Ohlasy 7. kolo

Musíme naši hru maximálně zjednodušit, apeluje Jakub Lev

Plzeň - Po porážce v Třinci Plzeň sehrála domácí utkání s Mountfieldem HK. Body se ji však ani tentokrát získat nepodařilo vinou spousty neproměněných šancí. Jediným střelcem domácích se stal Jakub Lev. „Na jeden gól je strašně těžké vyhrát,“ pronesl zklamaně po utkání.

Trenér Michal Straka i útočník Lev si uvědomují, že největší problém má Plzeň s proměňováním svých šancí. „Je to už bezmoc a křeč. Doufali jsme, že zápasem s Boleslaví jsme to zlomili,“ vzpomněl útočník na zápas, ve kterém Škodovka nastřílela soupeři šest branek. „Jenže v Třinci jsme dali jeden gól a dnes zase,“ mrzí gólová nemohoucnost Lva.

Plzeň ve svých zápasech hraje spousty přesilových her. Jenže téměř žádné nevyužívá. Naopak v nich často inkasuje. Dnes proti Hradci hrála pětkrát v početní výhodě. Dokázala využít pouze jednu jedinou. „Nejde nám to, řešíme to po každém zápase. Momentálně jsme v situaci, kdy si žádnou pěknou přihrávku do prázdné brány nedáme. Jediná cesta, jak zlepšit přesilovky, je maximální zjednodušení,“ je si vědom složité situace svého týmu Lev.

Po sedmi odehraných utkáních je Plzeň na jedenáctém místě se ziskem sedmi bodů. To jistě nejsou pozice, kde by se chtěli indiáni nacházet. „Zatím na tabulku nekoukáme, ještě máme šest zápasů ve čtvrtině, doufáme, že uděláme nějakou bodovou šňůru, abychom nasbírali pár bodů,“ doufá v co nejbližší zlepšení postavení mužstva útočník s číslem třicet na dresu. „Musíme dělat jednoduché věci, všechno cpát do brány. Snad nám to konečně půjde,“ doufá Lev.

Dlouho vypadalo, že nedělní utkání skončí remízou. Pět minut před koncem základní hrací doby však udeřil Mountfield a zvrátil zápas definitivně na svou stranu. „Udělali jsme zakázané uvolnění, puk byl u nás, měli jsme ho ale mít a vyhodit. Jenže to dopadlo jinak. Byla to taková nenápadná střela od modré, možná to ještě někdo tečoval, Matěj Machovský to neviděl. Prostě takové góly padají,“ okomentoval Lev rozhodující moment utkání.

Další zápas se hraje až v pátek, Škoda Plzeň zajíždí do Brna. „Nemůžeme na to moc myslet, měli bychom na tohle utkání zapomenout, udělat tlustou čáru. Do dalšího zápasu jít jako kdyby nám tam všechno padalo,“ doporučuje Jakub Lev před dalšími boji.