Junioři vstoupili do nového roku pravou nohou!

Junioři: HC Kometa Brno - HC Plzeň 1929 2:5 (1:3, 0:1, 1:1). Mladé pušky navázaly na utkání s Třincem před pauzou a i v novém roce 2015 zapisují tři body. Západočechům pomohly hlavně přesilové hry, ve kterých vstřelili hned tři branky.

HC Kometa Brno - HC Plzeň 1929

3:5
1:3, 0:1, 2:1

Branky a nahrávky: 10. Garčic (Boltvan), 47. Kusko (Šnajnar), 58. Kupčík (Dufek, Šnajnar) – 13. Marcel (Kepka, Kristl), 16. Kepka (Polata), 17. Polata (Kaňák, Vlček), 24. Kristl (Kepka, Polata), 47. Polata (Walter). Rozhodčí: Čech - Skopal, Reich. Vyloučení: 3:6, navíc Dymáček (KOM) trest ve hře, Hájek (KOM) 10. minut OT - Walter (PLZ) 10. minut OT. Využití: 1:3. Diváci: 105. Střely na branku: 38:33. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5.

HC Kometa Brno

Jekel – Vágner, Cívka, Hájek, Kupčík, Kubeš, Vlček, Šnajnar – Pokorný, Dvořák, Denk, Zohorna, Biolek, Nohel, Kusko, Garčic, Dufek, Král, Boltvan, Dymáček.

Pacl – Marcel, Polívka, Kubík, Kaňák, Walter, Holý – Petráš, Beneš, Švarc, Vlček, Volf, Kristl, Rajal, Polata, Michel, Opava, Tulačka, Čadek, Krliš, Kepka.

Jan Walter 0 1 1 0 14

Duel začali lépe hosté. Kristl si najel v páté minutě mezi kruhy a jeho nebezpečnou střelu musel Jekel vytěsnit lapačkou. Skóre se poprvé měnilo v desáté minutě. Richard Garčic se zjevil před brankářem Paclem a přízemní střelou otevřel skóre utkání – 1:0. Indiáni čekali na vyrovnání něco přes tři minuty. Nejprve sice Beneš v samostatném úniku nedal, ale následné nahození od modré v podání Patrika Marcela již v domácí kleci skončilo – 1:1. Nutno dodat, že tomu předcházel faul Romana Dymáčka, jenž vyfasoval trest ve hře za zákrok na Rajala.

Plzeň tato početní výhoda nakopla a v krátkém sledu přidala dvě branky. Během šestačtyřiceti vteřin se trefili postupně Jiří Kepka a Matěj Polata. V prvním případě to bylo z rychlého brejku, pak pomohl hostům důraz v brankovišti. Tak či tak – 1:3. V závěru periody mohl snížit Hájek, ale tváří v tvář Paclovi netrefil jeho svatyni.

Druhá třetina byla na šance poněkud úsporná, Plzeň dobře bránila a čekala na chyba soupeře. Ta přišla ve 24. minutě, kdy na trestné seděl Garčic a střela Richarda Kristla propadla do brněnské sítě – 1:4. Početní výhody hrály v tomto zápase prim. Brňané v nich mohli snížit, ale žádná šance se neujala. Především akce Boltvana volala po gólů, ale brněnský hráč nedokázal svůj blafák přetavit v druhý gól. Do kabin se tak odcházelo za stavu 4:1 pro Škodovku.

Třetí část otevřela možnost Pokorného, který jel od vlastní modré sám na Pacla, ten ale dokázal zakročit. Kometa se kontaktní branky nakonec dočkala. Střelu Šnajnara dorazil do sítě Silvester Kusko - 2:4. Radost Brna vydržela sotva půl minuty, Matěj Polata zůstal volný před brankou a vstřelil tak svou druhou branku v utkání – 2:5. Definitivní podobu duelu dal dvě minuty před koncem domácí Michal Kupčík, jenž si všiml odraženého puku a propasíroval ho do plzeňské brány - 3:5. Víc už se v duelu nestalo a indiáni si tak připsali tři body.

Pavel Pazourek (HC Kometa Brno): Začali jsme dobře, šli do vedení, pak ale Dymáček udělal zbytečný faul a v dlouhém oslabení jsme inkasovali tři branky. Soupeř šel do výrazného vedení, využíval početní výhody, lépe bruslil, byl lepší v osobních soubojích. Celkově vyhrál zaslouženě.

David Bruk (HC Plzeň 1929): Jsme rádi za vítězství, protože z Brna se body často nevozí. Důležitým momentem byly přesilovky, kdy se nám povedlo výsledkově odskočit. Především v té pětiminutové, kdy jsme vyrovnali a následně přidali další góly. Musím říct, že se mi na našem týmu líbil pohyb.