Plzeň prohrála s partou píseckých bojovníků v čele s nepřekonatelným Kovářem

Dorost: IHC Písek - Lasselsberger Plzeň 1:0. Plzeňští dorostenci zajížděli v rámci 17. kola k nováčkovi do Písku. Outsider soutěže bojoje o přežití statečně, pomáhá mu k tomu velká bojovnost celého týmu a jeden z nejlepších gólmanů soutěže Jakub Kovář. Ten odolal všem nájezdům plzeňských hráčů. Jedinou branku utkání vstřelil v 15. minutě domácí Jiří Fořt a domácí si po nadšeném výkonu připsali dva body.

IHC Králové Písek - HC Škoda Plzeň

1:0
1:0, 0:0, 0:0

Branky a nahrávky: 15. Fořt (Formánek, Kovář). Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. střely na branku: 27:36. Průběh utkání: 1:0.

IHC Králové Písek

Jakub Kovář – Kašpar, Mazanec, Švácha, Járos, Maršík, Heindl – Kouba, Pešta, Bican – Jan Kovář, Formánek, Fořt – Moucha, Ondřej Jiřík, Karel Jiřík

Ulč - Zeman, Štich, Kořínek, Špiler, Andrle, Jonák, Mottl, Šebo - Šamlot, Jindra, Malý Ondřej - Sýkora, Kocman, Bote - Šimán, Martinec, Špinka - Stránský, Kubalík, Trojan

Jak již bylo řečeno, Písek na svého soupeře od první minuty pořádně vlétl. Díky aktivnímu forčekingu se domácím velice dobře dařilo znemožňovat modrobílým rozehrávku. V polovině 15. minuty se jeden z hostujících beků snažil vyvézt puk podél levého mantinelu, ale cestou potkal rozjetého Formánka, který ho lehce obral o kotouč a posunul po modré čáře na Kováře. Jan Kovář se dostal na střed a chtěl Formánkovi vrátit přihrávku. Bránící hráči to však znemožnili, a tak se puk dostal až k z druhé vlny najíždějícímu Fořtovi. “Ford“ okamžitě bez rozmyslu vypálil a střela prošla po ledě kolem pravého Ulčova betonu až za brankovou čáru.

Právě druhý útok Písku byl v utkání jasně nejaktivnější. Hostující obrana se opět pořádně zapotila ve 23. minutě, když tito tři zase řádili. Ono se totiž hraje mnohem lépe, když víte, že vedete a záda vám kryje Jakub Kovář. Ten se po nemoci opět vrací do své obvyklé pohody. Při jedné z plzeňských přesilovek se na něho snažil vyzrát Kocman, ale Kovář jeho pokus zachránil lapačkou na brankové čáře. Při dalším střídání se k němu přijel podívat Malý, který až zesměšňujícím stylem přešel jinak velmi dobrého obránce Járose. Zatímco se písecká sedmička se zamotanou hlavou sbírala z ledu, Kovář vytěsňoval Malého střelu nad bránu. Přesně v polovině utkání sestřelil ošklivě, ne však přímo úmyslně Sýkora Kašpara. Oba jeli k zadnímu mantinelu pro puk a domácí obránce po nešetrném zákroku málem prorazil hlavou mantinel. Naštěstí se nic vážného nestalo a Sýkora si bez protestů odešel na deset minut posedět na trestnou lavici. Dalším vyloučený hráč byl taktéž plzeňský, ale v oslabení se podařilo Jindrovi oklamat domácí obránce a dostal se přímo proti Kovářovi. Jeho střela však mířila jen do hrudi písecké jistoty. Po vhazování se k zakončení probil i Kocman, Kovář ale opět s přehledem vyrazil. Krátce před přestávkou ještě zahrozili i žlutomodří. Kašpar prolétl po levém křídle až za bránu soupeře a poté přenechal iniciativu Formánkovi. Ten okamžitě našel před brankovištěm Kováře, jehož okamžitou střelu ale Ulč se štěstím nenechal projít do sítě.

Už ve druhé třetině Písek o něco slevil ze svého napadání a v závěrečné dvacetiminutovce už byl rozdíl více než markantní. Domácí útočníci jednoduše nemohli vydržet nasazené tempo. Proto se hra přesunula spíše ke Kovářovu brankovišti, ale zhuštěná obrana dlouho nedovolila Plzni nějakou vážnější akci. Ta se povedla až Jindrovi a Malému ve 47. minutě, kdy bleskově přešli do útoku, nezakončili ale přečíslení zrovna ideálně. Za okamžik se ještě přes Maršíka snažil protlačit Stránský, ale i když se dostal na dvakrát k dorážce vlastního pokusu, neuspěl. Stejně tak Kubalík, jehož snahu trefit se mezi betony Kovář dobře odhadl. Hráčem, který umí bavit diváky, rozesmát spoluhráče a vytočit k nepříčetnosti soupeře je jednoznačně Jan Kašpar. Dalším z jeho kousků bylo to, že si čtyři minuty před koncem jakožto obránce najel na útočnou modrou čáru (!) na kolmou přihrávku a také jí dostal. Svůj únik bohužel nezakončil gólově.

V poslední minutě hosté odvolali Ulče z brány a zkoušeli urvat alespoň bod se šesti hráči. Kocman neuspěl, bombu Šticha Kovář vychytal semaforem a zbylé pokusy už nic nezměnili na vydřeném výsledku. IHC Písek slaví další výhru!