PLZ - MHK 0:4 - I třetí vzájemný zápas opanoval hostující tým

Indiáni vstoupili do nového roku 2023 v nervydrásajícím duelu na Kladně, dnes se poprvé představili před svými fanoušky.

HC Škoda Plzeň - Mountfield HK

0:4
0:1, 0:2, 0:1

Branky a nahrávky: 14. Jergl (McCormack, Cingel), 37. Perret (Jergl), 38. Eberle (Cingel), 56. Eberle (Cingel, Lev). Průběh utkání: 0:0, 0:4.

4192

Svoboda (Pavlát) – Kvasnička, Zámorský, Houdek, Kaňák, Malák, Piskáček (A) – Schleiss (C), Kodýtek, Hrabík – Slanina, Holešinský, Lang – A. Dvořák, Mertl (A), Rekonen – Dáňa, Bitten, Adamec.

Mountfield HK

Růžička (Kiviaho) – Jank, McCormack, Kalina, Blain, Rosandić, F. Pavlík (C), Marcel – Eberle, Cingel, Lev (A) – R. Pavlík, Kev. Klíma, Pilař – Perret, Lalancette, Jergl – Moravec, Štohanzl, Doležal.

Petr Zámorský 0 0 0 -1 0

Jako první v zápase zahrozil Lalancette, který obdržel před Svobodu příhru v přečíslení dvou na jednoho, ten jeho bekhendové zakončení vytěsnil. Nevedlo se na brankovišti ani Adamcovi, jenž nadvakrát dorážel ránu Houdka od modré. Dotřetice na gólmanovi ztroskotal Filip Pavlík, který měl spoustu času na ose hřiště. Skóre se tak poprvé měnilo až v úvodní početní výhodě střetnutí, když z první z levého kruhu zamířil přesně do bližšího horního růžku Aleš Jergl.

Prostřední dějství načal Malák, který si od modré popojel až na levý kruh, Růžička zakročil lapačkou. Na druhé straně se zase musel činit Svoboda, když se před ním zjevil Lev. A pak přišlo dvojité KO Mountfieldu. Domácí špatně vyhodili, puk od modré směr brána poslal Jergl a na brankovišti jej do sítě protečoval Jordann Perret. Za necelou minutu se navíc zblízka prosadil i Jan Eberle a Východočeši byl rázem v trháku.

Poslední periodu odstartoval z první z mezikruží Kodýtek, Růžička vyrazil před sebe. Dorážel ještě Hrabík, ale ani skórem nepohnul. Poté se do puku opřel na modré Kvasnička, Růžička ovšem dobře viděl a zakročil lapačkou. Na druhé straně obdržel příhru zleva na brankoviště Lalancette, Svoboda vyrazil. Tečku za dnešním zápasem udělal opět Jan Eberle, který na brankovišti tečoval střelu Cingela od modré. I potřetí ve vzájemných letošních zápasech obou celků tak platí, že všechny body odvážejí hosté.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Do první třetiny jsme vstoupili slušně, bohužel nás srazila branka v oslabení. Ve druhé části jsme inkasovali další dvě branky, navíc hodně laciné, skoro vlastní, což nás následně hodně zlomilo. Ve třetí třetině jsme již neměli síly na zvrat, měli jsme malý tlak do brány, navíc jsme se nedokázali ani udržet v pásmu. Soupeř byl dnes jasně lepší a po zásluze vyhrál.“

Tomáš Martinec (Mountfield HK): „Vítězství nás samozřejmě těší, v Plzni se nevyhrává lehce. Podali jsme velmi dobrý výkon, navázali jsme na poslední utkání s Třincem. Důležitý byl pro nás první gól, který jsme dali z přesilové hry. Ve druhé třetině jsme poté během minuty přidali další dvě branky, čímž se zápas zlomil. Následně jsme byli zodpovědní. Jsem rád i za brankáře Růžičku, který dnes vychytal čisté konto.“