PLZ - MBL 1:2pp

PLZ - MBL 1:2pp - Generálka na extraligu nakonec patřila Bruslařům

Pro oba celky se dnes jednalo o poslední test před ostrým startem v extralize, který je na programu již příští týden.

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav

1:2p
0:0, 1:0, 0:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 38. Malát (Suchý, Dvořák) – 60. Šťastný, 63. Äberg. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Vyšší tresty: Dvořák - Jánošík oba 5 min.

Rozhodčí: Šindel, Sýkora – Malý, Brejcha

3:4
0:0
0:0

Svoboda (Pavlát) – Piskáček, Zámorský, Kaňák, Vitaloš, Budík, Baránek, Kvasnička, Houdek – Rekonen, Suchý, Meyer, Lang, Kodýtek, Schleiss, Blomstrand, Hrabík, Sedlák, Malát, Bitten, Dvořák.

BK Mladá Boleslav

Novotný (Krošelj) – Pýcha, Pláněk, Jánošík, Hanousek, Jeřábek, Stříteský, Křepelka – Kantner, Šťastný, Beránek, Äberg, Bičevskis, Šmerha, Lunter, Závora, Stránský, Gardoň, Malínek, Simon

Utkání odšpuntoval Bitten z mezikruží, Novotný své barvy podržel. Poté si se štěstěnou zalaškoval Svoboda, který pomohl spoluhráčům s rozehrávkou, avšak trefil napadajícího Äberga a touš nakonec zamířil těsně mimo tři tyče. Následně muž s maskou indiánů předvedl parádní zákrok v oslabení proti Šťastnému, který pálil z osy hřiště z první. Na druhé straně vzal na sebe přečíslení dvou na jednoho Bolomstrand, leč těsně minul. Když těsně před přestávkou hostující brankář zakročil proti Bittenovi i dorážejícímu Dvořákovi, odcházelo se do kabin za neměnného stavu.

Prostřední část načal Rekonen, ale z pravého kruhu mířil až příliš přesně, do tyče. Na druhé straně v přečíslení po kličce zakončoval Baránek, avšak střela mu příliš nesedla. Meyer se zase řítil sám na Novotného z levé strany, mezírku mezi betony nenašel. Gólman Bruslařů odolal i proti kapitánovi Plzně Schleissovi, jenž pálil z první po příhře z kruhu na kruh. Ujala se tak až přihrávka Sebastiána Maláta na Dvořáka, kterou si hosté nešťastně srazili do vlastní branky.

Poslední dvacetiminutovku rozehrál svou tečí Kodýtek Zámorského pobídky, stav se neměnil. Po chvilce dorážel Lang Hrabíkův pokus, Novotný zakročil betonem. Poté se diváci dočkali i boxerské vložky, když Jánošík vyzval na souboj Dvořáka, kterého sice povalil, pěstní souboj ovšem na body skončil vyrovnaně. Rozhodnutí měl vzápětí na holi Sedlák, ovšem z úniku přestřelil. Dvě minuty před třetí sirénou ještě Mladá Boleslav odvolala gólmana a devět vteřin před třetí sirénou dosáhla na vyrovnání zásluhou dělovky Davida Šťastného z pravé strany. Definitivní rozhodnutí tak přišlo až z hole Pontuse Äberga v prodloužení v přesilové hře. Přípravné období tedy končí, Tipsport extraliga pro modrobílé startuje v pátek 16.září duel s Olomoucí.

Václav Baďouček (HC Škoda Plzeň): „Přestože jsme prohráli, s výkonem mužstva jsem spokojený. Neodehráli jsme vůbec špatné utkání, měli jsme dobrý pohyb i agresivitu. Bohužel jsme jednobrankové vedení ztratili a faulem v prodloužení pak i celý zápas. Ale myslím si, že tam bylo hodně věcí, které chceme a je potřeba si to přenést za týden v pátek do extraligy. Byl to takový klasický hokej s Bruslaři - poctivý, důrazný s malým množstvím branek. My především potřebujeme zlepšit produktivitu v přesilových hrách.“

Ladislav Čihák (BK Mladá Boleslav): „Jsme rádi, že jsme zápas odehráli do poslední vteřiny, to nás odměnilo vyrovnávacím gólem. Konečně jsme také využili přesilovou hru, byť je to pouze ta čtyři na tři, ale jsme za to rádi. Celkově se nám ovšem utkání nepovedlo. Nebyly tam ty věci, které chceme trénovat, nešlo nám to, Plzeň byla lepší v pohybu i v soubojích. My jsme se o to snažili, avšak dneska nám to prostě nešlo. Měli jsme trochu okleštěnou sestavu, avšak alespoň si to ozkoušeli mladí kluci z juniorky a já jsem rád, že jsme je mohli vzít. Byl to generálkový duel na ligu, my jsme ho vyhráli, jsme za to rádi a teď už se budeme jen připravovat na soutěž.“