JUN: PLZ - SPA 3:4sn

Junioři sehráli vyrovnanou bitvu se Spartou, rozhodnout musely až nájezdy

Zápasem se Spartou vstoupili plzeňští junioři do druhé čtvrtiny základní části. Plzeň toužila Pražanům oplatit porážku z úvodního kola, to se nakonec ale těsně nepovedlo.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

3:4sn
0:0, 1:1, 2:2 - 0:0

Branky a nahrávky: 27. Jiříček (Dáňa), 45. Borák (Dáňa, Houdek), 53. Dáňa (Jiříček, Marek Soukup) – 31. Hrabík (Fábry, Höll), 43. Böhm (Hrabík, Senčák), 53. Fábry (Tůma, Červenka), rozh. náj. Hrabík.
Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

Rozhodčí: Svoboda, Valenta – Rubáš, Tvrdík.

4:2
1:1
36:35
123

Vondraš (Bočan) – Kubíček (A), Jiříček, Hodinář, Buzek, Eichler, Jánský, Houdek – Hořejší, Kreuzman, Dominik Soukup, Marek Soukup (A), Pešek, Mazanec, Kučera, Kaiser, Matuška, Borák, Dáňa (C).

Volevecký (Artsatbanov) – Červenka (A), Tůma, Bohm, David, Ducháč (C), Bartoň, Pavlák – Václavík, Senčák, Hamršmíd, Hrabík, Fábry, Hrabovetskyi, Vašíček, Stepanchuk, Bareš (A), Holl, Mácha, Žmola.

Dominik Soukup 0 0 0 -1 0

První třetina přinesla vyrovnané utkání, činili se oba brankáři, kteří za svá záda nepustili jediný kotouč. Sparta na konci první periody dostala k dispozici úvodní početní výhodu v zápase, avšak využít ji nedokázala.

Po šesti minutách prostředního dějství šla Škodovka jako první do vedení. V noci si v AHL připsal David Jiříček první dvě asistence na farmě a nyní jeho mladší bratr Adam Jiříček přesnou ranou dostal plzeňské indiány do vedení. Jenomže vedení domácího celku vydrželo pouhopouhé čtyři minuty. Ondřej Hrabík si našel ideální střeleckou pozici a přesnou ranou překonal Jakuba Vondraše. Následně si obě mužstva vyměnila po další přesilové hře, skóre se však ve druhé třetině již nezměnilo.

Na startu závěrečné třetiny Pražanéí z pokračující početní výhody otočili vývoj utkání na svou stranu. Po přihrávce Hrabíka propálil domácího brankáře Martin Böhm. Napínavé utkání nicméně pokračovalo a po dvou minutách měly oba celky k vítězství stejně daleko Podruhé v utkání kapitán indiánů Josef Dáňa oslovil svého spoluhráče, tentokrát jeho pobídkou nepohrdl Matyáš Borák. V 53. minutě šla Sparta podruhé ve třetí periodě do vedení, Andrej Fábry prostřelil domácího brankáře a hostující lavička se mohla začít radovat. Jenomže radost jí vydržela pouhopouhých 36 vteřin. Po dvou asistencích to tentokrát plzeňský kapitán vzal na sebe a Josef Dáňa se nemýlil. Po šedesáti minutách tak na kostce nad ledem svítilo vyrovnané skóre 3:3.

Prodloužení o bonusovém bodu nerozhodlo, na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V nich měla větší štěstí pražská Sparta, Škoda brankáře hostů nepřekonala ani jednou, vítěznou branku tak zaznamenal Ondřej Hrabík.