Dorost vybojoval v Litvínově všechny čtyři body!

Plzeň - Téměř po čtrnácti dnech se vydali mladí indiáni opět do boje. Představili se na ledě Litvínova.

13. , čt 14.2.2019
Litvínov - Plzeň
2:3
0:0, 2:3, 0:0 - N 0:1
Branky a nahrávky: 33. Skuhrovec (Hocelík, Kuchař), 34. Postl (Krocker, Brouček) – 31. Holý (Jiříček), 33. Holý, 37. Hauser (Jiříček, Soukup), 62. Pánik (Soukup). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
Rozhodčí: Plachý – Tichý, Dyršmíd
Vyloučení 3:5, navíc Špaček 10 min.
Využití 1:0
V oslabení 0:1
Střely na branku 25:29
Diváci 80
Litvínov Čermák (Herkommer) – Minařík, Werner, Cimrman, Hocelík, Kadár (A), Kuchař, Hora – Beran, Dej, Adámek, Kočárek, Vopat, Postl, Špaček, Brouček, Krocker, Skuhrovec (C).
Plzeň Vondraš (Bočan) – Hodinář, Jánský, Jiříček (A), Plecitý, Špaček, Páník (C), Houdek – Hauser, Soukup D. (A), Korčák, Dvořák, Dáňa, Soukup M., Holý, Václavík, Šiler.

Komentář

Dorosteneckou extraligu prakticky na dva týdny pozastavila reprezentační přestávka. Hned po ní se vydali modrobílí na sever Čech, kde se popasovali s Vervou. S ní již letos zvládli čtyři extraligové duely, přičemž z vítězství se radovali pouze jednou. V průběžné tabulce nadstavby si také lépe vedli černožlutí, kteří byli o pět bodů před indiány čtvrtí.

Úvodní dějství mnoho vzruchu nepřineslo. Fanoušci se branky nedočkali, do historie zápasu tak promluvily pouze tři přesilové hry. Dvě plzeňská oslabení a jedno domácí ale zůstalo bez odezvy. O přestávce na kostce nad ledem tak svítilo fotbalové 0:0.

To druhá část se do toho opřela na plné obrátky. Nejprve Škodovka ustála další oslabení a když se chystala do čtyř znovu, málokdo čekal, že v něm sama otevře skóre. Ale stalo se, ve čtyřech udeřil Jakub Holý. Po chvilce pykali na trestné zástupci obou mužstev a méně hráčů na ledě přineslo více branek. Nejprve navýšil náskok svých barev opět Jakub Holý, aby za třináct vteřin vrátil domácí zpátky do hry David Skuhrovec. Litvínov snížení nakoplo a za další necelou minutu se začínalo od nuly, konkrétněji dvou. Do černého se trefil Ondřej Postl. Druhé dějství nakonec přineslo pět střelců, blíže k vítězství totiž Plzeň přiblížil Petr Hauser.

Poslední dvacetiminutovku Západočeši odstartovali přesilovou hrou, své vítězství ale nestvrdili. Drama tak diváci zažívali až do posledních vteřin, Vervě nepomohla ani power-play. I v nadstavbě Severočeši neslavili, ještě před vypršením poloviny základní hrací doby rozhodl o exportu čtyř bodů Adam Páník.


Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): “Z naší strany to bylo herně velmi dobré, závěr zkušeně pohlídaný, ale musíme si v momentech, kdy se láme zápas, pomoci góly. Když máme soupeře zlomit, prostě zatím neproměňujeme šance. Zase jich bylo hodně. Chce to víc klidu v koncovce. A musím zmínit i naše fauly, které jsou vesměs zbytecné. Buď v útočném nebo středním pásmu hokejkou nebo v nic neřešících situacích. My nemáme fauly, že musíme... Toho se musíme vyvarovat.”

Aktuálně na webu

Soustředění na Šumavě

Tradiční soustředění na Šumavě odstartovalo

Roman Vráblík #90

Asi přestanu říkat, že jsem mladý, směje se třicetiletý Vráblík, nejstarší bek indiánů

Sezóna 1991/92

Velké ohlédnutí za stříbrnou sezónou 1991/92