DOR: PLZ - LIB

Dorost má po výhře nad Libercem jistotu play off!

Plzeňští dorostenci se dostali do velké herní pohody, vyhráli poslední pět zápasů v řadě. Nyní v domácím prostředí změřili síly s Libercem, a přestože nezačali dobře, utkání se jim povedlo otočit na svou stranu.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec

5:2
2:1, 2:1, 1:0

Branky a nahrávky: 17. Slačík (Maxa, Reisnecker), 18. Tománek (Maxa), 21. Úbl (Klatovský), 29. Úbl (Klatovský, M. Mašek), 55. Tománek (Fodor, Maxa) – 9. Vaněček (Šejc), 33. Ehrenberger (D. Hrouda, Šťástka)
Průběh utkání: 0:0, 0:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Rozhodčí: Kosnar – Malý, Brtník

4:5
1:1
31:32
144

Poustka (Houdek) – Šulan, Reisnecker, Mašek, Hanzlík, Černý (A), Kocek (C) – Slačík, Úbl, Klatovský (A) – Fodor, Maxa, Tománek – Slováček, Bělík, Fehér – Křepel.

Charvát (Hrášek) – Hrouda, Ehrenberger (A), Vaněček, Kachlíř, Seidl – Bajer, Šťástka (C), Pekr – Rozsíval, Krajdl, Bělohorský – Kučera, Šejc, Kinter – Choma.

Matyáš Úbl 2 0 2 1 0

Utkání začalo pěkně zostra, hned zkraje zápasu byl vyloučen hostující obránce Vaněček, avšak indiáni úvodní početní výhody nevyužili, přestože šance měli. Naopak při rovnovážném stavu trestal Liberec. Vyloučený Jakub Vaněček se vykoupil, když svou pohotovou ranou poslal puk za záda Eliáše Poustky. Škoda nicméně ještě v první třetině přispěchala s rychlou odpovědí, a to hned dvojnásobnou. Na konci sedmnácté minuty Jiří Maxa našel hokejku Davida Slačíka, který srovnal účty. Uběhlo pouhých 57 vteřin a domácí již vedli. Maxa tentokrát oslovil svého kolegu z útoku Matěje Tománka, který se v takových situacích nemýlí. Po dvaceti minutách tak vedla Škoda o jeden gól.

Do druhé periody vstoupili indiáni s velkou vervou a již v první minutě navýšili své vedení na rozdíl dvou branek. Antonín Klatovský si všiml volného Matyáše Úbla, po jehož ráně Charvát znovu lovil puk ze své sítě. Škodovka byla nadále při chutí a krátce před polovinou utkání byla znovu úspěšná, svůj druhý gól vstřelil centr první formace Matyáš Úbl. Bílým Tygrům se ovšem nedlouho poté podařilo využít přesilovou hru, když se trefil ostrou ranou obránce Jakub Ehrenberger. Před třetí třetinou tak bylo nadále vše otevřené.

Západočeši si však šli jasně za dalšími třemi body, Eliáš Poustka navíc svůj tým podržel důležitými zákroky. Přesto mohli hosté utkání ještě více zdramatizoval, jenomže dvě po sobě jdou početní výhody nevyužili. Definitivu výsledku tak dal Matěj Tománek, který pět minut před koncem upravil na konečných 5:2. Škoda Plzeň, když přičteme i letní přípravu, porazila v aktuální sezóně Liberec ve všech pěti případech.

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): „Dneska celý tým podal velmi dobrý výkon. Ve druhé třetině za stavu 4:1 jsme měli pasáž, kdy jsme přestali hrát naší hru, kluci si zřejmě mysleli, že to již půjde samo. Ve třetí periodě jsme posléze začali plnit, co máme, a šli jsme si pro vítězství.“