Junioři srdnatě dotahovali ztrátu, na body proti Slavii nakonec těsně nedosáhli

Plzeňští junioři po včerejším duelu se Spartou nastoupili o den později do zápasu proti druhému pražskému klubu - Slavii. Venku se však Plzni nedaří a neuspěla ani nyní. Po venkovní prohře v Karlových Varech, Kladně a Spartě nestačila na Slavii těsně 3:4. Západočechům utekl start a museli dotahovat ztrátu 0:3, což se jim nakonec nepovedlo.

26. , so 16.12.2017, 12:30
HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929
4:3
2:0, 2:2, 0:1
Branky a nahrávky: 13. Šmerha (Patočka), 16. Martínek (Matějka, Šteiner), 29. Martínek (Šmerha, Valík), 40. Matějka (Šteiner, Kohút) – 32. Rubner (Přikryl, Kantner), 33. Hanzlík (Kačena), 58. Chalupa (Kantner, Sysel). Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3.
Rozhodčí: Lacina – Doležal, Štofa
Vyloučení 5:5
Využití 2:2
Střely na branku 33:33
Diváci 49
HC Slavia Praha Šorf (Kodad) – Duda, Šmíd, Stark, Holý, Melovič, Antoš, Valík, Štibingr – Brož, Kohút, Šmerha, Matějka, Patočka, Netolický, Šteiner, Šergl, Marek, Jaša, Hradil, Martínek
HC Plzeň 1929 Kolář (Beran) – Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Sysel, Čechura, Lokajíček – Kantner, Reitspies, Hanzlík, Kovařčík, Matiášek, Pour, J. Roubal, Přikryl, Červenka, Chalupa, D. Roubal, Rubner

Komentář

Duel se Slavií nezačali modrobílí dobře. Opatrný začátek rozsekl ve 13. minutě Tomáš Šmerha, který otevřel skóre utkání přesnou ranou k levé tyčce. A ve střelecké listině nezůstal dlouho sám. Postaral se o to Viktor Martínek, jehož milimetrová pumelice, kterou zakončil bleskový protiútok, nejprve rozezněla tyčku a následně se odrazila až za záda Koláře.

I ve druhé třetině se jako první prosadili domácí, když využili dvojnásobnou početní výhodu. Po Šmerhově ráně se puk všelijak odrážel na brankovišti hostů. Ve změti těl se nakonec nejlépe zorientoval Viktor Martínek, který na hranici hry vysokou holí dorazil puk do sítě.

Pak se ale během minuty prosadili hostující Marek Rubner a Štěpán Hanzlík a rázem vypadal obraz hry jinak. Indiáni se tlačili za vyrovnáním, zatímco Pražané museli spíše bránit. 14 sekund před přestávkou ale dodal červenobílým klid David Matějka, jenž dorážkou z bezprostřední blízkosti využil přesilovou hru.

A touhu po vítězství ukázali sešívaní i v závěrečné periodě. Indiány napadali hodně vysoko a nedopřávali jim moc prostoru. Hosté se tak dostali na dostřel až v posledních minutách, kdy využil dvojnásobnou početní výhodu Matěj Chalupa. K závěrečnému tlaku už se však Západočeši kvůli vyloučení obránce Sysla nedostali a zůstali bez bodu.


Ohlasy trenérů

Miloš Pecka (HC Slavia Praha): „Jsme velmi spokojení, protože Plzeň je velice silné mužstvo. Myslím, že jsme po celý zápas odváděli perfektní výkon. Asi jsme podali nejlepší výkon v letošní sezoně. Musím kluky pochválit, že dodržovali taktiku a skvěle je podpořil i gólman. Nevím, co víc bych dodal, jsem nesmírně spokojen.“

David Bruk (HC Plzeň 1929): „Prohráli jsme o víkendu obě venkovní utkání. Musíme přiznat, že Slavia vyhrála zaslouženě, protože vítězství víc chtěla a byla ochotná pro něj více udělat. Pokud nebudeme bojovný, odhodlaný tým a nebudeme si plnit základní povinnosti, tak nebudeme vyhrávat. Slavia hrála jednoduchý, důrazný, obětavý hokej a zaslouženě zvítězila.“

Aktuálně na webu

Zápis

Benešova základní škola a mateřská škola Plzeň pořádá zápis!

Rozhovor před PLZ - VIT

Není jednoduché se po takové době vrátit, snad to bude jen lepší, říká Matyáš Kantner

Změna 50. kolo

Domácí zápas 50. kola proti zlínským Beranům odstartuje o půl hodiny dříve