Mladí indiáni mají za sebou předposlední duel roku 2022, před svými fanoušky přivítali Mountfield.

HC Škoda Plzeň - Mountfield HK

4:3
1:0, 2:1, 1:2

Branky a nahrávky: 20. Jiříček (Borák, M. Soukup), 29. Borák (D. Soukup, Skok), 40. Dáňa (Borák, M. Soukup), 49. Soukup (Titlbach, Borák) – 32. Klíma (Beneš, Leden), 51. Giesl (Hora, Král), 59. Pavlík (Beneš, Boukal). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3.

Rozhodčí: Zubzanda, Glanc – Belko, Charvát

5:2
2:2
29:30
54

Vondraš (Lokajíček) – Houdek, Skok, Jiříček, Buzek, Kubíček, Hodinář, Jánský – Mazanec, Kaiser, Borák, D. Soukup, Korčák, Pešek, M. Soukup, Kučera, Benák, Titlbach, Kreuzman, Dáňa.

Mountfield HK

Kasal (Mrázek) – Boukal, Táborský, Žaba, Hrbek, Havlíček, Pavič, Hušek, Pelda – Giesl, Vencl, Jón, Hora, Novotný, Klíma, Leden, Pavlík, Aschenbernner, Král, Beneš.

Adam Titlbach 0 1 1 1 0

Již v první minutě zahrozil Marek Soukup, který dostal mnoho prostoru mezi kruhy, avšak minul. Na druhé straně tvrdě pálil Král od modré, Vondraš zakročil. Stejně jako později, když se na něj sám z pravé strany řítil Novotný. Stejný hráč měl šanci i později, jenže z první z mezikruží špatně trefil puk. Hosté v úvodní periodě nevyužili dvě početní výhody, to domácím stačila jediná. A ještě navíc jen půlminutka. Borák krásně našel z vrcholu pravého kruhu k levé tyči sjetého Adama Jiříčka a ten tak určil výsledek první třetiny.

Prostřední periodu odšpuntoval Hora, který v přečíslení dvou na jednoho obdržel puk k levé tyči, jenže právě tu také trefil. To Plzeň své přečíslení využila. Dominik Soukup našel z levého na pravém kruhu Matyáše Boráka, který zamířil ke vzdálenější tyčce. Jenže následně indiáni zachybovali v rozehrávce, puku se zmocnil Jiří Klíma a z pravého kruhu vymetl bližší horní růžek. O rychlou odpovědět se pokoušel z první z vrcholu brankoviště po příhře Jiříčka od zadního mantinelu Kreuzman, Kasal ovšem sklapl betony včas. Ani on ale nedosáhl na teč Josefa Dáni v poslední minutě, když Západočeši využili i druhou početní výhodu.

Jako první v poslední dvacetiminutovce zahrozil Beneš, který na Vondraše ujížděl sám z levé strany, ten své barvy podržel vyrážečkou. Naopak důležitý čtvrtý gól přidal Marek Soukup, který nejprve neuspěl v přečíslení dva na jednoho, v pokračující akci ale již z levého kruhu ano. Utkání dal ještě náboj po chvilce v přesilovce Matěj Giesl, který zblízka zavěsil pod víko. Více jak tři minuty před sirénou zkusili hosté hru bez brankáře, která byla ještě domácím vyloučením okořeněna. Toho využil ihned po buly z levého kruhu Dominik Pavlík, leč více již hosté nestihli. Indiáni nyní mají před sebou v tomto roce již jen jeden zápas, zítra přivítají Pardubice od 16:00.

Martin Pouska (HC Škoda Plzeň): „Jsme samozřejmě rádi za tři body, bohužel hra neodpovídala tomu, co jsme potřebovali nebo co bychom si představovali. Věříme, že zítra to bude daleko lepší, dnes to nebylo úplně ono.“