PLZ - KVA 1:0

PLZ - KVA 1:0 - Škoda opanovala i třetí derby sezóny!

Druhý svátek vánoční byl v západočeské metropoli svátkem i hokejovým, do Plzně v rámci derby zamířily Karlovy Vary.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary

1:0
1:0, 0:0, 0:0

Branky a nahrávky: 5. Kodýtek (Hrabík). Průběh utkání: 0:0, 1:0.

Vyšší tresty: Bitten (PLZ) 5+DKU

Rozhodčí: Hejduk, Ondráček – Brejcha, Malý.

vyloučení
3:9
Využití
1:0
V Oslabení
0:0
střely na branku
18:31
Zblokované střely
15:17
Hity
5:11
Vhazování
22:25
Diváci
5370

HC Škoda Plzeň

Pavlát (Vondraš) – Kaňák, Zámorský, Kvasnička, Piskáček (A), Houdek, Kremláček – Schleiss (C), Kodýtek, Hrabík – Suchý, Holešinský, Pour – Lang, Mertl (A), Rekonen – A. Dvořák, Malát, Bitten.

HC Energie Karlovy Vary

Habal (Lukeš) – Huttula, Pulpán (A), Bartejs, Stříteský, Dlapa, Havlín, Rulík – Koblasa, Černoch (C), Kohout – Rachůnek (A), Hladonik, Koffer – Juusola, Gríger, Kofroň – Redlich, Jiskra, Kružík.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Pavlát 60 31 0 31 100,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Samuel Bitten 0 0 0 0 25
Adam Dvořák 0 0 0 0 0
Adrián Holešinský 0 0 0 0 0
Michal Houdek 0 0 0 0 0
Kryštof Hrabík 0 1 1 0 2
Lukáš Kaňák 0 0 0 0 0
Petr Kodýtek 1 0 1 0 0
Vladimír Kremláček 0 0 0 0 0
David Kvasnička 0 0 0 0 0
Martin Lang 0 0 0 0 0
Sebastián Malát 0 0 0 0 0
Tomáš Mertl 0 0 0 0 2
Jan Piskáček 0 0 0 0 2
Jakub Pour 0 0 0 0 0
Aleksi Rekonen 0 0 0 0 0
Jan Schleiss 0 0 0 0 0
Filip Suchý 0 0 0 0 0
Petr Zámorský 0 0 0 0 0

komentář

Jako první v utkání zahrozil Pulpán, avšak z mezikruží minul zařízení. Podobně si vedl v situaci dva na jednoho i Redlich, který tím ovšem do přečíslení vyslal Plzeň, která zásluhou Petra Kodýtka z mezikruží otevřela dnešní střelecký výčet. Po chvilce mohl z vrcholu brankoviště navýšit náskok svých barev dorážkou Houdkovy rány od modré Mertl, ale bekhendem minul. Diváky poté ze sedaček nadzvedl Holešinský, když se efektně i efektivně zbavil v situaci jeden na jednoho Huttula, jenže ten ho poté podrazil a finální zakončení tak již nebylo gólové. Tečku za divokou úvodní pasáží hry, která přinesla hned osm vyloučených, udělali v oslabení Schleiss s Kodýtkem, kteří ujížděli sami na Habala, avšak situaci překombinovali.

V úvodu druhé třetiny domácí pohrdli dlouhou dvojnásobnou početní výhodou a hned je v plném stavu mohl potrestat Koffer - zblízka z levé strany ovšem přestřelil. Na druhé straně se krásnou tečí mezi kruhy rány od modré Zámorského prezentoval Suchý, Habal stihl zareagovat betonem. Poté tak dlouho Havlín provokoval Bittena, až ten jej v pěstním souboji velmi rychle poslal k ledu. Dosud největší šanci na vyrovnání pak měl Redlich. Ten pláchl všem na ledě, zahýbal rameny a rychle vypálil, Pavlát situaci ustál.

Poslední dvacetiminutovku načal z pravého kruhu z jízdy v oslabení Jiskra, Pavlát vytěsnil ramenem. Parádním zákrokem lapačkou zase vynuloval Černocha, který vypálil z první z levého. Poté Holešinský vzal na sebe přečíslení tři na dva z pravé strany, Habal hřbetem lapačky zakročil. Více jak dvě minuty před třetí sirénou ještě zkusili hosté hru bez brankáře, výsledek ale již zlomit nedokázali. Škoda tak opanovala i třetí letošní derby a opět dotírá na postupovou čtyřku.

Ohlasy trenérů

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Měli jsme v zádech sérii tří porážek, proto jsme věděli, že dnes již musíme bodovat. Obzvlášť proti Varům jsou to strašně cenné tři body. Bylo to vydřené utkání, navíc pouze o jedné brance. Stále máme na čem pracovat, zase jsme měli v pasážích hry určitě věci, které se nepovedly, avšak na druhou stranu jsme hrozně rádi, že jsme to dnes zvládli. Skvěle utkání odchytal Dominik Pavlát.“

Vojtěch Šik (HC Energie Karlovy Vary): „Utkání se nehodnotí lehko. My jsme neodehráli špatné utkání, avšak opět nemáme ani bod, navíc podruhé za sebou jsme nedali ani gól. Musíme věřit, že se to zase otočí, máme přece jen před sebou ještě spoustu zápasů. Děkujeme fanouškům, kteří dnes přijeli do Plzně, na stadionu byla výborná atmosféra.“