Dorost svedl na severu Čech parádní přestřelku s lídrem nadstavby!

Plzeň - Mladí indiáni vstoupili do roku 2019 ziskem cenné bodu na ledě vedoucích Tygrů. Zítra, shodou okolností, stejného soupeře přivítají na svém ledě.

5. , so 5.1.2019
Liberec - Plzeň
5:4pp
2:1, 0:3, 2:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 12. Rossmy (Plos, Vodlan), 13. Hujer (Masař), 41. Vodlan (Rossmy, Jenčovský), 51. Jenčovský (Rossmy), 61. Vodlan (Rossmy) – 8. Jiříček (Soukup, Kupčo), 27. Korčák (Jánský), 37. Dáňa (Kupčo), 39. Dáňa (Hauser, Soukup). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 5:4.
Rozhodčí: Horinek – Kajínek, Zavřel
Vyloučení 5:1. navíc Šedivý 10 min.
Využití 0:2
Střely na branku 30:32
Diváci 59
Liberec Franc (Krátký) – Damašek, Böhm, Duschka, Hladík, Šedivý, Culek, Tůma – Hujer, Putz, Měchura, Vodlan, Trunda, Jenčovský, Plos, Masař, Polák, Rossmy, Gajda.
Plzeň Bočan (Lokajíček) – Hodinář, Dolhý, Kanta, Jánský, Jiříček, Špaček, Páník – Hauser, Soukup, Korčák, Marcel, Dáňa, Václavík, Kaiser, Šiler, Kupčo.

Komentář

Duel načali lépe hosté, i když domácí jim k tomu dvěma fauly značně pomohli. V převaze pěti proti třem oslovil křižnou příhrou Soukup Davida Jiříčka, který se trefil parádně o břevno. Navýšit náskok mohl Korčák, který se natlačil až do Tygři svatyně, nevyzrál ale na betony France. A tak udeřilo na druhé straně. Plos našel od pravého mantinelu před bránou nekrytého Benneta Rossmyho a začínalo se od nuly, konkrétně jedné. Za půl minutky navíc Jakub Hujer vybruslil zpoza branky před ní a přes obránce dokonal obrat v utkání. Poté se Bočan nadvakrát zaskvěl, když nejprve lapil dělovkou Měchury z levého kruhu a poradil si i s dorážkou Masaře. Poté se před plzeňským brankářem zjevil osamocený Hujer, nepřelstit ovšem jeho beton. O první přestávce se tak z těsného vedení radovali Tygři.

Prostřední část začala tam, kde předcházející skončila. Gajda se ocitl sám na brankovišti, ovšem neuspěl kličkou do bekhendu. A tak platilo otřepané: "Nedáš - dostaneš." Jánský vyslal do sóla Matěje Korčáka a ten zakončil mezi betony France. Poté to zkoušel tečí Hauser, mířil jen do středu branky. Zahrozili i domácí, konkrétně Putz, který se jal dorazit ránu Hujera, jenže promáchl. Přišel tedy trest. Kupčo našel na brankovišti Josefa Dáňu a Západočeši opět vedli. Těsně před druhou sirénou navíc stejný hráč zamířil v přesilové hře z mezikruží do černého počtvrté.

Jenže drama bylo na světě po čtyřiadvaceti vteřinách hry třetí části. Rossmy našel z pravého rohu až u levé tyče Luku Vodlana a ten již měl snadný úkol. Šanci na srovnání měli Severočeši brzy, jenže přečíslení tři na jednoho nemělo rychlost a hosté jej stihli dobruslit. Přesto se šelmy dočkaly. Rossmy zpoza branky zadovkou našel u bližší tyče Mikuláše Jenčovského a znovu bylo srovnáno. Když se po chvilce stihl Bočan přemístit proti ráně Plose z první v početní výhodě, musel duel rozseknout nastavený čas. V něm se do úniku dostal Luka Vodlan, jenž duel rozhodl kličkou do forhendu. Indiáni si tak na cestu domů přibalili bod a již zítra mohou proti stejnému soupeři přidat další.


Ohlasy trenérů

Richard Lobo (Bílí Tygři Liberec): "Čekali jsme, že to bude těžké utkání a potvrdilo se to. Plzeň má fantastický tým, my poslední dobou hrajeme také slušně. Podle toho to na ledě vypadalo. Zápas se dvakrát otáčel, naštěstí jsme srovnali a poté rozhodli v prodloužení. Jsme rádi za dva body."

Tomáš Pejchar (HC Škoda Plzeň): "Měli jsme dobrý vstup do utkání a zaslouženě šli do vedení. Poté jsme inkasovali gól po neodpískaném faulu domácích a navíc po naší nedůslednosti před brankou jsme hned dostali i druhý... Prostřední třetinu jsme dominovali a jen škoda, že jsme soupeři neodskočili na větší brankový rozdíl. Ve třetí části jsme ztratili dobře rozjeté utkání naší opětovnou nedůsledností před brankou. Dnes jsme moc chtěli uspět, zasloužili jsme si vyhrát, ale bohužel rozhodl předbrankový prostor, kde musíme být jednoznačně agresivnější a mnohem důslednější. Zítra nás čeká odveta, nový den a my budeme připraveni."

Aktuálně na webu

VODÁRNA PLZEŇ a.s.

VODÁRNA PLZEŇ a.s. podpoří HC Škoda Plzeň

Plzeňští gólmani

Přehled a statistiky brankářů, kteří nastoupili za plzeňský tým v české extralize

Reprezentace U17

Reprezentační sedmnáctku čeká kemp v Plzni i švýcarský trojboj!