JUN: PLZ-MBL

Junioři ztratili zápas v prodloužení

Dnešní utkání rozehráli dobře. Po první třetině vedli 2:1. Boleslav ve druhé části srovnala a skóre otočila. O vítězi rozhodly první vteřiny prodloužení.

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav

3:4p
2:1, 0:2, 1:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 8. Řehoř (Makovec, Mazanec), 11. Hodinář (Dolhý, Mazanec), 41. Šiler (Dolhý) – 17. Polák (Čech), 28. Hrouda (Malínek, Polák), 39. Malínek (Polák), 61. Čech (Hradec).
Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4.

Rozhodčí: Jechoutek, Kostourek – Kotlík, Sýkora

5:5
2:0
30:49
57

Bašta (D. Jansa) – Dolhý (C), Hromádka, Prošek, Čančura, Hodinář, Cícha, Houdek (A) – Makovec, Korčák, M. Hořejší – Pešek, Řehoř, Mazanec (A) – Hála, Sabiniok, M. Beran – Šiler, Š. Kaiser, Šimák.

BK Mladá Boleslav

D. Hora (Forst) – Sypecký, A. Vlasák, Čech, Hrouda, Průšek, Nemec, Moravec – Hruška, Polák, Hurt – Gardoň, Malínek, Teplý – M. Vlasák, Zvagulis, Šachl – J. Kučera II, M. Vojáček, Hradec.

Miroslav Šimák 0 0 0 0 0

Jako první v utkání zahrozil od modré čáry Šiler, zasáhl ale pouze betony Hory. Pak si na druhé straně podržel lapačce kotouč Baša po střele Sypeckého. Denis Řehoř dorazil po zmatcích před brankou hostů puk, Horova záda, a otevřel tak skóre zápasu. Na to se v přesilové hře prosadil Jan Hodinář, jenž dostal přihrávku od Dolhého a v souboji jeden na jednoho překonal Horu. Následně se před domácí svatyni dostal Polák, zakončit už nestihl. Od branky Bruslařů až před Baštu se dostal Vojtěch Polák a snížil na 2:1.

Ve druhé části chtěl snížit Čech, ale přihrávka nenašla jeho hokejku. Poté pálil od modré Houdek, Hora byl připraven a vyrážečkou puk zneškodnil. Srovnat skóre dokázal Jakub Hrouda, jenž vypálil taktéž od modré čáry a kolem Baštovy levé tyčky dostal kotouč do brány. Pak sjel kotouč z hokejky Šachlovi ve chvíli, kdy chtěl zakončit. Na to prokličkoval Vlasák obranou domácích, přes gólmana se puk ale nedostal. Před brankou indiánů bylo poměrně těsno a Vojtěch Malínek tento tlak zužitkoval.

Hned v první minutě třetí třetiny srovnal z pravého kruhu Jakub Šiler. Pak Šimákovi se nepodařilo dorazit kotouč, který prošel těsně před brankovou čárou.Na to pálil Hořejší z pravého kruhu, Hora puk vyrazil betonem. Poté Malínkova střela od modré čáry Gardoň zasáhla baštovy betony, ten kotouč skryl před Kučerovým pokusem o dorážku.

O vítězi nebylo rozhodnuto v základní hrací době. V prodloužení se hned z první akce trefil Aleš Čech, který jel sám na Baštu.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Předně musím říct, že dnes soupeř dorazil ve velmi silné sestavě. Jsem rád, že jsme ho dokázali zaskočit v první třetině a vyrovnat se mu. Myslím si, že tam byly rozhodující momenty, za stavu 2:0 pro nás jsme měli samostatný nájezd na 3:0, který nevyšel. Hned z dalšího střídání jsme po faulu soupeře gól. Bohužel druhý gól jsme dostali také po neodpískaném faulu soupeře, ale tak to prostě dneska bylo. My si toho bodu vážíme. Určitě to byl již lepší výkon, takže čekáme, že se odrazíme dál.“

Marek Melenovský (BK Mladá Boleslav): „Vstup do zápasu z naší strany nebyl ideální. Prohrávali jsme 2:0 a museli jsme dotahovat. Pak se nám to povedlo. Vedli jsme 3:2. bohužel pak přišla přesilová hra pět na tři, kterou jsme neubránili. Ten zápas šel do prodloužení. Hned z první akce se nám povedlo skórovat, což bereme všemi dvaceti a dva body jsou pro nás dnes velmi důležité.“