PLZ - CHM 2:0 - Svobodova nula a druhá výhra indiánů v přípravě

Již druhé přípravné utkání mají za sebou plzeňští indiáni. A bilance? Výborná. Druhá výhra! V tomto utkání Západočeši na vlastním ledě přivítali čerstvý přírůstek v extraligové rodině z Chomutova. Plzeň nováčka přehrála a zaslouženě si i díky Svobodově vychytané nule připisuje vítězství.

přát. , út 7.8.2012, 17:30
HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov
2:0
0:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 28. Balej (Slovák, Vlasák), 41. Kovář (Gulaš). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0.
HC Škoda Plzeň Svoboda - Hanzlík, Slovák, Ruprecht, Marušák, Boháč, Mozík, Jeřábek - Vlasák, Straka, Gulaš - Pacanda, Kovář, Sedláček - Dvořák, Heřman, Balej - Lev, Pitule, Petruška.
Piráti Chomutov Hanuljak (od 30. minuty Řehoř) - Hájek, Bartejs, Lučka, Rutta, Harant, Pulpán, Palin - Hrabák, Gajovský, Jíra - Hafenrichter, Kůs, Lušňák - Procházka, Zálešák, Deveri - Hřebejk, Kraft, Důras.

Komentář

Do samotného zápasu vstoupili aktivněji hosté. Nejprve z levého kruhu pálil těsně vedle vzdálenější tyče Procházka, následně předvedl pěknou individuální akci Kraft, zastavil ho až bleskurychlý zákrok Svobody. Domácí odpověděli šancí Sedláčka, který pálil osamocen z mezikruží, ale zaskvěl se Hanuljak. Gólman Pirátů se vytasil o chvilku později se skvělým zákrokem i proti Martinu Strakovi, který z levého kruhu hledal místečko na bližším růžku. V početní výhodě ještě tečoval Lev nabídku Hanzlíka, ale skóre se v úvodní části nepohnulo. Střelecky na prázdno totiž vyšel i Sedláček, který sám před hostující svatyní přestřelil.

Poklidné vody prostřední třetiny rozvířil Petr Jíra, který pláchl podél levého mantinelu, ale ani nadvakrát si na Svobodu nepřišel. Na druhé straně vypálil z pravého kruhu Kovář, touš prakticky olízl vzdálenější tyč. Hanuljak tak musel zasahovat až o chvilku později, kdy od modré nepříjemně pálil Marušák. V polovině utkání se diváci v ČEZ Aréně dočkali úvodní trefy utkání. V početní výhodě vypálil Tomáš Slovák a černý nesmysl dopravil do sítě - Jozef Balej – 1:0! Hned po chvilce se v kleci Pirátů objevil Řehoř a hned musel zasahovat vyrážečkou proti ráně Lva z první. Na druhé straně pálil v přečíslení z mezikruží z první Deveri, ovšem Svoboda byl stoprocentní. Plzeňský gólman se musel činit i proti Jírovi, který po příhře zpoza brány zlobil u pravé tyče. Srovnat stav mohl i Lušňák, jenž ujel domácí obraně, ale tísněn Balejem byl následně Svobodou vychytán. Před druhou sirénou ještě Vlasák po svém typickém způsobu prokličkoval až mezi kruhy, bleskurychlou lapačkou se zaskvěl Řehoř.

Závěrečná dvacetiminutovka začala hrou ve čtyřech a ta lépe svědčila domácím. Plzeňský šikula Jan Kovář se opřel do puku a dodal na domácí hokejky klid - 2:0! Po chvilce mohl kontrovat explzeňský Důras, ovšem Svoboda byl dnes opět neprůstřelný. Pak se na ledě přiostřilo. Nejprve si Pulpánovo krosček nenechal líbit Gulaš, po chvilce putovala na trestnou lavici za pěstní souboj další dvojička, tentokráte Rýgl s Boháčem. Následovaly chvilky hokejovosti. Štěpán Hřebejk už už najížděl sám na Svobodu, ale pěkně se vrátil Pacanda a zabránil samostatnému úniku. Velká šance se odehrála i na druhé straně. Straka prchal v tandemu s Vlasákem na jediného obránce, ale druhý jmenovaný trefil pouze Řehoře. Indiánská šestadvacítka se po chvilce dostala k teči, touš zamířil příliš nad. Když pak v závěru Piráti dobře nenaložili s přesilovou hrou, mohli domácí slavit druhou výhru v přípravě a Adam Svoboda opět čisté konto. Naopak Chomutov po dvou pětibrankových duelech vyšel tentokráte střelecky naprázdno.


Fotogalerie

Související články

Letošní první souboj indiánů s Piráty z Kari... Chomutova!

Preview

Jozef Balej se ohlédl za zápasem s Chomutovem i letní přípravou

Rozhovor

Milan Gulaš: Zápas s Chomutovem měl extraligové parametry

Rozhovor

Aktuálně na webu

Informace pro držitele permanentek pro sezonu 2020/21

Informace pro držitele permanentek pro sezonu 2020/21. Budeš srdcařem?

Rozhovor před PLZ - MHK

S Hradcem se musíme ještě víc tlačit do brány, aby nám tam něco spadlo, velí Jakub Pour

Preview 38. kolo

Indiáni opět po týdnu na svém ledě přivítají Mountfield!

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Škoda Plzeň
Mountfield HK