PLZ - KOM

PLZ - KOM 2:3 - Smolný nezdar s Kometou

Západočeši se po druhé během tří dní představili svým fanouškům v černé sadě dresů, po Vítkovicích dnes přivítali brněnskou Kometu.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno

2:3
1:2, 0:0, 1:1

Branky a nahrávky: 10. Rekonen (Zámorský, Mertl), 58. Mertl (Pour) – 11. Pospíšil (Zbořil, Gazda), 17. Kollár (Moses, Flek), 43. Flek (Zaťovič).
Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

Vyšší tresty: Malák 5+DKU

Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Brejcha, Špůr.

vyloučení
5:6
Využití
1:2
V Oslabení
0:0
střely na branku
23:32
Zblokované střely
18:17
Hity
5:3
Vhazování
33:30
Diváci
4266

HC Škoda Plzeň

Pavlát (Hlavaj) – Kvasnička, Zámorský, Laakso, Dujsík, Malák, Piskáček (A), Houdek – Pour, Lev (A), Rekonen – Jansa, Mertl, Schleiss (C) – Söderlund, Indrák, Matýs – Hrabík.

HC Kometa Brno

Kavan (Lukeš) – Ďaloga, Gazda, Ščotka (A), Osburn, Zahradníček, Kaňák, Svoboda – Zaťovič (C), Cingel, Flek – Pospíšil, Marcinko (A), Zbořil – Kohout, Kollár, Moses – Kos, Ekrt, Kratochvíl. Trenér: Jaroslav Modrý

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Pavlát 58 32 3 29 90,63 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Dujsík 0 0 0 -1 0
Michal Houdek 0 0 0 0 0
Kryštof Hrabík 0 0 0 -1 0
Miroslav Indrák 0 0 0 0 0
Filip Jansa 0 0 0 -1 0
David Kvasnička 0 0 0 0 0
Aleksi Laakso 0 0 0 -1 0
Jakub Lev 0 0 0 0 2
Daniel Malák 0 0 0 0 25
Ondřej Matýs 0 0 0 0 0
Tomáš Mertl 1 1 2 1 0
Jan Piskáček 0 0 0 0 0
Jakub Pour 0 1 1 1 0
Aleksi Rekonen 1 0 1 0 0
Jan Schleiss 0 0 0 1 0
Tim Söderlund 0 0 0 1 2
Petr Zámorský 0 2 2 1 2

komentář

Jako první v utkání zahrozil Matýs, avšak z mezikruží minul zařízení. Lépe si z podobné pozice z první vedl v početní výhodě Aleksi Rekonen, jehož přízemní střela prošla pod betonem Kavana. Jenže Kometa přispěchala s rychlou odpovědí. Kristián Pospíšil si povodil na modré touš zleva na střed a zavěsil nechytatelně o břevno do pravého horního růžku. Vrátit vedení svým barvám zkoušel Schleiss, jenž se vymotal z levého rohu až k pravé tyči, muž s maskou Komety se stihl přemístit. To naopak nestíhal při dalším přesilovkovém ťukesu indiánů, který z první zakončoval z pravého kruhu Pour, který ovšem minul zařízení. Poté vznikla první z dnes mnoha sporných situací. Hosté v obranné třetině poslali k ledu Söderlunda, avšak sudí nepískali. Vzniklo tak ale rychlé přečíslení, které zleva zakončil ke vzdálenější tyči Andrej Kollár. Stejný hráč si odražený touš našel mezi kruhy i těsně před první sirénou, to ovšem přestřelil.

Prostřední periodu odšpuntoval Rekonen z mezikruží, prudkou pumelicí ovšem pouze málem rozpůlil břevno. Na druhé straně tvrdě pálil od modré Ščotka, Pavlát vykopl betonem. Vzápětí si poradil i s Gazdou, jenž se do toho opřel z první z mezikruží. Poté se v přečíslení dostal zleva ke střele, kterou plzeňský gólman zastavil napůl helmou a napůl ramenem. K nepřekonání byl i v přísném a dlouhém dvojnásobném oslabení, když z první z mezikruží vypálil Marcinko. Tečku za druhým dějstvím udělali dnes velice nejistí sudí, kteří nepochopitelně vyloučili Maláka do konce utkání za faul kolenem, kdy ke kontaktu touto částí těla vůbec nedošlo.

Nicméně dlouhou početní výhodu jednoho muže v poli Jihomoravané dokázali využít. Zaťovič oslovil zprava křižnou příhrou Jakuba Fleka, který usměrnil černý nesmysl do sítě. V plných stavech zahrozil zase Moses, který obral indiány o puk při jejich rozehrávce a vypálil z pravého kruhu tváří v tvář Pavlátovi, ten vyrazil ramenem. Tvrdou ranou z osy hřiště odpověděl Indrák, leč těsně minul levou tyč. Lépe mířil z pravého kruhu z první Dujsík, který si sjel od modré, Kavan sklapl betony včas. Navíc si po chvilce poradil i s z první z mezikruží pálícím Söderlundem. Nedosáhl ale na povedou teč Tomáš Mertla z mezikruží Pourovy rány od modré. Více toho ale již Škoda nestihla ani při power play a smolně tak duel s Kometou ztrácí.

I v dalším extraligovém kole se indiáni představí ve svých prériích, po Vítkovicích a Kometě ve středu sedmnáctého ledna přivítají jihočeský Motor.

Ohlasy trenérů


Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): Měli jsme dobrý vstup do utkání, dostali jsme se do vedení, bohužel z následného střídání jsme bleskově inkasovali, což nikdy není pro mužstvo příjemné. Poté jsme prohrávali, navíc jsme měli plno vyloučených hráčů. Povedlo se nám ubránit oslabení tří proti pěti, poté tam byla ještě pětiminutová přesilová hra soupeře. Dobře jsme to odmakali. Bohužel zřejmě rozhodl třetí inkasovaný gól, který jsme v ní inkasovali. Závěr byl hektický, i když se nám ještě povedlo snížit na 2:3. Kluci dneska bojovali, ale v utkání byla spousta chyb, Brno navíc hrálo velice dobře. Nezbývá nám nic než pogratulovat soupeři.

Jiří Otoupalík (HC Kometa Brno):Dneska jsme v Plzni předvedli týmový výkon. Po celý zápas jsme si šli za svým, chtěli jsme navázat na páteční domácí vítězství a získat tady nějaké body. Nakonec se nám povedlo urvat všechny tři, za což jsme velice rádi.