakončení byl již však příliš blízko. Následně se na svatyni Západočechů řítil sám ze strany Borodenko, na jejího strážce ale nevyzrál.

Do poslední části oba celky vystřídaly gólmany a více práce měl ten hostující. Toho ihned po buly překonal Tomáš Jokl a za necelou minutku i Stanislav Tichý. Pražané byli rázem zpět v utkání, na což trenéři modrobílých reagovali oddechovým časem. A povedlo se. Půltucet totiž střelou zápěstí od mantinelu trefil Marek Kopic, gólů jako trpaslíků zase zajistil vzápětí Stanislav Vajner. O odpověď se ještě pokusil tečí Klattovy rány od modré před Lokajíčkem Jokl, avšak padl již jen jeden gól, ten z hole Václava Adamce. Plzeňští junioři si tak z Prahy odvážejí cenné vítězství.

Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Měli jsme velmi dobrý vstup do zápasu, odskočili jsme rychle ve skóre a hráli to, co trénujeme, a co jsme si před utkáním řekli. Pak přišla slabší chvilka ve třetí periodě, kdy jsme podcenili nástup a z jasného vedení 5:1 pustili soupeře do zápasu na 5:3.. Museli jsme si vzít time out a hráčům důrazně připomenout, co chceme hrát. Pak se to opět zvedlo a dohráli jsme to již zase kvalitně.“