PLZ - LIB 1:3 - Nadějný začátek, smutný konec!

P l z e ň - Velké odhodlání sálalo z plzeňských hokejistů před utkáním s libereckými Tygry. Lasselsberger se také od počátečního vhazování do favorizovaného soupeře odhodlaně zakousl a ovládl úvod zápasu. Modrobílí dokázali brzy přetavit aktivní nástup v úvodní branku. Po vyhraném vhazování se báječně pod břevno trefil Dušan Andrašovský. Když o několik okamžiků později napálil stejný hráč brankovou konstrukci, zdálo se, že sny o bodovém zisku by nemusely být marné. V následujích minutách se obraz hry ale změnil. Liberec kontroloval hru, v každé třetině vstřelil po jedné brance, a tak po šedesáti minutách mohli hosté zvednout ruce nad hlavu.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec

1:3
1:1, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 4. Andrašovský (Moravec) - 16. Novák (Šachl, Jiruš), 25. Holub (Vampola), 43. Víšek (Klimenta, Jech). Rozhodčí: Bolina - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 4:6 + Matějovský 10.min. Využití: 0:0. Diváci: 4 665. Střely na branku: 19:23. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

HC Škoda Plzeň

Málek - Cartelli, Trnka, Jindřich, Výborný, Klaus, Štěpánek, Trojovský - A. Padělek, D. Moravec, Andrašovský - Zelenka, Koukal, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - Sakata, Kepl, Tvrdoň

Bílí Tygři Liberec

Hnilička - J. Moravec, Jiruš, Richter, Holub, Krstev, Derner, Hanzlík - Vaic, Šachl, Novák - Plodek, Vampola, S. Procházka - Rozsíval, Rataj, Tomajko - Klimenta, Víšek, Jech

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Roman Málek 60 34 3 31 91,18 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Martin Adamský 0 0 0 0 0
Dušan Andrašovský 1 0 1 0 0
Mario Cartelli 0 0 0 0 0
Michal Důras 0 0 0 0 0
Robert Jindřich 0 0 0 0 0
Richard Kepl 0 0 0 -1 0
Martin Klaus 0 0 0 -2 0
Petr Koukal 0 0 0 -2 0
Radek Matějovský 0 0 0 -1 12
David Moravec 0 1 1 0 0
Aleš Padělek 0 0 0 0 0
Junji Sakata 0 0 0 0 0
Jakub Šindel 0 0 0 0 0
Martin Štěpánek 0 0 0 -2 2
Pavel Trnka 0 0 0 0 0
Roman Tvrdoň 0 0 0 -1 2
Martin Výborný 0 0 0 0 2
Jiří Zelenka 0 0 0 -1 0

komentář

Proti Liberci se LASSELSBERGERu dlouhodobě nedaří, přesto ale domácím překvapivě vyšel úvod zápasu. Odehrány byly pouhé tři minuty, Moravec vyhrál bully v útočném pásmu, posunul puk na Andrašovského, který ranou z první otevřel účet utkání. Bílí Tygři dostali šanci odpovědět v 9. minutě, kdy hráli přesilovku. Vaic však vyloženou šanci neproměnil a Procházkův pokus efektně zneškodnil Málek. Ve 13. minutě si vzal slovo opět Andrašovský, tentokrát se mu do cesty ale postavila pravá tyčka Hniličkovy branky. Hned v zápětí zaváhal při rozehrávce Zelenka, a nabídl tak šanci Vampolovi. Málek byl ale pozorný. Liberecké vyrovnání přišlo v čase 15:28. Novák vypálil z kruhu, puk se otřel o Málkův chránič a zapadl pod horní tyčku. Před první sirénou ještě zahrozil Tomajko, když se probil až před Málka.

Po dvou minutách hry v druhé části se do úniku po levém křídle dostal obránce Výborný, svůj výlet ale zakončil dělovkou metr nad. Na druhé straně Moravce v brejku zastavilo až postavení mimo hru. Vyrovnaný stav prolomil Holub v 15. minutě, když dostal přesnou přihrávku od Vampoly a přehodil ležícího Málka. Vedoucí branka Liberce odstartovala trápení domácího celku. V polovině střetnutí se individuálně proháčkoval Jech. O několik okamžiků později se hosté oprávněně zlobili na rozhodčího Bolinu, který přerušil hru, přestože kotouč ještě tancoval po brankové čáře za Málkovými zády. Další vlna kritiky se na sudí snesla hned po následujícím vhazování, když při přečíslení Plzně záhadně posoudili postavení mimo hru. Matějovský za protesty dostal desetiminutový osobní trest. Útočná aktivita Západočechů od druhé poloviny duelu značně klesla, důkazem toho byly bezzubé přesilové hry.

Nad úvodem třetí třetiny srdce plzeňského fanouška rovněž příliš nezaplesalo. Po třech minutách nepřehledné situace v Málkově brankovišti využil Víšek, jenž bekhendem dloubnul do puku, který se volně povaloval mezi kruhy. Kotouč zapadl až za brankovou čáru a hosté vedli 3:1. Hra následně upadla do hlubokého podprůměru. Za zmínku snad stojí jen střet Šindela s čárovým rozhodčím, po kterém se oba aktéři ocitli tváří k ledu. Za náznak příležitosti by šel považovat Vampolův pokus v 54. minutě a následně obdobná akce Moravce, který nevyužil šanci zasunout puk vedle Hniličkova betonu. V čase 57:10 si domácí lavička vyžádala oddechový čas, ke vstřelení kontaktnímu gólu to však modrobílým nepomohlo. Liberec si tak ze západočeské metropole odvezl další tři body a natáhl sérii bez prohry již na deset zápasů.

Ohlasy trenérů

Marek Sýkora (Plzeň): "Začali jsme výborně, ale najednou jsme přestali hrát. Po vyrovnávací brance jsme se ve zbytku první třetiny úplně vytratili. Ve druhé a třetí třetině nemůžu hráčům nic vytknout, snažili se, utkání se vyrovnalo, ale Liberec byl důraznější v koncovce. Rozhodující bylo také to, že nemáme více kvalitních hráčů do čtvrté řady. Faktem je, že máme několik zraněných hráčů a někteří navíc nastupují se zraněními."

Josef Paleček (Liberec): "Věděli jsme, že Plzeň byla v poslední době doma úspěšná, a opět odehrála celé utkání naplno. Chtěli jsme vycházet ze zajištěné obrany, což se nám až na začátek utkání podařilo. Vycházela nám také hra ve středním pásmu. Rozhodlo to, že jsme byli důraznější v koncovce. I přesto, že jsme už deset utkání neprohráli, nesmíme přestat poctivě pracovat, nemůžeme spoléhat na to, že se z nás soupeři rozklepou."